Na czym polega dieta alkalizująca? Spektakularne efekty!

Na czym polega dieta alkalizująca? Spektakularne efekty!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

dużo ludzi fantazje, że zakwaszenie ludzkiego ustroju to nieprawda. bywa jednak poświadczone wieloma badaniami, a w współczesnych lat problem z zakwaszeniem i jego skutkami zaczyna się nasilać. kuracja dietetyczna alkalizująca pozwala walczyć z zakwaszeniem i reguluje działanie ludzkiego ustroju.

Dlaczego zakwaszenie bywa problemem?

Źle się odczuwasz, jesteś senna, masz problemy z koncentracją, tyjesz, twoja skóra bywa w złym stanie? To będą wskazówki, mówiące o tym, że masz zakwaszony organizm. artykuły zakwaszające są trwające w naszej diecie na co dzień i w leczniczym organizmie nie skutkują tym żadnych choroby. W współczesnych lat nie wolno jednak mówić o tym, że Oczyść swoje ciało! Poznaj zasady diety alkalizującej większość z nas żyje beztrosko – stres, gonitwa fantazje, liczne obowiązki spadające na barki kobiet sprawiają, że spada nasza naturalna odporność. Właśnie poprzez to zakwaszenie ludzkiego ustroju zaczyna stawać się coraz popularniejszym problemem. Odpowiednia dieta alkalizująca pomoże rozwiązać problem!

kuracja dietetyczna alkalizująca

Chyba każdy z lekcji chemii pamięta, że pH poniżej 7 znaczy pH kwasowe, więc ; alkalizującej powinno się spożywać przede wszystkim składniki o wyższym pH niż 7, dzięki temu przywrócona pozostanie równowaga kwasowa ludzkiego ustroju i zaczniesz czuć się dużo dobrze. musisz stronić od jedzenia przetworzonego i dużych ilości cukru. Do kuracji odchudzającej należy włączyć brokuły, paprykę, ogórki, pietruszkę, zasady diety alkalizującej szpinak i jarmuż. Ciekawym dodatkiem będą algi morskie, które wykazują doskonałe właściwości antykwasowe. Kasza jaglana bywa ważnym składnikiem kuracji odchudzającej alkalizującej, a przyrządzić można z niej praktycznie wszystko, rozpoczynając od kotletów, kończąc na prawidłowych wypiekach. Dodatkowo pozwala ona oczyszczać górne drogi oddechowe i “osusza” organizm z nadmiaru śluzu.

Nie dla gotowanego!

Przy diecie alkalicznej istotne bywa, aby jeść jak najmniej przetworzoną żywność. główna zasada owej kuracji odchudzającej brzmi więc – nie dla gotowanego! Postaraj się jeść tylko świeże jarzyny i owoce (oczywiście oprócz tych, które nadają się do spożycia tylko po obróbce termicznej). Jeżeli musisz coś ugotować, to wybierz gotowanie jak działa dieta alkalizująca na parze albo pieczenie, które pozostawiają więcej produktów odżywczych niż przygotowywanie jedzenia w wodzie.

Woda alkalizująca

Co z wodą? Przy dużej grupie diet mówi się o tym, że powinno pić się dużo wody. Aby przekonać się, że standardowa woda butelkowana nie bywa dobra dla kuracji odchudzającej zasadowej, będzie wystarczające zakupić w sklepie chemicznym lub aptece papierki lakmusowe. Zanurzając taki papierek w wodzie, uzyskuje się informację o wartości pH. W przypadku wody kranowej lub butelkowanej wynosi zazwyczaj ono mniej więcej 7 lub mniej, więc taka woda nie bywa polecana. Prostym rozwiązaniem bywa kupno jonizatora, który podnosi wartość pH wody do pH efekty diety alkalizującej 9. Takie urządzenie nie bywa kosztowne, a pozwala w bitwie z zakwaszeniem. Jeżeli nie chcesz tego kupować, to po prostu pij wodę z cytryną. można sok z połowy cytryny na każdy litr wody (przegotowanej lub butelkowej), aby zdobyć odpowiedni poziom pH. Cytryna i limonka są zasadowe, chociaż ich odczucie smakowe mógłby sygnalizować coś innego, więc będą swobodnie dodawane do różnych napojów.

Crossfit Warszawa

kuracja dietetyczna alkalizująca bywa całkiem prosta, a jej przestrzeganie przynosi dobre wyniki w krótkim czasie. Oczywiście nie da się zupełnie zrezygnować z elementów diety o niskim pH, ale można rozpocznie ograniczyć ich zawartość w pospolitym menu.

 

Zobacz też 

EcoSlim


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness