Najmodniejsze diety sezonu - musisz je poznać!

Najmodniejsze diety sezonu - musisz je poznać!

Redakcja

2017-08-01

brak komentarzy

5 TRENDÓW W DIETETYCE NA ROK 2017!  

  5 TRENDÓW W DIETETYCE NA ROK 2017 : -żywność bezmięsna -żywność funkcjonalna -souping -żywność lokalna – powrót znad krawędzi   produkty  BEZMIĘSNE Będą w cenie ponieważ okazują się więcej ekologiczne. nazbyt duże picie mięsa bywa szkodliwe dla ludzkiego ustroju co udowodniły liczne analiz.   ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA bywa to najmocniejszy trend w odżywianiu. często szukamy żywności, która może nam pomoc we właściwym odżywianiu. Żywność może być uznana za funkcjonalną, jeśli udowodniono jej korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji ludzkiego ustroju ponad efekt odżywczy. Wpływ taki polega na polepszeniu stanu ludzkiego ustroju oraz samopoczucia oraz zmniejszania niebezpieczeństwa dolegliwości.  modne  diety
SOUPING bywa to odchodzenie od zabiegu odchudzającej oczyszczającej, detoksykacyjnej oraz poleganie na czystym sposobie odżywiania-poszukiwanie zbilansowanej zabiegu odchudzającej. Tu właśnie zalecane okazują się zdrowe, odżywcze oraz jednocześnie proste w trawieniu zupy.   ŻYWNOŚĆ LOKALNA Nie ma nic lepszego dla ludzkiego ustroju jak substancje wydzielane lokalnie, szczególnie warzywa, owoce, strączki itd. są one najrozsądniej absorbowane oraz tolerowane przez organizm. Dlatego po chwilowym zachłyśnięciu się wyrobami egzotycznymi coraz chętniej sięgamy po substancje lokalne.   POWRÓT ZNAD KRAWĘDZI Po licznych latach gdy modne były zabiegu odchudzającej cud, zabiegu odchudzającej skrajne (zero tłuszczu, zero cukru) odchodzą one do lamusa na rzecz dietetyki popularnej. bywa to spowodowana edukacja pacjentów przez dietetyków. dość pocieszająca perspektywa dla ludzkiego ustroju całego społeczeństwa. Moda ogarnęła większość sfer życia. Makijaż, buty, torebki... zmieniają się w każdym sezonie. ; okazuje się z spożywaniem. Zawsze będą trendy. Zobacz, czym ; zachwycał dietetyczny świat w nowym roku. Foto: istock Menu portali społecznościowych Co trzeci internauta szuka w sieci przepisów. Z roku na rok wzrasta liczba blogów kuchennych oraz stanowią już najczęstszą kategorię 5 trendów dietetycznych wśród wszystkich „osobistych” stron. menu zdecydowanie zawładnęło internetem.    fit  trendy    Najwięksi projektanci mody próbują tworzyć z wyprzedzeniem ścieżki, po których kroczymy w kolejnym sezonie. ; okazuje się z tym, co znajdzie się na naszym talerzu. Była już moda na menu bezglutenową czy Dash. Mieliśmy erę burgerów oraz frytek. Miniony rok był pod logo tęczy - świat zachwyciła feeria kolorów. Zjadano różnobarwne bajgle, pączki, naleśniki, ; sushi oraz kofeinę z malowniczą pianką. Portale społecznościowe pękają w szwach od warzyw gotowanych na parze, „odcukrzonych” ciast oraz zielonych smoothies. Okazuje się, że to właśnie „tam” tworzą się trendy żywieniowe. Każdy może wykonać zdjęcie zjadanego daniu, wrzucić na „swoje konto” oraz zbierać wypowiedzi.

Moda na zdrowe jedzenie ogarnia dużo ludzi. zamiast fotografii z rodziną,

Skuteczne preparaty odchudzające

występuje „śniadanie mocy”, szybki lunch w restauracji czy relaksująca lampka wina po pracy zawodowej zawodowej. Nic dziwnego. menu to składnik, bez którego nie można żyć. Zobacz, jakie jedzenie oraz zjawiska będą trendy w 2017 roku oraz co warto wykorzystać w własnym życiu. Boom na… Rok 2016 to powrót na talerze roślin strączkowych, rozkwit „mlecznych” czynników roślinnych oraz wszystkiego, co okazuje się „super” - foods, grains oraz fruits. Rok 2017 powinno kontynuował część z tych kierunków, ale wywoła też mnóstwo dietetycznych tendencji, które powinny posiadać swoje miejsce w pełnym kondycji stylu życia. Osobiste menu. menu staje się coraz więcej spersonalizowane. To trend, który na zawsze rozpoczął się u nas w zeszłym roku oraz istnieje do dziś. To ; osobiste podejście do diety odchudzającej, ale tworzenie osobistych czynników żywieniowych, które okazują się specyficzne dla każdego z nas. Już dziś firmy z branży spożywczej prześcigają się w powstawaniu nowych pokarmów, które będą odpowiadać na zapotrzebowanie każdego z osobna. wielokrotnie alt2 w ofertach gabinetów estetycznej medycyny, okazują się także analizy DNA, które mają udzielić pomocy w ustaleniu właściwej diety.

Modna staje się analiza mikrobiomu jelit, który wpływa na cały organizm.

W oparciu o „osobistą analizę” cateringi dietetyczne tworzą „unikalne” jadłospisy, które mtrendy  dietetyczneają odpowiadać potrzebom danego ludzkiego ustroju. To holistyczne podejście do człowieka, z uwzględnieniem ; jego wieku oraz płci, dodatkowo metabolizmu suplementów oraz składu całego ciała, powinno rozwijać się dynamicznie w 2017 roku. To pozytywny sposób, aby więcej świadomie dbać o swoje zdrowie. Zacznij przyglądać się swojemu ciału oraz traktować je wyjątkowo. Foto: istock Spersonalizowane menu Mniej znaczy więcej. Nastała era minimalizmu, także w przyjmowaniu pokarmów. To ; przeciwstawianie się nadmiernej konsumpcji, ale dbałość o środowisko oraz racjonalny rozwijanie się przemysłu. Ekologiczny trend zrewolucjonizuje każdą rodzinę w 2017 roku, niejako niesie ze sobą poza naturalnością, także uważność w jedzeniu oraz skupienie się na tym, co w naturze najlepsze. To wcale nie znaczy, że musisz przejść na wegetarianizm. Możesz cieszyć się zdrowiem oraz świetnym wyglądem, jedząc „zielone” mięso, które także może odżywić twoje ciało. Im mniej przetworzone oraz przepełnione chemią, tym dobrze. Okazuje się, że to moda, która może objąć także alkohol. To nowy styl, który ma pogłębić się w 2017 roku. redukcję trunków, z wyjątkiem polepszenia ludzkiego ustroju, ma wnieść autentyczność oraz wyzwolić od regularnego sztucznego pobudzania się. oddziaływania mają stać się wówczas „prawdziwe” oraz nie opierać się na „płynnej odwadze”. Zwolennicy zagrzewają do podjęcia wyzwania oraz ćwiczenia własnej silnej woli. wielka część barów czy restauracji już zaspokaja pragnienia swoich konsumentów, serwując im bezalkoholowe napoje, które świetnie wpisują się w nową modę oraz przy okazji - zaspokajają przyjemnie kubki smakowe. W duchu minimalizmu oraz skupieniu na wewnętrznych potrzebach alt3 coraz więcej popularne stają się również, choć zwłaszcza na Zachodzie, imprezy oparte na ćwiczeniu jogi czy tańcu – w ramach porannej gimnastyki, dodatkowo przed pracą (np. Daybreaker). Wszystko bez kropelek piwa czy nawet kawy. Mają ładować energetyczne akumulatory na cały dzień oraz dawać motywację do rozwoju. Wydobądź odczucie smakowe. Rok 2017 wywoła ze sobą pogłębienie smaku. Popularne zostaną dodatkowo więcej ekologiczne, niepoddane obróbce termicznej artykuły, które pachną oraz cieszą podniebienie swoją prawdziwością. Prym będą zatem wiodły surowe warzywa oraz owoce, nieco mniej przyprawione niż do owej pory i dania łatwe w zrobieniu. kuracja dietetyczna w nowym roku ma udzielić pomocy poczuć ci odczucie smakowe, zapach oraz teksturę. Ma odkryć to, co było zakamuflowane poprzez zbyt duża ilość soli, tropikalnych przypraw oraz dużą dawkę suplementów w wymyślnych potrawach. Jedz „brzydkie spożywanie”. To trend, który pojawił się jakiś moment temu oraz „urośnie w siłę” w 2017 roku.

Ma ; zmniejszyć marnowanie składników i odpady produkcyjne.

Kucharze, dietetycy, lekarze czy blogerzy na całym świecie zagrzewają ; do wykorzystywania resztek w schładzarce, dodatkowo składników „poskręcanych” marchwi  czy „poobijanych” jabłek. Wszystko dlatego, że rocznie nawet 30-40% towarów okazuje się wyrzucanych, aby usatysfakcjonować wymagający rynek. klienci pragną od producentów żywności idealnego artykułu, bez skazy. Nie daj się „równym” ziemniakom oraz „przerośniętym” truskawkom. Już dziś podążaj za modą oraz zacznij wybierać „brzydkie spożywanie”, które okazuje się ; smaczne, ale zazwyczaj dużo mniej chemiczne niż jego „doskonałe” alternatywy. The Sydney Morning Herald wskazał pięć trendów w odżywianiu, które będą miały rosnący wpływ na to jak się odżywiamy. Chociaż australijski rynek spożywczy odróżnia się trochę od naszego – to trendy są uderzająco podobne. Zgadzacie się z nimi – czy dodalibyście coś dodatkowo? Co to dokładnie znaczy? Sarah Berry z SMH wskazuje, alt4 że w cenie będą produkty bezmięsne (1) – szczególnie, że dużo mówi się zarówno o ekologii jak również zagrożeniach związanych ze spożyciem nadto dużej ilości mięsa. Co za tym idzie, na rynku powinno dostępnych dużo smacznych zamienników części diety spożywczych, które będą mogli jeść nie jedynie weganie i wegetarianie. Bierze się to chociażby z tego, że popyt światowy na mięso rośnie a podaż nie okazuje się za tymi wymaganiami nadążyć. Rosnące sławę taką pożywieniem widoczne okazuje się też w Polsce, spójrzcie jak rośnie sławę w ostatnich latach wyrobami/przepisami wegetariańskimi oraz (szczególnie) wegańskimi (kopalnia: google trends):

Wspomniany Google w raporcie “Think with Google”

Gumowe bransoletki

wskazał żywność funkcjonalną (2) jako jeden z tych trendów w odżywianiu, który w ostatnim czasie okazuje się najmocniejszy. wielokrotnie szukamy żywności, która może nam udzielić pomocy w odpowiednim odżywianiu. Pozytywne właściwości posiłków nie mają być jedynie zapewnieniem wytwórcę. Oczekujemy często niezbitych dowodów na temat tego jak może ono wspomóc nasze zdrowie. Oczywiście o dowodach tych dobrze szukać informacji z pierwszej ręki – t.j. na specjaliści ds. żywienia.org.pl ;-) Inny trend, który wskazuje magazyn, to odchodzenie od zabiegu odchudzającej oczyszczającej, detoksykacyjnej i częstsze poleganie na “czystszym” sposobie odżywiania się – poszukiwanie zbalansowanej zabiegu odchudzającej. znanym trendem ostatnio wydaje się spożywanie poprawnych, odżywczych i jednocześnie prostych w trawieniu zup (3) (tzw. souping) – trend, który – jak pisaliśmy – podkreślał Today’s Dietetian w prognozach na rok 2016 – może dodatkowo przybrać dziś na sile. Ciekawostką może być, że autorka treści wskazuje na lokalną żywność, niespotykaną gdzie indziej – żywność z buszu. W polskim przypadku taki trend również okazuje się ogrom widoczny – coraz głośniej mówi się o tym, że zdrowe są nie jedynie egzotyczne superfoods – ogrom polegamy na polskich zamiennikach superżywności (4).

 

Zobacz też 

Reklama trenera

Kimera Forum


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness