Jakie są objawy zakwaszenia organizmu? Sprawdź czy nie masz podobnych!

Jakie są objawy zakwaszenia organizmu? Sprawdź czy nie masz podobnych!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Już w latach 50. został odkryty wpływ zakwaszenia na autonomiczny układ nerwowy – sprawdza on bicie serca, trawienie, temperaturę ciała, sen, oddychanie, pracę serca, pracę nerek, odporność, energię i motywację. Pierwszymi, zauważalnymi objawami zakwaszenia są wzdęcia, zgaga, bóle stawów, ciągłe zmęczenie, wyczerpanie, migreny, wysypki skórne, trądzik, świąd, wypadanie włosów, ogólna nerwowość, ociężałość. często pojawiają się też migreny oraz bóle stawów i mięśni. zbyt duża ilość kwasu w organizmie spowalnia trawienie i wydalanie szkodliwych substancji. Jednym słowem – trudniej href="http://kobieta.onet.pl/zdrowie/odchudzanie" id="655fdd08-5042-43d8-93f8-3e537919f7c9">zmniejszyć wagę. Niestety są to symptomy dość popularne i kojarzone ze zwykłym zmęczeniem. Ich bagatelizowanie jednak okazuje się niezwykle niebezpieczne - dłuższe zakwaszenie może doprowadzić m. in. do uczulenia, reumatyzmu, artrozy, stanu zapalnego spojówek, grzybic, kamicy żółciowej, astmy, miażdżycy, stanu zapalnego stawów, dny moczanowej, rwy kulszowej, nowotworów, schorzenia wrzodowej. To błędne koło – zakwaszenie przynosi schorzenia, a schorzenia intensyfikują zakwaszenie.

Rozmiar kłopotu powiązanego z zakwaszeniem organizmu okazuje się ogromny. Nasza typowa dietę opiera się na produktach kwasotwórczych. Coraz rzadziej sięgamy po warzywa, owoce, czy kasze. Zmiana alt2 nawyków żywieniowych może okazać się lekarstwem na nasze codzienne, często drobne, ale uciążliwe dolegliwości. Trzeba jednak zaznaczyć, że symptomy zakwaszenia organizmu są dość rozmaite i niespecyficzne, będą równie prawidłowo czynnikiem sprawczym schorzenia z zakwaszeniem niezwiązanej. Zakwaszenie może być też czynnikiem sprawczym nieprawidłowego działania niektórych narządów np. trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby, nerek, żołądka. dokładnie z tego powodu zamiast "odkwaszać się" na własną rękę skuteczniej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie analiz (przede wszystkim krew, mocz).

Jak uniknąć zakwaszenia organizmu

Systematyczne wprowadzanie produktów zakwaszających do kuracji odchudzającej symptomy zakwaszenia organizmu przynosi stopniową destrukcję organizmu. Rozwiązaniem nie okazuje się wcale wyeliminowanie ich z kuracji odchudzającej. Trzeba po prostu zachować umiar i równowagę. uważa się, że idealny stosunek płciowy produktów zasadotwórczych do kwasotwórczych to 80 proc. do 20 proc. Jak to osiągnąć?

Przede wszystkim należy stronić od pokarmów wysokoprzetworzonych, ograniczyć dawka mięsa, kawy, mocnej herbaty, czy wysokoprocentowych napojów. Pamiętajmy też o odpowiednim nawadnianiu organizmu (30 ml na każdy kilogram masy ciała). Dodatkowo pułap kwasów we krwi może podkręcić się na skutek korzystania z niewłaściwych kuracji odchudzających (np. diet niskowęglowdanowych, wysokobiałkowych np. jak rozpoznać objawy zakwaszenia organizmu Dukana, wysokotłuszczowych np. Atkinsa). odpowiednia dietę, działająca prawidłowo na organizm i pozwalająca zachować równowagę, to odpowiednio zbilansowane, różnorodne posiłki.

Co się dzieje z nadmiarem kwasów?

zbyt duża ilość kwasów składowany okazuje się na początku w tkance łącznej, która ma jednak swoje ograniczenia. przez to upośledzona zostaje wymiana wody odżywczych i usuwanie substancji szkodliwych, osłabia się oddziaływanie funkcji filtrowania, maleje możliwość magazynowania w tkance łącznej zbędnych dla organizmu związków. Jeśli miarka się przebierze, kryształki kwasu odkładane są w stawach. Długotrwałe zakwaszenie organizmu doprowadza do magazynowania kwaśnych związków w mięśniach.

 

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness