Najlepsza dieta na chudnięcie!

Najlepsza dieta na chudnięcie!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Zwycięzcą tegorocznego rankingu U.S. News po raz kolejny została dieta DASH. Co ją wyróżnia? ten sposób żywienia został sporządzony poprzez lekarzy i dietetyków dla spadku ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie to jedna z głównych przyczyn udarów, zawałów serca i chorób układu krążenia. dieta DASH opiera się na prostych zasadach – należy ograniczyć zawartość słodyczy, tłustych potraw i słodkich napojów gazowanych w normalnym menu. Odżywianie Jaką dietę wybrać, by schudnąć? opiera się na warzywach, owocach, orzechach, produktach z pełnego ziarna, rybach, drobiu, chudym nabiale i dobrych tłuszczach.

Przestrzeganie zaleceń diety DASH nie okazuje się trudne, a efekty mogą być spektakularne. da się tylko stracić wagę (jeśli połączymy zdrowe odżywianie z regularną aktywnością fizyczną), ale również zadbać o zdrowie serca. DASH zajęła również drugie miejsce w rankingu najlepszych diet dla cukrzyków.

Wśród najzdrowszych sposobów odżywiania którą dietę wybrać znalazły się też dieta MIND (kombinacja DASH i śródziemnomorskiej), TLC (obniżająca poziom cholesterolu), dieta płodności (ułatwiająca zajście w ciążę), dieta Kliniki Mayo i śródziemnomorska

Najzdrowszą dla naszego ludzkiego ustroju dietą odchudzającą okazuje się dieta mająca odpowiednie ilości węglowodanów, białek i dobrych kwasów tłuszczowych....

kuracji odchudzającej, których należy stronić od

Analiza listy sporządzonej poprzez amerykański portal pokazuje, że najlepsze diety to te, które jak wybrać najskuteczniejszą dietę nie opierają się na obsesyjnym liczeniu kalorii i eliminowaniu z jadłospisu całych grup produktów. Eksperci nie pozostawiają złudzeń – takie diety okazują się niezdrowe i nie zapewniają trwałego spadku wagi.

Na ostatnim miejscu rankingu znalazła się dieta Whole30 – mało znana w Polsce, ale coraz popularniejsza w Stanach Zjednoczonych. Restrykcyjny plan żywienia zakłada menu wyłącznie trzech pokarmów dziennie, opartych na mięsie, rybach, owocach na jakiej diecie są najlepsze efekty morza, jajkach, warzywach i owocach. Pieczywo, nabiał, rośliny strączkowe, orzechy znajdują się na liście produktów zakazanych. dietetycy twierdzą, że to ekstremalny sposób odżywiania, który ; nie dostarcza organizmowi wszystkich nieodzownych substancji.

Na ostatnich miejscach rankingu znalazły się też bardzo popularne sposoby odżywiania – dieta paleo i doktora Dukana. Eksperci uznali, że to niezdrowe plany żywieniowe, które mogą mieć szkodliwe rezultaty.

 

Zobacz też 

Opaski na rękę 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness