Jak zacząć dietę wiosną? Pozbądź się zbędnych kilogramów!

Jak zacząć dietę wiosną? Pozbądź się zbędnych kilogramów!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

razem z nadejściem wiosny zmieniamy nieco swój tryb funkcjonowania – jesteśmy więcej aktywni fizycznie, mamy więcej energii do podejmowania nowych wyzwań. Ponadto wprowadzamy pewne modyfikacje do własnego codziennego jadłospisu. Czy jednak mamy przekonanie, że wprowadzone modyfikacje żywieniowe rzeczywiście nam służą?

Na pytania związane z wiosenną dietą jest odpowiedzialna ekspert – dietetyk Sylwia Ogrodowczyk (https://ranking.abczdrowie.pl/d/71842,sylwia-ogrodowczyk).

Czy na wiosnę powinniśmy coś zmieniać w naszej diecie? Jeśli tak, to dlaczego.

Wiosna okazuje się to nietypowa pora roku, razem z jej nadejściem jedynie robimy porządki w szafach, ale również w swoim menu. mnóstwo z nas właśnie z nadejściem wiosny decyduje się zmienić swoje nawyki żywieniowe, składamy postulaty dotyczące zrzucania wagi na lato. wiosenne porządki w Jak prowadzić zdrową wiosenną dietę? jadłospisie należałoby zacząć od oczyszczenia organizmu. Jesień oraz zima to pory roku, podczas których jemy więcej oraz mniej się ruszamy, dlatego przybywa nam zbędnej ;. Wiosną menu musi być zasobne w błonnik, który okazuje się najlepszą szczotką dla naszych jelit. Woda to kolejny bardzo ważny składnik naszej kuracji odchudzającej, to ona wymywa złogi toksyn, oczyszcza organizm, dorzuca energii – jednym ze skutków odwodnienia organizmu okazuje się uczucie stałego znużenia oraz zmęczenia. Niezależnie od pory roku nasze menu musi rozpoczynać się od świetnie zbilansowanego śniadania, oraz to powinien być pierwszy z 5 dań w ciągu dnia. mieć na uwadze należy, że aktywność fizyczna to nieodzowny dodatkowo do idealnej wiosennej kuracji odchudzającej.

Z czego może dieta wiosenna składać się wiosenna kuracja dietetyczna?

Wiosenna kuracja dietetyczna może składać się z elementów bogatych w błonnik, który pomoże oczyścić jelita ze złogów (więcej informacji o błonniku można znaleźć na stronie: https://serwis.abczdrowie.pl/blonnik-w-diecie). Świeże warzywa oraz owoce powinny wejść w miejsce elementów mrożonych. w diecie musi być pełnowartościowe białko, które odnajdziemy w chudym drobiu, rybach, nasionach strączkowych, wartościowe wielonasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które odnajdziemy np. w oleju lnianym, nasionach chia. Tak jak już wspomniałam, odpowiednie nawodnienie organizmu okazuje się bardzo ważne dla sprawności naszego organizmu psychofizycznego, więc należy uwzględnić w swojej diecie odpowiednią dawkę wody mineralnej. W czasie wiosennym polecam również włączenie do swojej kuracji odchudzającej herbaty, np. zieloną, z jak odchudzać się wiosną kwiatów tarniny, pokrzywę. zaleca się dodać do dań ostropest plamisty, który zbawiennie wpłynie na wątrobę, trzustkę oraz przywróci ich świetną kondycję po zimowym, tłustym oraz ciężkim menu. Dzień świetnie okazuje się rozpocząć od szklanki wody mineralnej z cytryną, która pobudzi nasz metabolizm i ma właściwości alkalizujące dla naszego organizmu.

Jakich elementów powinniśmy unikać, gdy robi się cieplej?

Wiosną, jak podczas dowolnej pory roku, należy unikać elementów wysoko przetworzonych, tłustych, bogatych w olbrzymie ilości cukrów prostych, np. słodkie jogurty owocowe, płatki fitness, elementów, które w swojej nazwie mają 0% oraz light, gotowych elementów, które „będzie wystarczająca podgrzać”, słonych przekąsek takie jak chipsy, słodkich napojów gotowych, soków, wód smakowych. zaleca się też razem z wiosną wyrobić sobie nawyk odchudzanie wiosną czytania etykiet oraz dowiedzenia się, co posiada w składzie dany preparat, który zamierzamy zjeść albo podać do zjedzenia dziecku. pierwsza podstawowa zasada czytania etykiet okazuje się bardzo prosta, im mniej składników posiada w składzie dany preparat, tym lepiej, jeżeli w 3 pierwszych składnikach znajdziesz cukier, syrop glukozowy, glutaminian monosodowy, sól, to odłóż preparat na półkę.

Co może nam dać wiosenna kuracja dietetyczna?

Wiosenna kuracja dietetyczna może dać nam zastrzyk energii, niezbędnej, by pobudzić się do życia jak przyroda. Powinniśmy budzić się wyspani, pełni energii do przeżywania z zapałem kolejnego dnia oraz podejmowania nowych wyzwań. Wiosenna kuracja dietetyczna może pomóc nam pozbyć się zbędnej masy ciała, objawów zmęczonej skóry, słabych włosów oraz paznokci.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness