Nie wiesz jak odzwyczaić się od brania dokładek? Mamy dla Ciebie 5 niezawodnych rad!

Nie wiesz jak odzwyczaić się od brania dokładek? Mamy dla Ciebie 5 niezawodnych rad!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

dokładkidietaodchudzanieniezawodne radyodżywianie się

Nawet, gdy zdrowo się odżywiasz, jedząc za bardzo olbrzymie porcje możesz przytyć. Pamiętaj, że informacja o tym, że jesteśmy najedzeni, dochodzi do naszego mózgu tylko po mniej więcej 30 minutach, od zjedzenia daniu. Jak odzwyczaić się od nakładania dokładek? Mamy dla was 5 skutecznych rad!

1. Postaw na  href="http://infozdrowie24.pl/temat/zdrowie/b%C5%82onnik">błonnik

Dzięki niemu nie będziesz odczuwała aż tak mocnego głodu, ponieważ błonnik pęcznieje oraz zapewnia nam uczucie sytości. Nawet jeśli przerwa między posiłkami powinno pozostać kilka godzin, ssanie w żołądku nie powinno ci aż tak dość doskwierał.

Pamiętaj, że błonnik znajdziesz w płatkach owsianych, otrębach, jarzynach oraz owocach.

2. Każdy alt2 kęs przeżuwaj dużo razy

To dość istotne, gdy chcesz się pozbyć nadprogramowych kilogramów! Pamiętaj, że spożywając posiłek powinnaś się na nim skupić oraz go celebrować. Nie spiesz się oraz dokładnie przeżuwaj każdy kęs! zobaczysz różnicę, że twoje porcje każdego dnia będą coraz mniejsze.

3. Wypijaj przed jedzeniem 2 szklanki alt3 h2o

Pijąc przed jedzeniem wodę, twój żołądek pozostanie wypełniony płynem, który wspomoże trawienie oraz sprawi, że zjesz nieco mniej. Pamiętaj, by nie pić przed samym spożywaniem - zrób to 15 minut wcześniej.

4. Jedz posiłki w towarzystwie

Nie od dzisiaj wiadomo, że w towarzystwie bardziej panujemy nad własnym apetytem. Jesteśmy alt4 zazwyczaj pochłonięci rozmową oraz zwyczajnie nie myślimy o dokładce!

5. Jedz małymi sztućcami

Sięgając po niewielkie sztućce wydłużysz moment posiłków. Jeśli będziesz jadać główny posiłek małym widelczykiem, a zupę małą łyżeczką, zajmie ci to o ok. 30% momentu więcej! Dzięki temu szybciej poczujesz się najedzona!

 

Zobacz też

Polecani Trenerzy Personalni

Escape Gra 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness