Miesiąc - ile można schudnąć w tym czasie?

Miesiąc - ile można schudnąć w tym czasie?

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

odchudzaniedietaćwiczeniaefektytreningmiesiąc

Żyjemy w świecie, w którym wszystko powinno być szybko. Szybko jemy, szybko przeglądamy internet, szybko wszystko załatwiamy,szybko robimy zakupy, dobrze z kurierem, bo nie chce nam się czekać. Szybko chcemy też chudnąć lub zmieniać sylwetkę. Ale jak szybko można zobaczyć efekty ćwiczeń? I ile można zredukować wagę w miesiąc?

To pytanie, które przewija się wszędzie.
Jak zacznę ćwiczyć, to kiedy będą efekty? Jutro? Ile można najwięcej zredukować wagę w miesiąc?
Czy jak dziś zacznę, to za tydzień już schudnę?

Wszyscy chcemy szybkich efektów. Ile kilogramów można schudnąć w ciągu miesiąca? To właśnie dlatego ciągle popularne okazują się restrykcyjne kuracji odchudzającej, głodówki, neutralizację, picie soków zamiast składników i tak dalej. Byleby wyłącznie jak najprędzej i jak najszybciej. 

JAK SZYBKO WIDAĆ EFEKTY ĆWICZEŃ?

To wszystko jest zależne.
Teoretycznie, pierwsze efekty ćwiczeń będą widoczne już po i 7 dniach. Nie będą to jednak fajerwerki i nie wiadomo jak spektakularne rzeczy, możliwe jednak, że ciało zrobi się bardziej zbite, a talia powinno mniej wzdęty. Teoretycznie może też spaść waga, lecz prawdopodobnie bywa to raczej woda i efekt lekkiego jedzenia, a nie spalona tkanka tłuszczowa.

Po dwóch tyg. możemy zaobserwować spadek w obwodach (centymetry) i na alt2 wadze. 

Po trzech tyg. ciało zrobi się smuklejsze, u szczuplejszych ludzi powinno to bardziej widoczne.

Pamiętaj, że mimo wszystko zarówno efekty oraz spadek wagi bywa wysoce indywidualny! Każdy z nas ma inne tempo.

Po 4 tyg. powinno być widać już znaczną różnicę porównując z początkiem, ale też wszystko jest zależne od wagi wyjściowej. Osoby z dużą nadwagą chudną szybciej, osoby, które muszą zredukować wagę 2-5 kilogramów – wolniej. To w całości nieprzetworzone. 

W przypadku rzeźbienia ciała lub jego wzmacniania, na pierwsze efekty czekałabym między 3-4 tygodniem. Mogą jednak być widoczne później – na przełomie 5-6 tygodnia.

ILE MOŻNA schudnąć W MIESIĄC?

Cztery kilogramy.
Zapamiętajcie alt3 sobie.

Spadek 1 kilograma na tydzień bywa uważany za w miarę bezpieczny dla naszego ludzkiego ustroju. Według dużej ilości profesjonalistów, jeszcze korzystniejsze bywa tracenie wagi w tempie 0,5 kg na tydzień. 

tracenie wagi więcej niż 4 kilo na tydzień bywa tempem zbyt szybkim. Utrata tej masy ciała w tak krótkim czasie może być wskazówką, że mamy zbyt restrykcyjną jadłospis.

Tak szybka utrata kilogramów może spowodować problemy zdrowotne, a po skończenia – też efekt jojo, co więcej z nadwyżką. Pamiętajmy, że menu zbyt mało bywa też czymś złym  – doprowadza do zaburzeń odżywiania, zaburzeń miesiączkowania, niedoborów, wygłodzenia ludzkiego ustroju, choroby żołądkowych, wrzodów, alt4 choroby z tarczycą … ; jest naprawdę długo wymieniać.

Oczywiście, każdy ma swoje tempo odchudzania. Muszę tu wspomnieć, że u ludzi z dość dużą nadwagą tempo na początku może być błyskawiczne i przekroczyć 4 kg na tydzień. Jeśli po 4-pięciu tygodni spadek wagi ureguluje się i wyrówna do 0,5-1 kg na tydzień – nie ma problemu. Jeśli jednak tracenie wagi dalej powinno w takim sprinterskim tempie, należy natychmiast zająć się swoją dietą i podjąć odpowiednie kroki, zwiększając nasz bilans kaloryczny, zanim obudzimy się z ręką w nocniku.

Widzicie – jakiejkolwiek filozofii tu nie ma. Liczy się po prostu cierpliwość.

 

Zobacz też 

Gra Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness