Kto powiedział, że trening musi być nudny? Zobacz te najdziwniejsze warianty!

Kto powiedział, że trening musi być nudny? Zobacz te najdziwniejsze warianty!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

Aerial yoga

Aerial yoga nazywana jest jogą w hamakach albo antigravity yogą. Autorem koncepcji jest gimnastyk oraz choreograf Christopher Harrison, który w 2007 roku zaczął udostępniać fitness klubom wymyśloną poprzez siebie technikę. Od tamtej pory dyscyplina zyskuje wiele miłośników. Łączy piękno oraz siłę, czyli to, czego poszukuje obecnie dużo osób. Ponadto twórca zachęca instruktorów oraz uczestników zajęć do własnych interpretacji. Dzięki temu osiągalny okaże się rozwijanie się owej młodej dziedziny i wyjście naprzeciw różnym potrzebom odbiorców.

Hamak do aerial yogi ma zazwyczaj 5–7 m wysokości (po podwieszeniu; cały materiał jest wtenczas dwa razy dłuższy) oraz mniej więcej 1,70 m odległości. okazuje się również wyposażony w system do podwieszania, w tym karabinki alpinistyczne. Musi być stworzony z wytrzymałego materiału. W zależności od Wow! Poznaj 5 NAJDZIWNIEJSZYCH treningów świata cech charakteru ćwiczonej pozycji, jego wysokość nad ziemią trzeba zmieniać.

Co się dzieje na aerial yodze?

Na zajęciach praktykowane są tradycyjne asany. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie posturalne, dzięki którym możliwe jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała. można spodziewać się również typowego rozciągania, które poprawia zakres ruchomości stawów i redukuje nagromadzone w ciele napięcia. Ponadto zajęcia oddziałują szczególnie dobrze na pracę układu krążenia.

Niektóre ćwiczenia wydają się nieskomplikowane, ale kiedy nadciąga do wykonania okazuje się, że wymagają określonego poziomu świadomości ciała i zrozumienia, w jaki sposób przebiegają kolejne sekwencje ruchowe.

Bikram joga

Bikram joga to rodzaj jogi dla osób, które uwielbiają większy wysiłek fizyczny oraz mają już doświadczenie w uprawianiu jakiejkolwiek kategorie. Mimo iż bikram joga bazuje na lokalizacjach znanych z ashtangi, czyli najpopularniejszej alt2 odmiany jogi, wymaga od ćwiczącego zdecydowanie większego wysiłku oraz siły woli. Wszystko to dlatego, że ćwiczy się ją w specyficznych warunkach. Zobacz na czym polega wyjątkowość bikram jogi!

Bikram joga to "najgorętsza" z odmian owej kategorie. Od klasycznej jogi różni się tym, że ćwiczenia odbywają się w pokoju z szczególnie wysoką temperaturą powietrza.

Podstawowym czynnikiem wyróżniającym bikram jogę od pozostałych rodzajów jogi jest nietypowa przestrzeń, w której wykonywane są ćwiczenia. Konieczna jest wysoka temperatura (mniej więcej 40 stopni Celsjusza) oraz zachowanie dużej wilgotności powietrza (40-50%). Dlatego też tę kategorię jogi trzeba ćwiczyć jedynie w specjalnie przystosowanych do tego studiach.

jak działa bikram joga, czyli ćwicząc w saunie...

Joga bikram to 90-minutowe zajęcia składające się z 26 asan oraz alt3 dwóch ćwiczeń oddechowych. Wyróżnia się tym, że poszczególne pozycje pielęgnuje się nieco dłużej niż tradycyjnie oraz wykonuje się je w ściśle określonym dobrze, koncentrując się kolejno na każdej części ciała. Efektywność ćwiczeń powiązana jest jednak zwłaszcza ze specyficznymi warunkami w jakich należy je wykonywać. Wysoka temperatura oraz duża wilgotność powietrza rozluźniają mięśnie oraz stawy, dodatkowo zwiększając intensywność wysiłku.

To właśnie zwiększenie elastyczności ciała i oczyszczenie organizmu z toksyn są głównymi powodami dla których bikram jogę praktykuje się w "tropikalnych" warunkach. Intensywne pocenie się podczas zajęć bikram jogi są naturalną reakcją organizmu na podwyższoną temperaturę ciała, będącą wynikiem wysiłku fizycznego oraz warunków panujących w sali - pocenie się schładza organizm, a co podstawowe, oczyszcza alt4 go z toksyn. Skutkiem ubocznym ćwiczeń w wysokiej temperaturze oraz dużej wilgotności powietrza jest zwiększenie tętna, stąd też specjalny dobór kolejno wykonywanych asan podczas zajęć bikram jogi (zbyt mocna praca w takich warunkach może być dla serca nadmiernie obciążająca).

Uprawianie bikram jogi wymaga dużej wytrzymałości oraz wzmożonej badań mięśni. Dlatego też poleca się ją osobom, które doprowadzają raczej aktywny tryb życia oraz mają doświadczenie w uprawnianiu sportu. Co interesujące, wytrwanie na pierwszych zajęciach bikram jogi okaże się znacznym wyzwaniem dla osób  do owej pory skupiały się zwłaszcza na ćwiczeniach siłowych niż dla tych, którzy preferują treningi kardo. dzieje się tak dlatego, że uprawianie bikram jogi wymaga od ćwiczącego przede wszystkim wytrzymałości.

 

 

Zobacz też 

Escape the Game

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness