Na czym polega dieta tasiemcowa i czy jest niebezpieczna?

Na czym polega dieta tasiemcowa i czy jest niebezpieczna?

Redakcja

2017-08-11

brak komentarzy

Mieliśmy już zestaw dań tasiemcową, rurkową i powietrzną.dietę  tasiemcowa  jak  działa

Wydawać by się mogło, że nic dziwniejszego nie nadejdzie już do głowy osobom, które za wszelką cenę starają się spalić wagę. Tymczasem w Internecie coraz głośniej robi się o nowym trendzie w zrzucaniu nadwagi – diecie wacikowej. Czym zagraża dietę wacikowa? Na czatach, YouTube i w licznych pozostałych miejscach w Internecie zaznajomić się trzeba z „rewolucyjną” dietą wacikową, polegającą na zjadaniu wykonanych z bawełny wacików nasączonych sokiem pomarańczowym, lemoniadą albo owocowym koktajlem. zamierzeniem tej zabiegu odchudzającej bywa osiągnięcie uczucia sytości bez ryzyka przybrania wagę. Podczas gdy niektóre osoby konsumują watę przed daniem, aby ograniczyć picie, inne w całości polegają na nasączonej płynem bawełnie.  „Z zabiegu odchudzającej tej nie może wyniknąć nic dobrego. Absolutnie nic” – ostrzega Brandi Koskie, redaktor naczelna jednego z portalów dietetycznych, która podobne nowinki żywieniowe śledzi od przeszło 9 lat. primo, większość wacików wykonanych z bawełny wcale nie powstaje z bawełny. są to bielone włókna poliestrowe zawierające mnóstwo substancji chemicznych. Jak podkreśla specjalistka, nasze ciuchy dodatkowo powstają z poliestru, więc spożywanie wacika porównać trzeba do zanurzenia własnej koszulki w soku pomarańczowym i zjedzenia jej.  Opinię tę podziela dr Ovidio Bermudez, dyrektor ds. medycznych ośrodka Eating Recovery Center w Denver, który wzmaga pułap, że spożywanie waty niesie podobne konsekwencje wyłącznie do zjadania ubrań, ale wręcz guzików czy monet. Poza ryzykiem zadławienia czy niedożywienia, dietę ta może prowadzić do niedrożności przewodu pokarmowego spowodowanej uwięzieniem w nim masy nazywanej bezoarem.  Do najpowszechniejszych powodów tego choroby zaliczamy połknięcie niemożliwej do strawienia substancji, tej jak włosy, czy za szczególnie dużą zawartość włókien roślinnych diecie. Waciki mogą prowadzić do podobnych kłopotów – zaznacza dr Bermudez. z upływem czasu bawełniane waciki mogą zbierać się, powodując kilka mniejszych przeszkód w przewodzie związanym z trawieniem albo całkowitą jego niedrożność. Oba stany stanowią zagrożenie dla życia.

Nastolatki idą w ślady modelek dietę  tasiemcowa  efekty

Od lat podejrzewano modelki o spożywanie wykonanych z bawełny wacików celem zachowania szczupłej sylwetki – mówi Lynn Grefe, prezes Narodowego Stowarzyszenia Zaburzeń Odżywiania (National Eating Disorder Association). Trend taki podłapały mimo wszystko dodatkowo nastolatki. Na Dieta tasiemcowa – niebezpieczny trend w odchudzaniu YouTube znajdują się liczne nagrania poświęcone osobom stosującym zestaw dań wacikową, a dużo z nich stworzonych było poprzez dziewczęta między 9 a 16 rokiem życia – tłumaczy Koskie. Zdaniem Grefe, dietę wacikowa nie bywa nawet dietą, a niezdrowym, nienaturalnym zachowaniem żywieniowym. „Gdy wspominamy o czymś takim, z pewnością nie wspominamy już o zdrowiu. wspominamy o wadze i rozmiarze i o czymś, co może być szczególnie niebezpieczne” – mówi ekspertka. zwroty te potwierdza historia 16-letniej Rumunki, która trafiła do szpitala z objawami skrajnego wyczerpania. Okazało się, że była ona jedną z ofiar modnej „zabiegu odchudzającej cud”. Innymi dolegliwościami wynikającymi ze spożywania wacików będą zaburzenia pokarmowe i bóle brzucha. spożywanie waty a pica Karmyn Eddy z Massachusetts General Hospital w Bostonie podaje, że spożywanie waty bywa jedną z rodzajów kłopotu zwanego „pica”. Polega on na zjadaniu przedmiotów nieprzeznaczonych do konsumpcji. Pica bywa apetytem specyfiku niejadalnego, związanym z brakiem określonego składnika odżywczego. mimo wszystko zdaniem Eddy, może ono przybrać charakter zaburzenia odżywiania. Tak też może być z dietą wacikową. Specjalistka podkreśla, że posiadała pacjentów, którzy z identycznego względu spożywali papier czy glinę – pragnęli odwrócić uwagę od głodu i zapobiec wzrostowi wagi. Z całą pewnością są to działania szkodliwe. Niepokojący bywa fakt, że zestaw dań tę wykorzystują młode dziewczęta, które nie posiadają dodatkowo odpowiedniej wiedzy, aby zrozumieć, jak wpływają na własny. Jak zaznacza Koskie, nie zauważyła ona dodatkowo większej debaty na taki temat ani na forach własnego portalu, ani na kontach społecznościowych. mimo wszystko wraz z rosnącą popularnością zabiegu odchudzającej w Internecie, wkrótce może się to zmodyfikować. wiele ludzi, które wraz z nadejściem nowoczesnego roku postanowiły spalić wagę, może posunąć się do tak drastycznych kroków. Nadmierne kilogramy, „boczki” wystające z jeansów, fałdki pod opiętą bluzką – z ich powodów jesteśmy zdolni uciekać się do najbardziej osobliwych sposobów pozbycia się niepożądanych nadprogramowych niepotrzebnych kilogramów. Czy dziwaczne metody odchudzania mają jednak każdy sens, czy ich korzystanie z, nawet w szczególności sumienne przestrzeganie absurdalnych rad może zaowocować stałym, a przede wszystkim bezpiecznym pozbyciem się nadmiernej masy ciała?

Odpowiedź brzmi - nie. dietę  tasiemcowa  działanie

przedstawiamy Wam listę największych perełek wśród najbardziej alt2 osobliwych diet świata. Unikanie bagien – rok 1727 zaowocował pojawieniem się nowoczesnego pomysłu na uzyskanie szczupłej sylwetki. Amerykański fizyk na podstawie własnych analiz zauważył, że ludzie zamieszkujący obszary bagienne okazują się ciężsi od tych mieszkających na suchych terenach. W własnym traktacie dot. powodów i skutków nadwagi zaznaczył równoznacznie – chcesz być chudy, unikaj sąsiedztwa bagien. jadłospis octowa – rok 1820 zainicjował korzystanie z mocno kontrowersyjnej metody osiągnięcia ubytku masy ciała. Uważano, że jedzenie sporych ilości octu okazuje się idealnym środkiem na zrzucanie nadwagi. Zwolennikiem tej metody był sam Lord Byron. jadłospis pastora – w 1830 roku pewien amerykański pastor zauważył, że ludzie którzy okazują się otyli, jedzą za mało warzyw i uprawiają za dużo seksu. Abstynencja natury natury seksualnej miałaby udzielić pomocy w utracie nadmiernej masy ciała – zestaw dań nie znalazła nazbyt licznych miłośników. Przeżuj i…wypluj – rok 1903 – zdesperowany człowiek, któremu odmówiono ubezpieczenia zdrowotnego, postanowił znaleźć metoda na utratę nadmiaru nadprogramowych niepotrzebnych kilogramów w własnym ciele. Jego metoda polegała na 32-krotnym przeżuwaniu każdego kęsa pożywienia i wypluwaniu resztek. jadłospis papierosowa – jest o niej głośno w latach 20. ubiegłego wieku. Jesteś głodny – zapal. zbyt duża ilość spożywania może cię zabić, a papieros może „jedynie” wywołać nowotworu płuc. jadłospis mydlana – w roku 1930 mydlono oczy spragnionym szczupłej sylwetki, twierdząc, że mydlenie ciała może redukować tkankę tłuszczową zlokalizowaną pod tkanką skórną. Panie mydliły swoje ciała na potęgę, ufając w magiczną moc szarej kostki. Senna zestaw dań – zapoczątkowana w latach 60. XX wieku. Skoro nie wolno jeść podczas snu, podstawowym założeniem danej metody jest… spanie. Osiągnięcie dłuższego snu wspomagane jest zażywaniem sposobów uspokajających. Zwolennikiem tej metody był nawet Elvis. jadłospis w błękitnych barwach – sądzi się, że kolor niebieski sprzyja utracie nadmiernych nadprogramowych niepotrzebnych kilogramów poprzez wpływ na hamowanie apetytu. rekomendacje tej zabiegu odchudzającej polegały na… noszeniu okularów ze szkłami w błękitnym kolorze. jadłospis wacikowa – jak wskazuje nazwa, zestaw dań polega na zajadaniu się wacikami nasączonymi wodą. Zero smaku - zero kalorii. jadłospis tasiemcowa – larwy tego pasożyta sprzedawane okazują się w formie kapsułek. można jeść dowoli, a kilkumetrowy tasiemiec bytujący w ciele żywi się zjedzonym jedzeniem. Jeden z w alt3 szczególności niebezpiecznych sposobów na zrzucanie nadwagi. Pamiętaj! Żadna z powyżej przedstawionych diet nie spowoduje

„prawidłowej” utraty nadmiernej masy ciała,

a ich korzystanie z może zaowocować negatywnymi efektami zdrowotnymi.  Co jakiś moment pojawiają się nowe „zabiegu odchudzającej-cud”, na których punkcie szaleją współczesne kobiety. Niekiedy faktycznie dochodzi do spadku wagi i trzeba cieszyć się szczupłą sylwetką, ale niejednokrotnie okazuje się to okupione późniejszymi problemami ze zdrowiem. Wśród popularnych diet trzeba znaleźć te zwłaszcza kontrowersyjne, ale zazwyczaj stosowane – szczególnie poprzez młode kobiety, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Niektóre z diet-cud są tak radykalne i niebezpieczne dla organizmu i życia, że specjaliści biją na alarm Witarianizm Witarianizm okazuje się radykalną odmianą wegetarianizmu. Polega na jedzeniu jedynie części rodowodu niezwierzęcego. wykluczone są więc jajka, mięso, nabiał, ryby i owoce morza. Zaostrzeniem okazuje się to, że wszystkie dozwolone składniki, czyli owoce, jarzyny i orzechy, muszą być surowe albo suszone, a temperatura ich przygotowywania nie może przekroczyć 42 stopni. menu nie może być też przetworzone, a więc wcześniej smażone, ugotowane ani mrożone. Witarianie uważają, że nieprzetworzone menu, które nie osiągnęło wspomnianej temperatury, zachowało wszelkie enzymy i składniki mineralne. dietę ta oczyszcza organizm z toksyn i okazuje się lekka. posiada w zawartości jednak niewiele białka, które okazuje się niezbędne zwłaszcza w czasie dorastania. Mogą pojawić się też problemy z zębami i dziąsłami. W przypadku tej zabiegu odchudzającej dozwolone okazuje się menu jedynie takich potraw, które trzeba nabrać za pomocą widelca. ważne okazuje się więc nie co, ale czym jemy. Zabronione są dania, które spożywamy za pomocą rąk, np. chipsy, orzeszki, słodycze, kanapki, te składniki, które rozsmarowujemy nożem, czyli masło i topione sery, i te, które jemy łyżką, czyli zupy, lody, płatki z mlekiem. Za pomocą widelca nie możemy też nabrać za szczególnie dużych porcji pożywienia, dzięki czemu jemy wolniej, w związku z czym informacja o sytości dociera do mózgu wcześniej. Śpiąca królewna dietę ta polega zwłaszcza na spaniu, dzięki czemu przesypiamy stany głodu. Jej zwolennicy często wprowadzają się w etap snu dzięki farmaceutykom. Jej wielkim miłośnikiem był podobno Elvis Presley – szczególnie wtedy, gdy nie mógł się zmieścić w własny biały kostium. da alt4 się wykorzystywać taki sposób jedynie okazjonalnie wieczorami albo w nocy, kiedy dopada nas nieposkromiony apetyt, a następnego dnia nie chcemy obudzić się z uczuciem ciężkości. Jeśli burczenie brzucha nie służy ci zasnąć, napij się niegazowanej h2o i połóż się do łóżka. dietę słoiczkowa Polega na jedzeniu potraw ze słoiczków przeznaczonych dla niewielkich pociech. wyłącznie raz dziennie trzeba przyjmować normalny, „dorosły” posiłek, oczywiście mało kaloryczny. Problem polega na tym, że rekomendacje odżywcze dla małego dziecka są mniejsze niż dla dorosłego. Dlatego, aby usatysfakcjonować dzienne zapotrzebowanie, należy zjeść kilka takich słoiczków, co oczywiście ; ogromnymi kosztami. Kolejny problem może pojawić się, gdy zechcemy powrócić do normalnego pokarmów. Nasz przyzwyczajony do papek układ trawienny okazuje się miał kłopoty ze strawieniem regularnego pożywienia. dietę tasiemcowa To jedna z zwłaszcza przerażających diet. okazuje się szczególnie popularna wśród młodych dziewcząt, które przyjmują tabletki z jajami tasiemca. Połknięty pasożyt zaczepia się o ścianki jelit i żywi się wszystkim, co dostarczymy mu w codziennej zabiegu. okazuje się to jedna z najniebezpieczniejszych diet, ze względu na to że tasiemiec może zaczepić się w różnych narządach, stopniowo je wyniszczać, co może doprowadzić nawet do śmierci, a w najlepszym przypadku do skrajnego wyniszczenia ludzkiego ustroju. dietę fioletowa okazuje się oparty na tym, że poprzez trzy dni w 7 dniach jesz jedynie składniki koloru fioletowego, czyli bakłażany, śliwki, czarne oliwki, fioletowy kalafior. Zabronione są wszelkie używki, w tym herbata, kawa czy alkohol. da się pić jedynie wodę i herbaty z owoców, które też powinny być koloru fioletowego (z aronii, bzu, owoców leśnych). Przeplatanie tej zabiegu odchudzającej z normalnym, ale niskokalorycznym spożywaniem, ma pomóc w stabilnym i pełnym zdrowia spadku wagi. Patrząc na te zabiegu odchudzającej, trzeba się zastanowić, czy ludzie są zdolni do aż tak wielkich poświęceń w drodze do idealnego ciała. Nie dość, że mnóstwo z tych metod może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, to mogą dodatkowo spowodować efekt jojo, który też okazuje się szczególnie niezdrowy dla ludzkiego ustroju. Może zaleca się po prostu wprowadzić takie menu, które pomoże nam w zdrowy sposób zrzucać kolejne kilogramy i zachować przy tym radość życia?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness