Najskuteczniejsze diety roku! Zobacz które są najlepsze

Najskuteczniejsze diety roku! Zobacz które są najlepsze

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Skuteczna dietę: co jeść żeby zrzucić wagę raz na zawsze

otyłość w obecnych czasach stanowi bardzo poważny problem zdrowotny, z którym w żaden sposób nie potrafimy sobie dać radę. WHO (Światowa Organizacja zdrowia) podaje przerażające statystyki: od 1980 do 2008 roku nastąpiło podwojenie liczby otyłych osób.

Dane z 2008 roku wskazywały, iż ponad 1,4 miliarda dorosłych ludzi ma nadwagę, natomiast ponad pól miliarda zmaga się z otyłością. Co więcej szacuje się, że co najmniej 2,8 miliona ludzi umiera każdego roku względu nadwagi i otyłości – co daje takiej jednostce chorobowej piąte miejsce na niechlubnej liście głównych Te diety okazały się największym hitem 2014 roku! przyczyn zgonów.

otyłość i jej liczne konsekwencje

Statystyki te powinny dać nam dużo do myślenia – stan kondycji ludzi na świecie psuje się coraz więcej. Pamiętajmy wszakże, iż nadmiernej masy ciała nie należy rozpatrywać wyłącznie w kontekście estetyki – niech każdy sobie wygląda jak chce, lecz niech także ma świadomość daleko idących konsekwencji swoich poczynań i złych nawyków żywieniowych.

Otóż grubsze osoby mają zdecydowanie dużo większe niebezpieczeństwo zachorowania na: chorobę niedokrwienną serca, cukrzycę typu 2, dyslipidemie, nadciśnienie tętnicze, chorobę zwyrodnieniową stawów, hiperurykemię i dnę moczanową, zespół bezdechu nocnego, choroby pęcherzyka żółciowego, kamicę nerkową, choroby trzustki i skuteczne diety wątroby oraz niektóre nowotwory (np. jelita grubego, piersi, endometrium). jak można dostrzec, kwestia okazuje się więcej poważna i skomplikowana niż mogłoby się nam wydawać.

Ale będzie wystarczająca już tego straszenia! Skoro wiemy, że w przypadku masy ciała im więcej nie do zakończenia musi sugerować dobrze, pomyślmy co da się wykonać żeby skutecznie i na stałe zgubić niepotrzebne kilogramy.

Chcę zrzucić wagę! jedynie jak?

W Internecie i kolorowych czasopismach dla kobiet mnoży się od coraz to nowszych propozycji diet cud, które mają zapewnić nam stratę nadwyżki nadprogramowych kilogramów w mgnieniu oka – dobrze bez zbędnych wysiłków. O które diety stosować niektórych z nich, stworzonych na potrzeby wypełnienia rubryki w czasopiśmie, większość z nas nawet nie słyszała. Lecz okazują się także takie kuracji odchudzającej, które wywołały dużo szumu i kontrowersji na całym świecie, a ich nazwy i zasady kojarzone okazują się przez miliony ludzi.

takie jak diet jest dużo – Atkinsa, Kopenhaska, kapuściana, Cambridge, Kwaśniewskiego, Dukana, rozdzielna – to jedynie kilka przykładów. Obecnie dużą popularnością cieszy się dietę bez pszenicy, a także ścisła dietę bez glutenu, która – jak każda poprzednia – ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników oraz zdecydowanych nieprzyjaciół.

Dlaczego tyjemy?

Najczęstszą czynnikiem sprawczym przyrastającej jakie diety są skuteczne masy ciała okazuje się nadmierna podaż kalorii w akcie płciowym do zapotrzebowania organizmu – jednym słowem jemy więcej niż potrzebujemy. Owa nadwyżka odkładana okazuje się tu i ówdzie w postaci warstwy tłuszczu. Za taki stan rzeczy możemy podziękować naszym przodkom – pod względem uwarunkowań genetycznych różnimy się w bardzo nieznacznym stopniu od paleolitycznych i neolitycznych łowców – zbieraczy, dla których uzyskanie pożywienia jest nie lada wyzwaniem, okupionym najchętniej ogromnym treningiem fizycznym. Powtarzające się cykle głodu, przeplatane krótkimi okresami obfitości pokarmu (np. upolowanie zwierzyny) wykształciły na drodze ewolucji geny warunkujące mechanizm gromadzenia zapasów warstwy tłuszczu.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness