Najszybsza dieta świata - czyli skuteczna dieta dla lenia!

Najszybsza dieta świata - czyli skuteczna dieta dla lenia!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

kuracja dietetyczna dla lenia - to polska aplikacja kulinarna dostępna na maszyny mobilne z systemem operacyjnym Android. okazuje się nietypowa, choćby powodu zabawnego tytułu, co zainspiruje nas do tego, aby jej opis też był nietypowy. Krótko mówiąc: czytajcie, a nie pożałujecie!

Z pewnością pierwsze, co nadciąga dziś na myśl, to pytanie: o co chodzi z tym leniem? Otóż program skierowany bywa do ludzi, które "nie mają okresu lub też nie zamierzają spędzać wielu godzin w kuchni". Ale nie okłamujmy się - bywa to banał, który w własnej reklamie zawrzeć mogliby producenci wielu podobnych programów. Co jednak dokładnie go wyróżnia? Prawdziwe znaczenie "lenia" odnajdujemy po nieco bliższym przyjrzeniu się proponowanemu menu. Okazuje się mianowicie, że w niektóre dni proponowane okazują się 2, a nawet 3 takie same posiłki! znaczy to - Hit! Poznaj zasady diety dla... lenia! rzeczywiście - mniej okresu, jaki okaże się trzeba poświęcić na przygotowanie spożywania. Zrobimy po prostu nieco większe porcje. Czy to czasem nie za prosty trik na zachęcenie nas do zainstalowania takiej n-takiej aplikacji kulinarnej? Wcale nie, gdyż aplikacja ma całkiem dużo "normalnych" plusów.

Przede wszystkim jej zaletą bywa prostota. Ma ładny, przejrzysty i prosty układ; jeden z najlepszych, jaki do takiej pory widzieliśmy, choć nie bywa żadną rewolucją, a tylko skupieniem w sobie najlepszych zasad funkcjonalności. Ekran menu dnia przedstawia 5 pokarmów; przesunięciami na boki przechodzi się do sąsiednich dni; tapnięciem w posiłek poznaje się substancje i sposób przyrządzenia. Do tego szuflada nawigacyjna z dużymi i jednoznacznymi ikonami. Nie ma przy tym żadnych fotografii, więc nic się nie trzeba dodatkowo wczytywać z internetu. informacje o posiłkach powiązać trzeba natychmiast z szybkie przepisy na diecie przypomnieniami. łatwo nimi zarządzać. Same przepisy należą do najprostszych i najmniej wyrafinowanych, dzięki czemu nie powinniśmy mieć z zakupem potrzebnych elementów diety większych kłopotów. Przepisy były przygotowane przez dietetyka; a cała aplikacja - we współpracy z klubem fitness. (Przy okazji dorzućmy, że producent zapewnia także inne dedykowane aplikacje kulinarne: dietę bezglutenową, dietę na niestrawność i kuracji odchudzającej dla biegacza, rowerzysty. Wszystkie mają podobne wykonanie). Program wyposażony bywa też w sekcję wskazówek żywieniowych. To seria prostych, ale cennych, wskazówek-artykułów omawiających to, o czym wszyscy wiemy, ale wciąż o tym zapominamy (typu: pij wodę, unikaj słodyczy).

Co do minusów: program, choć nie mówi o tym bezpośrednio - a powinien - zapewnia dietę ściśle określoną, tzn. każdego dnia ok. 1800 kcal. Jeśli nam to nie jest odpowiedzialny, nie ma sensu go instalować (ale dieta dla lenia czytajmy dalej!). Co prawda, dostępna bywa też funkcja kalkulatora zapotrzebowania na menu, ale jej wynik ma charakter wyłącznie informacyjny.

Podsumowując: to jedna z najlepszych aplikacji kuchennych, która, owszem, ma braki/niedomówienia, ale wciąż bywa rozwojowa. Wśród funkcji, które znajdują się w niej na etapie budowy i z tego powodu okazują się zablokowane, wymienimy możliwość dodawania pokarmów do ulubionych. Cóż, choć jeszcze nie oddziałuje, to i tak dodamy dziś pewien przepis do ulubionych. Zrobimy to w sprytny sposób, co w ramach tego tekstu - a Wy przy tym też skorzystacie. Musicie tylko być głodni. ...Głodni?! No to zaczynamy!

Zwykle, tego typu aplikacje proponują nam na śniadanie jakieś płatki. W "kuracji dla lenia" jeden taki posiłek - zapiekana szarlotkowa owsianka - szczególnie przypadł nam do gustu. Przygotujmy go więc sobie. Potrzebujemy:
dieta bez gotowania płatki z płatków owsianych (65g),
• rodzynki suszone (15g),
• jajko (1 szt.),
• jabłko (100g),
• sok jabłkowy (20g),
• cynamon mielony (5g),
• nasiona chia (czyli szałwia hiszpańska - 1 łyżka [być może mało znana, ale w znanym serwisie aukcyjnym trzeba kupić 1kg, z przesyłką, za 30 zł - jakby pewien człowiek pytał]).

Jak to przyrządzić? Pan michał Pac, dietetyk aplikacji, mówi: "Całość mieszamy dokładnie w żaroodpornym naczyniu i pieczemy przez 20 minut pod przykrycie w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni".

Efekt? Chyba nie musimy nawet mówić!!!

PS. Zatem: co bywa największą zaletą takiej aplikacji? Choć zapewnia dietę sztywną (wspomniane 1800 kcal), to może stanowić źródło wystrzałowych inspiracji dla niemal wszystkich. Brawa dla autora przepisów i dla producenta aplikacji za świetne obudowanie. Prostota bywa zawsze najkorzystniejsza!

 

Zobacz też 

Tenis Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness