Jedzenie z mikrofalówki - przekonaj się czy może być zdrowe!

Jedzenie z mikrofalówki - przekonaj się czy może być zdrowe!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Większość osób, które pragną się zdrowo odżywiać, nie ma zaufania do kuchenki mikrofalowej. Dlaczego? najczęściej twierdzą, że przyrządzane w niej posiłki okazują się niezdrowe. Sprawdziliśmy, jak okazuje się naprawdę.


poznaj całą prawdę na temat jedzenia z mikrofali!

spożywanie z mikrofali okazuje się zdrowe

prawda spożywanie, które przyrządzamy w kuchence mikrofalowej nie gubi swoich właściwości odżywczych. Promieniowanie o częstotliwości Zdrowe czy nie? Poznaj całą prawdę o jedzeniu z mikrofali! stosowanej w mikrofalówkach nie rozrywa wiązań związków chemicznych. Mikrofale skutkują tym tylko tzw. rezonans rotacyjny cząsteczek płynu. To znaczy, że te ostatnie pod oddziaływaniem promieniowania zaczynają drgać oraz wydzielają ciepło, które ogrzewa potrawę.

Mikrofale nie niszczą witamin oraz enzymów

prawda Z tekstów klinicznych porównawczych wynika, że w potrawie przygotowywanej w mikrofalówce zostaje zachowane:

  • 7% więcej wit. C niż podczas tradycyjnego jedzenie z mikrofali gotowania
  • 28–50% więcej wit. B1
  • 20% więcej wit. A

Jedyne niebezpieczeństwo dla witamin oraz enzymów może stanowić podgrzanie potrawy do dość wysokiej temp. - wtedy stają się one nietrwałe.

Kuchenka mikrofalowa okazuje się rakotwórcza

nieprawda Takie obawy budzi promieniowanie elektromagnetyczne, które emituje kuchenka mikrofalowa. Tymczasem okazuje się ona tak zbudowana, że mikrofale nie mają szans, by wydostać się na dworze. A poza zdrowe przepisy z mikrofali tym pole elektromagnetyczne we wnętrzu kuchenki nie okazuje się tak silne, by mogło uszkodzić DNA naszych komórek.

potrawy przyrządzane w mikrofalówkach okazują się wolne od składniku toksycznych

prawda eksperymenty naukowe nie potwierdziły szkodliwego wpływu mikrofali na jadłospis. Ale trzeba pamietać, że potrawy da się przygotować oraz podgrzewać w kuchence tylko w odpowiednich naczyniach, najrozsądniej szklanych lub plastikowych.

Rozmrażanie jedzenia w czy jedzenie z mikrofali jest szkodliwe mikrofalówce przynosi namnażanie się bakterii

nieprawda Rozmrażanie trzeba przeprowadzać jednak zgodnie z instrukcją dołączoną do kuchenki. Udowodniono również, że mikrofale mają właściwości dezynfekujące: da się na przykład sterylizować w nich butelki dla niemowląt.

Kuchenki mikrofalowe nie okazują się bezpieczne dla osób z rozrusznikiem serca

nieprawda mimo obiegowym opiniom z tekstów klinicznych badawczych wynika, że mikrofale nie zakłócają obowiązkach rozruszników serca.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness