Nie wiesz czy jesteś dostatecznie nawodniony? Sprawdź czy nie masz któregoś z tych objawów!

Nie wiesz czy jesteś dostatecznie nawodniony? Sprawdź czy nie masz któregoś z tych objawów!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

nawodnienieorganizmobjawyzdrowie

organizm ludzki składa się w 60% z h2o. Czy wiedziałaś, że utrata zaledwie 2% to dla Ciebie ogromne przeciążenie? Zobacz 8 objawów, po których poznasz, że niedostatecznie nawadniasz swój organizm:

1.czujesz suchość w ustach. Kiedy zdarza się to częściej, musisz zwrócić większą uwagę na to, co pijesz. Słodkie napoje gaszą pragnienie przez chwilę, mimo wszystko ostatecznie 5 sposobów, jak sprawdzić czy jesteś dobrze nawodniona pogłębiają efekt odwodnienia. Zawsze miej pod ręką małą butelkę h2o.

2.Nie możesz wyzdrowieć. Jeżeli przez dłuższy okres nie możesz w pełni wyzdrowieć, najprawdopodobniej zapominasz o prawidłowym nawadnianiu. Picie h2o to najwłaściwszy metoda na pozbycie się toksyn oraz zarazków z organizmu!

3.Burczy Ci w brzuchu… ciągły nieposkromiony apetyt to także  skutek niedoboru h2o. Czy wiesz, że zazwyczaj mylimy nieposkromiony alt2 apetyt z pragnieniem? notoryczne podjadanie może mieć zgubne konsekwencje dla Twojej wagi. Pijąc 2 litry h2o dziennie, szybko zauważysz, że chęć podjadania zmaleje.

4.Boli Cię głowa. zamiast łykać następne tabletki przeciwbólowe, sięgnij po szklankę h2o. Bardzo szybko zauważysz poprawę!

5.masz zabójczego kaca! Jego czynnikiem sprawczym jest jedynie nadto duża liczbę piwa, dodatkowo za mała liczbę h2o. Podczas następnej alt3 imprezy spróbuj wypić kilka szklanek h2o mineralnej- dzięki temu zapobiegniesz odwodnieniu.

6.Jesteś zestresowana. To, co pijesz oraz jesz, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie. Regularnie nawadniając organizm, szybko poprawisz swój humor!

7.masz podwyższone tętno. Czy Twoje serce czasami zaczyna szybko kołatać? Jeśli tak, znaczy to, że musisz dotknąć po mniej więcej 8 szklanek h2o dziennie.

8.Kolor moczu. Zwróć alt4 na niego uwagę- im jest jaśniejszy, tym dobrze. Jeżeli jest intensywnie żółty, zdecydowanie pijesz za mało!

JAK TO wykonać?

Formeexplode

Aby skutecznie nawadniać organizm, nie należy wypicie litra h2o oraz filiżanki soku przed snem. konsumowanie dużej ilości płynów naraz sprawia, że woda dosłownie “przelatuje” przez organizm. najlepiej sprawdzi się regularne picie małymi łyczkami, przez cały dzień.

 

 

 

Zobacz też

Nowe Gry Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness