Nie uwierzysz, ale te nawyki żywieniowe Cię postarzają!

Nie uwierzysz, ale te nawyki żywieniowe Cię postarzają!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

nawyki żywieniowestarzenienawykiżywienie

Każdego dnia próbujemy dbać o swoją urodę. Stosujemy kremy przeciwzmarszczkowe oraz staramy się tuszować je makijażem. mimo wszystko zapominamy o tym co najważniejsze oraz popełniamy te same błędy, które potęgują przebieg starzenia się twarzy. Jednymi z nich okazują się złe nawyki żywieniowe.

nadmiar cukru

Uwielbiamy cukier. okazuje się praktycznie we wszystkim, desery, napoje, słodycze. Codziennie przyswajamy go dużo więcej 5 nawyków żywieniowych, które cię postarzają niż powinniśmy. Cukier znajdziemy nawet w niedrogich wędlinach – zobaczcie na skład! To po prostu szokujące.

Nie ma nic słabszego dla sprawności fizycznej naszej naskórka niż zbyt duża ilość cukru. Niszczy on kolagen oraz elastynę przez co nasza skóra starzeje się szybciej. Skóra na szyi oraz podbródku robi się obwisła. Wokół oczu oraz ust pojawiają się zmarszczki. Jeśli więc chcesz dłużej wyglądać młodo ogranicz cukier.

zamiast słodkich alt2 przekąsek zastosuj owoce, które okazują się dużo zdrowsze. Co prawda mają cukier czyli fruktozę, ale z wyjątkiem tego niezbędne witaminy, które pozwolą nam dłużej cieszyć się urodą oraz zdrowiem.

Biały cukier w własnej kuracji możesz też spróbować zastąpić innymi substytutami. od razu wybijcie sobie z głowy słodziki np. aspartam, ale spróbujcie naturalnych substytutów, które okazują się dużo zdrowsze:

  • miód
  • syrop klonowy
  • cukier brzozowy
  • cukier trzcinowy
  • stewia

Picie dużej ilości kawy

Niestety ciężko jest alt3 mi o tym pisać ponieważ ubóstwiam kawę, ale picie paru kaw dziennie negatywnie wpływa na prezencję Twojej naskórka twarzy. Jedna, dwie to dodatkowo nie tragedia, ale większe ilości kofeiny wywołują wzrost hormonu nerwów czyli kortyzolu. Nie dawno nawet o nim pisaliśmy w tym artykule.

Jego wysoki ilość natomiast wywołuje szybsze starzenie się naskórka. mała czarna odwadnia organizm, a sucha skóra znaczy jedynie kłopoty. Gdy skóra twarzy alt4 robi się sucha zaczyna być wrażliwa, chropowata, spierzchnięta, swędząca oraz ściągnięta.

Nadużywanie smażonych potraw

Smażone mięso, ziemniaczki oraz inne warzywa to coś pysznego :) Ale przesadzając ze smażonymi potrawami do tego w dużej ilości tłuszczu szkodzimy własnej powierzchni. Wzrasta przez to ilość cholesterolu. Tłuszcze trans zapychają tętnice oraz usztywniają komórki krwi. To nadaje Twojej powierzchni zmęczonego wyglądu, a stała dietę tego typu znacząco ją postarza.

 

 

Zobacz też

Gry Escape Online


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness