Nieefektywne odchudzanie? Przestań się nad sobą użalać!

Nieefektywne odchudzanie? Przestań się nad sobą użalać!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Powoli mija drugi tydzień mojego planu odchudzania. Najwyższy więc pora, żeby powinęła mi się noga. Tak właśnie stało się wczoraj. Wróciłem do domu jak zwykle i po obiedzie byłem na około 1800 kaloriach z obszarem jeszcze na małą przegryzkę wieczorną.

Niestety... Moja druga połówka, która ogólnie bardzo wzmacnia mnie w odchudzaniu i pisaniu tego bloga i której jestem za to niezwykle wdzięczny, zrobiła sobie racuchy (ona jest z tych chudych jak patyk szczęściarzy, co to chyba nigdy nie utyją). Ja natomiast, nie potrzebowałem wiele momentu, by nagle znaleźć samego siebie wcinającego chyba z szóstego racucha z cukrem pudrem udając jakbym w ogóle nie był na żadnej diecie. Tak się objadłem, że nawet się już nie starałem liczyć kalorii – wyłącznie bym się chyba zestresował i pogrążył.

Do tego, skoczyłem do sklepu po butelkę wina i wypiliśmy ją oglądając jakiś film – to znaczy moje dziewczę wypiło kieliszek a ja resztę butelki. Zawsze mi poprzez to skroń suszy, 5 rad, jak podnieść się po porażce związanej z odchudzaniem że pijak, że mnie :) Winko, wprawdzie dobre na trawienie, dodało oczywiście co nieco do mojego zaawansowanego już kalorycznego maratonu. Dramat.

Co obecnie zrobię?

Co obecnie zrobię, żeby jakoś odpracować ten zmarnowany dzień? Odpracuję jedząc mniej? Wybiegam na siłowni i wypływam pokonując kolejne dystanse? Nie. Nie zrobię NIC. Nie kiwnę nawet palcem. Uśmiechnę się może nad swoją słabą ludzką naturą, która samą siebie potrafi wykołować i to w ciągu mniej niż 14 dni. Poza tym nie zrobię nic. Dziś wstałem i zjadłem po prostu śniadanie, znów liczę kalorie i realizuję mój plan jakby wczorajszy dzień się w ogóle nie zdarzył. Swoją jednodniową klęską zupełnie nie będę się przejmował.

Dlaczego? Poniżej wyjaśnienie.

Dlaczego nie zaleca się przejmować się chwilową porażką w odchudzaniu

  1. Chwilowa porażka musi się wydarzyć. Nie ma prawie najmniejszej szansy, żebyś był w stanie odchudzać się idealnie i trzymać jadłospis zgodnie z planem bez przerwy. W ciągu tak długiego okresu jak np. rok, zawsze zdarzy Ci się dzień, w jak podnieść się po porażce po odchudznaiu którym zjesz nadto wiele, ba nawet objesz nieprzyzwoicie. Jesteśmy ludźmi, nie robotami.
  2. Jednodniowa porażka ma naprawdę nieduży wpływ na odchudzanie. Wprawdzie Twój wygłodniały organizm okaże się się starał złapać każdą kcal, mimo wszystko tak naprawdę nie jesteś wstanie przytyć znacząco w ciągu jednego dnia. Jeżeli będziesz konsekwentnie realizować własny plan odchudzania, takie klęski, o ile niezbyt notoryczne, nie przeszkodzą Ci w osiągnięciu zgrabnej sylwetki.
  3. Jeden taki dzień pomoże Ci trochę odpocząć. Stałe utrzymywanie kuracji odchudzającej może okazać się męczące. nareszcie cały pora żyjesz na pułapie kalorii poniżej własnego zapotrzebowania. Poza tym męczysz się emocjonalnie: tego ;, tamtego ; oraz niedociągnięcie uczucia prawdziwego porządnego najedzenia. Taki dzień może więc okazać się dobrą przerwą, w której organizm trochę odsapnie a i Ty zrelaksujesz się trochę.
  4. Możesz ten dzień wykorzystać, aby nie powtarzał się nadto wielokrotnie. Wieczorem oraz następnego dnia z rana zastanów się, czy to, że tak sobie poszalałeś naprawdę sprawiło, że odczuwasz się skuteczniej? Czy naprawdę tak super się jak się skutecznie odchudzać jadło? Czy jak byś miał dziś możliwość powtórki, to byś się na nią zdecydował – czy te zainteresowania, które znajdujesz w jedzeniu naprawdę okazują się takie ogromne, że zaleca się dla nich żyć z nadwagą? Odpowiedzi na te pytania ułatwią ci następnym razem jak zaczniesz tracić kontrolę. Pomyśl wtedy o nich i a nóż przeważą szalę i uda Ci się uniknąć następnej klęski.
  5. Nadmierne przejmowanie się doprowadza do stanów depresyjnych i utraty wiary w swoje potrzeby. nazbyt mocno skupiając się na jednym dniu, zapominamy poprzez jak wiele dni odnosiliśmy sukcesy. dość prosto wtedy uwierzyć, że nigdy nam się nie uda i ogólnie jesteśmy do niczego. To zła postawa. Trzeba optymistycznie patrzeć w przyszłość ufając, że każda porażka uczy nas jak uniknąć następnej. jesteśmy silniejsi i mądrzejsi, nie gorsi.

Ale ale, nie ma tak prosto..

Po wypisaniu powyższych plusów klęski w odchudzaniu, możesz czuć energię, żeby pobiec do chłodziarki i „mieć dziś porażkę”. Zanim to mimo wszystko zrobisz pamiętaj, efekt jojo w odchudzaniu że porażka to porażka. Powyżej opisałem, dlaczego nie powinieneś się nad sobą użalać oraz jak najdogodniej wykorzystać taki gorszy dzień, fakt jest mimo wszystko taka, że każdy dzień odstępstwa od kuracji odchudzającej, to dzień stracony oraz dzień bardzo ryzykowny – klęski mają tendencję do przedłużania się na 2 dni, trzy itd. Aż nagle znów nie możesz wcisnąć się w spodnie.

dopilnuj więc, aby:

  1. Takie klęski nie zdarzały się za wielokrotnie. Raz na tydzień to zdecydowanie nadto wielka częstotliwość. Ja zamierzam nie dopuścić do następnej przynajmniej w tym m-cu.
  2. Żadna porażka nie może pozostać dłużej niż jeden dzień. W dobrze, zgubiłeś się, objadłeś słodkościami i zupełnie straciłeś panowanie. Trochę szkoda – ten dzień stracony. Nie pozwól mimo wszystko, żeby poprzez to Ci uciekł następny. Wstań rano i zjedz dietetyczne śniadanie, posiłek, podwieczorek itd. Jeśli ten dzień przejdziesz pomyślnie – jesteś znów na pozytywnej drodze i znów z dowolnym dniem nabierasz rozpędu na własnej drodze do szczupłej sylwetki.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness