Koniecznie musisz poznać te najbardziej kontuzyjne ćwiczenia, by móc uważać przy treningu!

Koniecznie musisz poznać te najbardziej kontuzyjne ćwiczenia, by móc uważać przy treningu!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

kontuzjećwiczeniakonuzjogennetreningostrożność

fakt okazuje się taka, że choćby najłatwiejsze treningi mogą doprowadzić do groźnej kontuzji. okazuje się tak m.in. dlatego, że mnóstwo osobom wydaje się, że to co najprostsze, może zostać zrobione "po łebkach". mimo wszystko w treningach prym wiedzie technika. Okazuje się od zawsze patrzyłaś na nią z Trenujesz? Poznaj 5 najbardziej kontuzyjnych ćwiczeń przymrużeniem oka, pora to zmienić! Niedobór rozgrzewki, rozciągania oraz wiedzy = kontuzja.

Martwy ciąg

najważniejsze w czasie przeprowadzania owego ćwiczenia okazuje się pilnowanie, by kolana znajdowały się zaraz nad piętą i by twoje plecy były jasne. Nieprzestrzeganie tych reguł może zakończyć się bólem stawów oraz bólem pleców.

Brzuszki

Realizując "brzuszki" pilnuj, alt2 by nie odrywać od gruntu odcinka lędźwiowego pleców oraz by nie ciągnąć głową reszty ciała. Między klatką piersiową a dekoltem musi być zachowany kąt prosty. W innym przypadku nabawisz się kontuzji odcinka szyjnego pleców. 

Wyciskanie sztangi

W tym wypadku nie zapominaj, by podczas unoszenia sztangi twoje plecy nieustannie były alt3 jasne, korpus nie pochylał się do przodu, a po podniesieniu wagi nie prostuj rąk w łokciach do maksimum!

Przysiad

W tym ćwiczeniu głównym głównym celem okazuje się wypychanie pupy do tyłu przy równoczesnym utrzymaniu położenia kolan zaraz nad piętą. Kolana w żadnym wypadku mogą pójść do przodu!

Podciąganie się i alt4 wyjście z na poręczy/poręczach

W tym przypadku najważniejsze okazuje się nieprzecenianie własnych potrzeb. Jeżeli nie jesteś w stanie przeprowadzić założonej ilości powtórek, zwyczajnie tego nie wykonuj. i nie zapominaj, by rozpocząć robić to ćwiczenie przy udziale gumy odciążającej albo na specjalnej maszynie, która wyeliminuje ci kilkanaście kilogramów.

 

Zobacz też

Gry Typu Escape Room

Tenis Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness