Kiedy najlepiej zacząć się odchudzać? Dzień ma znaczenie!

Kiedy najlepiej zacząć się odchudzać? Dzień ma znaczenie!

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

dzieńdietaodchudzanieczascelrealizacjamotywacja

Czy wiesz, że jest jeden dzień tygodnia, który jest dużo lepszy od pozostałych, jeśli chodzi o rozpoczęcie odchudzania? To prawda oraz potwierdza to kilka badań. bywa tak, że każdy, kto chce rozpocząć dietę podejmuję decyzję pod oddziaływaniem jakiegoś impulsu. Zazwyczaj chce zacząć ją od poniedziałku, zaraz po weekendzie, ponieważ jak dowodzą eksperymenty, to właśnie w poniedziałek rano zawsze ważymy najwięcej. To doprowadza nas szaleństwa stąd decyzja o rozpoczęciu diety w ten dzień…ale to nie zawsze najlepszy czas

zrzucanie nadwagi nie jest łatwe, ponieważ potrzebuje od nas żelaznej siły woli, ponieważ np. trzeba zrezygnować z Zaczynasz dietę w poniedziałek? To błąd! Najlepszym dniem na rozpoczęcie odchudzania jest... ulubionych potraw, przekąsek oraz napojów. Przede wszystkim należy ustalić datę. warto zakreślić ją w kalendarzu, wielkim czerwonym kółkiem. Jeśli to zrobisz, zdążysz przygotować się odchudzania, kupić odpowiednie jedzenie oraz uporządkować szafki, aby w czasie ‚kryzysu” nie wyciągnąć z nich czegoś niedozwolonego na kuracji.

poniżej 4 NAJLEPSZE DNI NA ROZPOCZĘCIE ODCHUDZANIA

DZIEŃ PIERWSZY #1-Czwarty dzień cyklu miesiączkowego 

Zbliżający się okres powoduje, że mamy wahania nastroju, napady głodu oraz różne zachcianki. Przed okresem zakres progesteronu jest niski, a to przyczynia się do gromadzenia płynu w organizmie. Jesteśmy cięższe, napuchnięte oraz mamy większą chęć na tłuste oraz pełne węglowodanów (bardzo często tych złych) jedzenie. Cztery dni po…wrasta zakres estradiolu. badania pokazują, że kiedy zakres estrogenu jest wysoki, apetyt się alt2 zmniejsza, „ubywa” płynu, nasze nogi wracają do normalnych rozmiarów. Dlatego też, kilka dni po okresie to najlepszy czas by rozpocząć dietę.

DZIEŃ DRUGI # 2-Słoneczny dzień

Jedno z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Georgia pokazało, że niekrótki, słoneczny oraz ciepły dzień, jest najlepszym przyjacielem każdego, kto chce zrzucić wagę. Okazuje się, że w tym dniu, osoby jadły średnio o 200 kalorii mniej. W zimie, kiedy dzień jest krótki, kiedy szybko robi się ciemno osoby jedzą więcej, mniej się ruszają oraz mają mniejszą presję, aby dobrze wyglądać w ubraniu kąpielowy.

DZIEŃ TRZECI  # 3-Piątek rano

Jak mówią najnowsze eksperymenty z Uniwersytetu Cornell, w piątek rano ważymy zawsze najmniej. To może być pozytywny czas na rozpoczęcie diety, ponieważ mamy dodatkową alt3 motywację, aby w poniedziałek rano ważyć dodatkowo mniej…Ponadto sobota oraz niedziela to dni, kiedy nie idziemy do szkoły, do obowiązków, mamy więcej okresu na przygotowanie właściwych dań, czas na sport oraz wysiłek fizyczny. badania pokazały też, że Ci, którzy zaczynają w sobotę lub w niedzielę, mają największe szanse na stałą utratę wagi. Jedno z badań udowodniło, że osoby, które zaczęły dietę w niedzielę, schudły średnio 3,6 kg w ciągu 3 tygodni, a 88% z nich utrzymało sylwetkę.

DZIEŃ CZWARTY # 4-Dzień w którym idziemy na siłownię, albo kiedy jesteśmy zmęczone

Nowe eksperymenty opublikowanego na początku zeszłego roku w Journal of Consumer Research, mówią, że kiedy jesteśmy zmęczeni podejmujemy lepsze decyzje odnośnie naszego kondycji oraz wybieramy alt4 składniki, które są zdrowsze.

Najgorszy dzień na rozpoczęcie diety?

Zdaniem licznych badaczy, najgorszym dniem na rozpoczęcie diety jest wtorek. Te osoby, bardzo często tracą zapał oraz ochota do diety już we czwartek oraz tak ponoszą porażkę.

Co dodatkowo jest ważne?

ważne jest dodatkowo ustalenie celu oraz okresu jego realizacji. Jeśli posiadasz do zgubienia 20 kg, a zaczynasz np. w maju, to nie powtarzaj sobie, że musisz je zgubić do wakacji. Daj sobie czas, ustaw realistyczną datę oraz indywidualne cele. To ma ogromny wpływ na sukces odchudzania. Dla mnie zawsze najlepszym dniem na rozpoczęcie odchudzania jest sobota. Aby przyspieszyć odchudzanie, musisz mieć właściwą dietę, na której bez głodzenia przy minimalnym wysiłku uda Ci się zrzucić wagę. 

 

Zobacz też

Gry Logiczne Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness