Nadmiar wody w organiźmie? Poznaj 3 skuteczne sposoby na pozbycie się jej!

Nadmiar wody w organiźmie? Poznaj 3 skuteczne sposoby na pozbycie się jej!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

2) Zmniejszenie spożycia soli

Sól ma silne cechy retencji płynu oraz zatyka tkanki. Sól znacząco przyczynia się do zatrzymywania płynu. Unikaj spożywania soli poprzez 2-3 dni, a będziesz zaskoczony, jak świetnie wpływa na pozbycie nadmiaru płynu.

3)Herbata ziołowa

Herbata ziołowa okazuje się płynem moczopędnym, który wspiera usunąć nadprogramowe ilości płynu, oraz toksycznego materiału z organizmu. z ziół herbaty da się otrzymać np. z pietruszki. jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na proste zmniejszenie retencji płynu.

 

4) Pietruszka

Podobnie jak mniszek lekarski, pietruszka okazuje 3 sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu! się także skutecznym środkiem moczopędnym oraz okazuje się to świetny sposób, aby dodać smaku żywności a przy tym zmniejszyć retencję płynów. Dwie łyżeczki suszonej pietruszki wsyp do filiżanki z wrzącą wodą. da się poczuć różnicę już po kilku dawkach a z tego rozwiązania możesz korzystać tyle razy, ile chcesz.

5) Czosnek

Czosnek ma działanie diuretyczne. pozwala uwolnić nadmiar płynu oraz wypłukuje toksyny z organizmu. pozwala także zbić tkankę tłuszczową. Regularnie korzystaj z tego dobra natury. Możesz go użyć do sałatek, zupy oraz jak zredukować nadmiar wody licznych innych potraw.

6) Herbata z mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski ma dużo walorów leczniczych stosowanych w kuracji wątroby, nerek, zgagi oraz choroby trawiennych. jest bezpiecznym środkiem moczopędnym – wspiera przemywać nerki z toksyn oraz nadmiaru soli oraz przyczynia się do usuwania płynów z organizmu. jest zasobny w wapń, potas, żelazo, magnez oraz mangan.

7) Unikanie alkoholu

Alkohol choć początkowo moczopędny, może być czynnikiem sprawczym odwodnienia. Zmusza ponieważ organizm do utrzymania większej ilości płynu. Zamień alkohol na herbaty ziołowe lub zieloną herbatę, znane domowe jak pozbyć się nadmiaru wody leki diuretyczne bez negatywnych skutków ubocznych.

8) Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia, co było naukowo udowodnione wpływają na zmniejszenie retencji płynu poprzez redukcję nadmiaru soli oraz płynu z organizmu. Zwiększa się przepływ moczu, człowiek bardziej się poci. Regularne ćwiczenia poprawiają także krążenie krwi oraz wzmacniają naczynia krwionośne.

9) Okłady z lodu

Okłady z lodu są doskonałym sposobem łagodzenia bólu oraz są także skuteczne w kuracji obrzęków. Okłady z lodu stosowane na opuchnięte ciało z pewnością zmniejszą ilość płynów w tym miejscu.

10) Witamina B6

Witamina jak zmniejszyć ilość wody w organizmie B6 wspiera organizmowi w rozkładzie cukrów prostych oraz złożonych identycznie jak skrobia jest to także szczególnie skuteczne lekarstwo na retencję płynu – szczególnie skuteczne w terapii hormonalnej.

11) Kurkuma

Kurkuma jasnożółta przyprawa bogata w witaminę C, witaminę B3 oraz niacynę. pozwala usunąć cellulit z organizmu. Kurkumina okazuje się aktywnym składnikiem kurkumy – skutecznym na licznych płaszczyznach w tym walce z zatrzymywaniem płynu w organizmie.

 

 
Jeżeli podoba ci się artykuł udostępni go, wiedzą trzeba się dzielić Dziękuje

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness