Najczęstsze wymówki od diety - na pewno znasz je z własnego doświadczenia!

Najczęstsze wymówki od diety - na pewno znasz je z własnego doświadczenia!

Redakcja

2017-05-08

brak komentarzy

dietawymówkiodchudzanieświetowanie

Noworoczne postanowienia biorą w łeb, mówiąc powszechnie, ponieważ Ty po raz kolejny skusiłaś się na skrawek ciasta... oraz dodatkowo jeden... a potem wieczorem na pizzę. Oczywiście trzeba się przed sobą jakoś wytłumaczyć oraz wyjaśnić w duchu, że w innym przypadku się nie dało, ponieważ...

1. Miałam zły dzień.

Nasza rada: Przygotuj sobie listę przekąsek, które też podziałają rozweselająco - np. deser owocowy z musem. Dużo mniejsze zło, a jakie pyszne!

2. To była wyjątkowa okazja.

Nasza rada: Świętować da 7 najczęstszych wymówek, którymi tłumaczysz odstępstwa od diety się ; jedząc dużo oraz obficie, ale też jedząc w innym przypadku. Jeśli nadarza się jakaś specjalna okazja, spróbuj czegoś odmiennego, jakiejś nowości. A jeśli już zjadłaś coś tuczącego, nie wmawiaj sobie, że cała dieta na marne. Dobre odżywianie to styl życia, a nie tymczasowy stan!

3. Miałam doła, potrzebowałam natychmiastowej dawki endorfin.

Nasza rada: Sport funkcjonuje jak tabliczka słodyczy. pójdź na basen, spacer, gimnastyka. Już 15-minutowy wysiłek podnosi ilość hormonów farta.

4. Zasłużyłam sobie.

Nasza rada: Nagradzaj się czymś, co nie sprawi Ci wyrzutów sumienia. Np. długą kąpielą albo nową alt2 książką.

5. ponieważ byłam na randce oraz nie chciałam wyjść na ogarniętą manią diet.

Nasza rada: Nie uciekniesz od tego. lub szczera od początku. Albo zjedz już taki skrawek pizzy. Byle nie więcej od swojego mężczyzny - to już przyczyna do zmartwienia.

6. ponieważ się zapatrzyłam na film.

Nasza rada: Faktycznie, w kinach wybór przekąsek jest marny. Na szczęście kobiece torebki są pojemne. Jeśli wybierasz się do kina, przygotuj sobie wcześniej np. wodę, sok oraz coś zdrowszego, jak suszone owoce.

7. ponieważ spędzałam samotnie wieczór w domu.

Nasza rada: Świetnie! Miałaś pora dla alt3 siebie. Wykorzystaj go na pożyteczne zajęcia, np. skomponowanie sałatki albo porządki, podczas których zapomnisz o potrzebie podjadania. Jeśli już musisz jeść, przygotuj sobie osobiście zdrowe przekąski - tu znajdziesz przepisy.

8. ponieważ straciłam kontrolę na imprezie.

Nasza rada: Na imprezach zawsze zaleca się pić dużo... wody mineralnej. jedynie sprawi, że będziesz posiadać jaśniejszy umysł pomiędzy jednym drinkiem a drugim, ale też przeciwdziałać przejedzeniu. Odwiedzisz toaletę częściej - co z tego?

9. ponieważ mam tak słabą preferuję.

Nasza rada: Każdy ma swoje słabości. Nie katuj się tym, że zjadłaś czekoladek. Musisz to alt4 sobie "wkalkulować". Chwilowe dietetyczne skoki w bok nie oznaczają, że nagle posiadasz fundować sobie dzień obżarstwa.

10. ponieważ ktoś przyrządził mi wspaniały posiłek oraz nie mogłam odmówić.

Nasza rada: Podziękuj, zjedz trochę, jeśli posiadasz ochotę. Savoir vivre naprawdę nie nakazuje spożywania wszystkiego.

11. ponieważ lubię jeść. ponieważ kocham jeść. oraz nic na to nie poradzę.

Nasza rada: Każdy kocha jeść. Upewnij się jednak, że w pierwszej kolejności jesz rozsądnie oraz z głową. Od zdrowego spożywania naprawdę się nie tyje, a jest ono ucztą dla zmysłów.

 

 

Zobacz też

FormExplode

Gry Logiczne Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness