Na czymm polega dieta IIFYM? Zobacz jakie są po niej efekty

Na czymm polega dieta IIFYM? Zobacz jakie są po niej efekty

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

dietę IIFYM („If it fits your macro”) zezwala na jadłospis dowolnych suplementów, pod warunkiem, że nie przekracza się dziennego zapotrzebowania kalorycznego ludzkiego ustroju. Nie ma potrzeby kalkulowania dozwolonej do spożycia ilości węglowodanów, tłuszczów, białek czy witamin oraz minerałów. dietę bywa sprzeczna z często znanymi zasadami zdrowego odżywiania, według których zjadane w ciągu dnia pożywienie powinno być dobrze zbilansowane oraz powinno narażać człowieka na niedobory produktów odżywczych, witamin oraz minerałów. dietę IIFYM nie bywa zdrową dietą oraz zdecydowanie nie musi być Dieta IIFYM – o co w niej chodzi? stosowana.

Efekty kuracji odchudzającej IIFYM

dietę IIFYM nie bywa dobrze zbilansowana.

 

Poza tym:

  • jadłospis określane jako śmieciowe może wpłynąć na utratę niepotrzebnych kilogramów, ale jedynie kosztem cennej masy mięśniowej,
  • zbudowanie oraz utrzymanie efektownej masy mięśniowej podczas korzystania z kuracji odchudzającej IIFYM nie bywa możliwe,
  • fast foody nie okazują się zupełnie nieobarczone wartości odżywczych, ale budują je niezdrowe tłuszcze oraz nieskomplikowane węglowodany. Po ich zjedzeniu w jedzeniu następuje skok insuliny, różnice poziomu glukozy we krwi, hormonów, zaburzenie właściwego organizmowi PH, co jeszcze więcej rozbudza apetyt na bezwartościowe jadłospis,
  • na dieta IIFYM efekty kuracji IIFYM można osiągnąć ładną sylwetkę, ale kosztem organizmu, na które negatywnie wpłynie praktycznie kompletny niedociągnięcie błonnika, duża ilość tłuszczów trans, nie najlepszej jakości białko oraz nieskomplikowane węglowodany.

dietę IIFYM: co jeść

Jeżeli dzienna kaloryczna rama posiłków wynosi przykładowo 3 tysiące kalorii u aktywnego ruchowo ukochanego, nie wolno jej przekroczyć. Według standardowego systemu żywienia przez cały dzień można zjeść 6 mniejszych posiłków, składających się ze 150 g biustu kurczaka, 80 g ryżu oraz 8 g oleju winogronowego każdy. dietę IIFYM proponuje zamianę tej liczby kalorii jak stosować dietę IIFYM na dużą pizzę Capricciosę (z szynką oraz pieczarkami), zjadaną na raz, na pół albo po kawałku na każdy posiłek. trzeba jeść słodycze, Nutellę, chipsy, przetworzone produkty, ale tak, aby zmieścić się w wyznaczonej liczbie kalorii.

menu IIFYM na przykładzie odchudzonego amerykańskiego nauczyciela

John Cisna, nauczyciel z Iowa, przeprowadził 3-miesięczny test żywieniowy. Codziennie jadł w McDonalds'ie, nie przekraczając dziennie 2000 kalorii oraz chodził na 45-minutowe spacery. Schudł 17 kg.

 

Pilnując własnych kalorycznych limitów, można żywić się podobnie:

  • śniadanie: 2 muffiny ze smażonym jajkiem, owsianka dieta IIFYM jadłospis z chudym, jednoprocentowym mlekiem,
  • lunch: sałatka,

późny główny posiłek: 2 małe hot-dogi albo jeden największy, lody w wafelku.


  • składniki o dużej zawartości błonnika (np. pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane czy owoce) okazują się trawione z opóźnieniem oraz z tego powodu wykazują niższy IG. zobacz w jaki sposób indeks glikemiczny wpływa na twoja wagę.
  • głównym celem kuracji odchudzającej wysokokalorycznej bywa m.in. przyrost tkanki mięśniowej. Sprawdź na czym polegają jej zasady oraz efekty.
  • dietę bogata w białko oraz ryby? Sprawdź dietę norweską.

 

Zobacz też 

Joga Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness