Które produkty jeść, a których nie jeść na pusty żołądek?

Które produkty jeść, a których nie jeść na pusty żołądek?

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

jedzenieranopusty  żołądekżołądekna  czczośniadanie

posiadasz własny śniadaniowy rytuał, ale nie jesteś pewien, czy prawidłowo robisz, jedząc na czczo ulubiony jogurt albo banany? poniżej co zaleca się jeść na pusty żołądek, a czego nie.

Na pusty żołądek lepiej nie jedz:

Bananów

Z rana faszeruje się nimi wiele ludzi uprawiających sporty. Nie ma się co dziwić, Jakie produkty można jeść na pusty żołądek? Arbuza, miód, jagody... I co jeszcze? bo banany, szczególnie zmiksowane w blenderze dają naprawdę mocnego kopa. Niestety sporą zawartość magnezu zaburza równowagę magnezowo-wapniową, kiedy sięgamy po te owoce z samego rana. Banany sa też dosyć ciężkostrawne, więc lepiej zabierz je jako posiłek po popołudniowym ćwiczeniach.

Cytrusów

Na pewno słyszałeś już o tym, by nie jeść ich na czczo. Potwierdzamy info. Cytrusy z rana mogą poważnie zaszkodzić twojemu żołądkowi, a szczególnie jego śluzówce, czego skutkiem może alt2 być wyłącznie zgaga...

Jogurtów

To jeden z tych dań, które w zasadzie ci nie przeszkodzą, oraz nie pomogą, jeżeli zjesz je na pusty żołądek. Wszystkie pożyteczne bakterie przecież zginą w "walce" z kwasem żołądkowym i nici ze natury zdrowotnej korzyści jogurtów...

chłodne napoje

Większość ludzi po przebudzeniu sięga po coś do picia. Nie zalecamy mimo wszystko napojów prosto z lodówki czy z kostkami lodu, bo z ich powodu nasz przebieg układ alt3 pokarmowy jest trwał dłużej niż zwykle.

Na pusty żołądek lepiej jedz:

Miód

Potrzebujesz serotoniny z samego rana? Spoko, ale nie sięgaj po czekoladę. Wybierz miód, który do ci porządnego kopa z samego rana i pobudzi twój umysł do pracy.

Orzechy

Orzechy to jedna z najlepszych rzeczy na czczo. Przede wszystkim stabilizują ph w żołądku i pobudzają trawienie.

Jajka

Ugotowane na miękko są prawidłowo strawne. Dają nam z rana mnóstwo energii, a przede wszystkim białka alt4 i uczucie sytości. można je przyrządzić na wiele sposób, ale by nie przeholować, zaleca się odłożyć z samego rana na bok takie dodatki do jajek, jak na przykład majonez.

Arbuz

O owocach na śniadanie krążą już niemal legendy. Tymczasem arbuz okazuje się świetnym wyjściem dla wielbicieli słodkości o poranku. Arbuz dostarcza przede wszystkim sporą zawartość płynu i z tego powodu zaleca się zaprzyjaźnić się z nim wyłącznie latem.

 

Zobacz też 

Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness