Masywne uda - jak skutecznie odchudzić?

Masywne uda - jak skutecznie odchudzić?

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

masywne udaodchudzanieskutecznenadmiar tłuszczu

nadmiar tłuszczu może być zlokalizowany w obrębie różnych partii ciała. W wypadku panów bardzo często okazuje się to brzuch, a w przypadku niewiast - pośladki, biodra i uda. Niezależnie mimo wszystko od płci: nadmiar tłuszczu okazuje się z pewnością kłopotem estetycznym zwłaszcza wtedy, gdy rozłożona okazuje się ona nieproporcjonalnie.

O ile z nadmiarem tłuszczu przyczyniającym się do zwiększenia obwodu pasa walczy się stosunkowo prosto (przynajmniej do pewnego jego poziomu, końcowe "wypalenie" ostatnich warstw z dolnej części brzucha to nie lada problem), o tyle pozbycie się go z okolic ud i pośladków okazuje się dość trudne. Skąd ta rozbieżność?

spalenie tkanki tłuszczowej okazuje się kontrolowane przez hormony

przebieg spalania Jak odchudzić masywne uda? i odkładania tłuszczu zapasowego w ustroju "nadzorowany" okazuje się przez określone hormony (np. insulinę, leptynę, glukagon, katecholaminy, kotryzol), na które wpływać możemy m.in. dietą i aktywnością fizyczną. Tak więc to, czy będziemy tyć czy chudnąć, jest zależne przede wszystkim od naszego trybu życia. Rozmieszczenie tłuszczu w organizmie również uzależnione okazuje się od aktywność niektórych hormonów (np. testosteronu i progesteronu), z tym, że poprzez czynniki żywieniowe czy trening trudno okazuje się w istotny metoda na ich pułap wpłynąć. Tak więc o ile schudnąć czy przytyć okazuje się "stosunkowo" prosto, o tyle zmodyfikować proporcje - już zdecydowanie trudniej. Zwłaszcza, że powyżej wspomniane proporcje, zdeterminowane są przeważnie przez alt2 uwarunkowania genetyczne (predyspozycje do "masywnych ud" dziedziczymy w po naszych rodzicach). Jak więc możemy poprawić estetykę ud?

Jaki trening odchudza uda?

Kluczowe zadanie odgrywać okaże się tutaj trening, zarówno siłowy - kształtujący mięśnie, oraz aerobowy pomagający spalić tłuszcz. warto wprowadzić periodyzację, w ramach której konkretny czas poświęcamy na rozbudowę partii optycznie "mniejszych"(np. górnej połowy ciała), a przez konkretny czas koncentrujemy się na "odchudzeniu" partii więcej masywnych, w tym wypadku - ud. można też starać się pogodzić oba procesy w jednakowym czasie, ale okazuje się to dość trudne. jedynie mimo wszystko sam trening ma tutaj wartość, lecz również sposób odżywiania odgrywa bardzo znaczącą rolę. Co prawda trudno okazuje alt3 się odżywiać się, w taki sposób, by schudnąć "miejscowo", ale trzeba sobie uświadomić, że bardzo często dysproporcje w kompozycji sylwetki, polegające na nazbyt masywnym wyglądzie ud, są tym więcej widoczne, im więcej mamy tłuszczu w organizmie. Analogicznie przy niższym poziomie tłuszczu, proporcje ulegają polepszeniu. Stąd też niewątpliwie osoby chcące odchudzić uda, powinny starć się utrzymać relatywnie niski pułap zatłuszczenia, a tutaj bardzo duże wartość odgrywa kuracja dietetyczna.

często wskazane są odpowiednio dobrane zabiegi pielęgnacyjne pomagające pozbyć się cellulitu. W wypadku bardzo zaakcentowanych zaburzeń kompozycji sylwetki, kiedy uda są nieproporcjonalnie mocno rozbudowane i otłuszczone w aktu płciowego do reszty ciała, trzeba udać się po skierowanie na badania alt4 poziomu hormonów. Zaburzenia hormonalne stanowią częstą czynnikiem sprawczym nieprawidłowego rozmieszczenia tłuszczu w ciele. Źródłem dolegliwości mogą być tez niektóre leki, w wypadku niewiast bardzo często są to źle dobrane tabletki antykoncepcyjne. W takim przypadku należy zasięgnąć opinii lekarskiej na temat potrzeby wprowadzenia odpowiedniej korekty.

Reasumując: problem nazbyt masywnych w aktu płciowego do reszty ciała ud, związany zarówno z nagromadzeniem tłuszczu, oraz podatnością takiej partii na rozbudowę masy mięśniowej, okazuje się kłopotem złożonym. Nie jesteśmy mimo wszystko w bitwie z nim bezsilni, za pomocą odpowiednich zabiegów w trakcie treningów, żywieniowych i suplementacyjnych można go niejako skutecznie korygować. potrzebuje to mimo wszystko okresu i sporych nakładów obowiązkach.

 

 

Zobacz też

Escape Gra 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness