Jesteś na diecie? Uważaj na te produkty! Wzmagają one apetyt.

Jesteś na diecie? Uważaj na te produkty! Wzmagają one apetyt.

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

dietaprodukty wzmagające apetytproduktywzmaganie apetytu

Jeżeli jesteś na kuracji, to z pewnością sprawdzasz ilości spożywanego jedzenia. Zobacz więc, jakich czynników dobrze stronić od – one pobudzą twój apetyt i sprawią, że trudniej okaże się ci zapanować nad głodem.

1. Białe pieczywo

Białe pieczywo wytwarzane okazuje się z oczyszczonej mąki, czyli z tej, z której usunięto otręby i zarodki, co pozbawiło ją błonnika. To sprawia, że konsumowanie takiego pieczywa jest związana z bardzo szybkim wzrostem poziomu cukru we krwi. A im szybszy wzrost, tym potem szybszy spadek, co wpływa na pojawienie się ataku wilczego głodu. dobrze więc zabierz inny rodzaj pieczywa. 

2. Dania instant

Dania instant okazują się bardzo wygodne i błyskawiczne do przyrządzenia, dlatego mają mnóstwo zwolenników. Niestety nie potrafią efektywnie zaspokoić głodu. Nie dosyć, że zazwyczaj zawierają w własnym zawartości Na to uważaj! 10 produktów, które wzmagają apetyt pszenny makaron, który ma wysoki indeks glikemiczny, to w dodatku znajduje się w nich sporo glutaminianu sodu.

Glutaminian sodu okazuje się wzmacniaczem smaku używanym nie tylko w daniach typu instant, ; w mnóstwo mieszankach przyprawowych. Istnieją analiz, które wykazują, że korelację taki może zwiększać apetyt aż o 40 %. Z tego też względu osoby spożywające glutaminian sodu okazują się znacznie bardziej narażone na przyrost masy ciała w porównaniu do osób, które go unikają. ; podejrzewa się go o szereg niekorzystnych objawów fizjologicznych, jak mrowienie i osłabienie. 

3. Słodycze

Nie mogło ich zabraknąć na takiej liście i nie trzeba nawet za bardzo tłumaczyć względu, dla którego się na niej znalazły, ponieważ znają go niemal wszyscy. Dla tych, którzy nie pamiętają, o co chodzi, przypomnę jednak: słodycze zawierają duże ilości cukru. Po ich spożyciu poziom insuliny we krwi gwałtownie się podnosi, obniżając przy tym szybko, do takiej pory wysoki, alt2 poziom cukru we krwi, co sprawia, że w bardzo krótkim czasie występuje ochota na następną słodkość. Nie martw się jednak. można znaleźć ciekawe zamienniki słodyczy. 

4. Soki owocowe

Znalezienie się soków na takiej liście może być już znacznym zaskoczeniem, ponieważ soki często uważane okazują się za zdrowe i odżywcze. Niestety one także zawierają sporo cukru, a jednocześnie pozbawione okazują się błonnika. To sprawia, że zwiększają apetyt. Nie oznacza to oczywiście, że należy z nich bez wyjątku zrezygnować. dobrze jednak ograniczyć się do kubka soku dziennie i pić go do jedzenia, który zawiera błonnik np. do owsianki albo kanapek z pieczywa razowego. A najrozsądniej byłoby w miejsce soku pić smoothie. 

5. Słone przekąski

Słone przekąski okazują się uwielbiane poprzez dużo osób. odczuwa się je jako świetny dodatek do oglądania filmu, czy spotkania ze znajomymi. Niestety, podobnie jak białe pieczywo, powstają z oczyszczonej alt3 mąki i z tego względu doprowadzają do szybkiego wzrostu, a potem spadku poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie do większego apetytu. Ale to nie wszystko. z wyjątkiem oczyszczonej mąki ich kolejnym minusem okazuje się duża zawartość soli. A sól wzmaga apetyt, szczególnie na słodycze. dobrze więc zrobić użytek z alternatyw takich jak przekąsek i zjeść np. chipsy warzywne.  

6. Alkohol

Alkohol, podobnie jak słone przekąski, okazuje się nieodłącznym towarzyszem mnóstwo spotkań ze znajomymi. A do wysokoprocentowych napojów większość osób lubi coś przekąsić. Niestety pod jego oddziaływaniem gorzej nad sobą panujemy, ponieważ dochodzi do obniżenia umiejętności samokontroli, poprzez co w miejsce wybrać na przekąskę surowe jarzyny, sięgamy po słone przekąski albo po słodycze. ; alkohol ma wysoki indeks glikemiczny. Dla przykładu IG piwa to aż 110, czyli więcej niż dla czystej glukozy. 

7. Płatki śniadaniowe

Większość alt4 płatków śniadaniowych dostępnych na rynku zawiera duże ilości cukru i kilokalorii. To sprawia, że poziom cukru we krwi skacze jak szalony, poprzez co bardzo szybko mamy chęć na kolejne przekąski. ; płatki zazwyczaj robione okazują się z oczyszczonej mąki, która jeszcze bardziej wzmaga wyrzut insuliny. często zdarza się także, że do płatków dodawany okazuje się syrop glukozowo-fruktozowy. Zdecydowanie dobrze okaże się więc, kiedy w miejsce słodzonych płatków śniadaniowych wybierzesz po prostu płatki z płatków owsianych albo własnoręcznie skomponowane musli. Po takim jedzenia będziesz znacznie bardziej syty niż po mocno przetworzonych płatkach śniadaniowych. 

8. Fast food

Nie dosyć, że fast foody to bogactwo tłuszczu i wielkich ilości kilokalorii, to zawierają także duże ilości soli. A sól nie dosyć, że funkcjonuje odwadniająco, to jeszcze zwiększa apetyt, szczególnie na produkty słodkie. Dlatego dobrze bez wyjątku zrezygnować z fast foodów. A jeżeli czasami pojawi się na nie apetyt, to znacznie dobrze przygotować ich dietetyczne warianty w mieszkania. 

 

 

Zobacz też

Escape Gra 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness