Jedzenie, które szkodzi Twojej wątrobie. Zobacz koniecznie czego unikać w diecie!

Jedzenie, które szkodzi Twojej wątrobie. Zobacz koniecznie czego unikać w diecie!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Nie jest tajemnicą, że produktem, który najsilniej niszczy wątrobę, jest alkohol. Okazuje się jednak, że będąc abstynentem, także możesz odczuwać ból i kłucie w prawej partie podbrzusza. zazwyczaj, nie zdając sobie z tego sprawy, każdego dnia działasz na niekorzyść organu. Kiedy wątroba nie pracuje prawidłowo, toksyny dostające się do naszego organizmu z zewnątrz nie są prawidłowo filtrowane i krążą we krwi. nareszcie dochodzi do zatrucia organizmu, które w początkowej fazie objawia się bólami i zawrotami głowy, także nudnościami i wymiotami. Jeśli takie symptomy towarzyszą ci każdego dnia, to sygnał, że czas na zmianę diety. oto produkty, które w największym nasileniu wpływają na złą pracę wątroby. Pozbądź się ich ze własnej kuchni już dziś!

 

Cukier

nadto duża dawka cukru w diecie jest niezdrowa wyłącznie dla zębów – okazuje się, że słodki menu może być szczególnie niebezpieczny dla wątroby. Jedną z funkcji tego organu jest przekształcanie produktów odżywczych w tłuszcze. Aby cały proces Poznaj 4 żywieniowe połączenia, które szkodzą twojej wątrobie! mógł zajść, wątroba potrzebuje jednego z rodzajów cukru – fruktozy. Rafinowany cukier i syrop glukozowy wpływają na gromadzenie się komórek tłuszczowych, których nadto duża dawka doprowadza do dolegliwości wątroby. Według niektórych amerykańskich analiz cukier może być równie szkodliwy, co alkohol nawet wtedy, gdy nie zmagasz się z nadwagą lub nadwagą.

5 fotografii

Pozwól odpocząć własnej wątrobie

Detoks to doskonały metoda na odciążenie wątroby, trzeba poprzez tydzień ograniczyć spożywanie tłuszczów i węglowodanów. Śmietanę zastąp chudym jogurtem,...

Glutaminian sodu

Glutaminian sodu, znany także jako MSG, poprawia odczucie smakowe licznych potraw w proszku i napojów gazowanych. Niestety czytając skład danego artykułu, raczej nie znajdziesz w nim właściwej nazwy. Na ; produktach występuje jako hydrolizowane białko roślinne, ekstrakt drożdżowy bądź ekstrakt sojowy. Przeprowadzone poprzez amerykańskich badaczy analizy są pierwszym sygnałem dla konsumentów dot. szkodliwości MSG dla wątroby. Według nich toksyczność glutaminianu sodu sprawia, że podobnie jak w przypadku cukru, może dochodzić co jeść żeby mieć zdrową wątrobę do otłuszczenia wątroby, a w rezultacie nawet do raka organu. Potrzebne są jednak dalsze analizy, które w 100 proc. potwierdzą te dotychczasowe.

 

z ziół suplementy

 

(Zdjęcie ziołowych suplementów / Shutterstock)

opisy wybieranych poprzez nas suplementów informują, że są one zdrowe. Nie daje to jednak gwarancji co do ich bezpieczeństwa. Niektóre z nich zawierają składnik o nazwie kava kava, znany w Polsce także jako pieprz metystynowy – z jednej strony łagodzi on objawy menopauzy i pozwala się odprężyć, z drugiej doprowadza do osłabienia funkcji wątroby, co może skutkować jej zapaleniem bądź niewydolnością. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania suplementów z tym składnikiem skuteczniej zasięgnąć porady lekarza.

Witamina A

Witaminę A (retinol) możesz znaleźć w jajach i mleku, także w świeżych warzywach i owocach, zwłaszcza tych o czerwonym, pomarańczowym i żółtym kolorze.  produkty odpowiednie dla wątroby składa się z ją także dużo suplementów diety, ponieważ przypisuje się jej właściwości poprawiające wzrok, umacniające kości i wspierające pracę układu odpornościowego. jednak w szczególnie wysokich dawkach retinol jest toksyczny dla wątroby. Aby uniknąć sytuacji, w której witamina obciąży ten organ, przenigdy nie bierz więcej niż 10 000 IU dziennie.

 

Napoje bezalkoholowe

 

(Zdjęcie napojów gazowanych / Shutterstock)

Amerykańscy naukowcy wzięli pod lupę dietę ludzi zmagających się z niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniem wątroby, znanym też jako NAFLD. Brali pod uwagę dawka tłuszczu i cukru we krwi chorych, także ich masę. Okazało się, że 80 proc. ludzi zakwalifikowanych do zespoły badawczej wypija dwie lub więcej puszki napojów gazowanych dziennie. Bez wpływu było, czy dany produkt określany był jako dietetyczny czy zawierał standardową dawka węglowodanów. Wyniki przeprowadzonego analizy produkty odpowiednie dla wątroby są kolejną zagadką dla specjalistów – może okazać się, że wyłącznie cukier, ale też sztuczne substancje słodzące mogą odpowiadać za choroby wątroby.

Leki antydepresyjne

Nie od dziś wiemy, że za mankamenty wątroby mogą odpowiadać leki. jednak, aby spowodować poważne zaburzenia w jej obowiązkach, trzeba by jednorazowo przyjąć znaczne ich porcji lub przyjmować je poprzez dłuższy czas regularnie. Okazuje się, że w przypadku leków antydepresyjnych nie jest potrzebna ani duża dawka, ani długi czas stosowania pigułek. Mogą one upośledzić funkcje wątroby już w ciągu kilku dni. urazy mogą nawet okazać się śmiertelne u ludzi, które poprzez dużo lat brały inne medykamenty na przewlekłe choroby i ich wątroba nie jest w najlepszej formie. Jeśli więc lekarz przepisał ci leki na depresję, poinformuj go o własnym ogólnym stanie kondycji. być może wywiad lekarski uchroni cię przed groźnymi skutkami przyjmowania pigułek.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness