Odchudzanie - jak skutecznie zmotywować się do diety

Odchudzanie - jak skutecznie zmotywować się do diety

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

odchudzaniedietamotywacjaprzygotowanie

Od jak dawna planujesz przejść na jadłospis, by zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów? Jeśli okazuje się ci trudno zrealizować swoje zamiary, przeczytaj nasze rady!

dobrze zadbać o swoje ciało, ponieważ zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów ; dorzuca nam urody, ale przede wszystkim organizmu/©123RF/PICSEL

dobrze zadbać o swoje ciało, ponieważ zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów ; dorzuca nam urody, ale przede wszystkim organizmu. mieć na uwadze mimo wszystko należy o zdrowym rozsądku, żeby nie popaść w zagrożenie wiecznego odchudzania i nie zrobić sobie krzywdy. Co mimo wszystko, gdy planowane spalenie tkanki tłuszczowej się nie udaje? Szybko 6 rad, jak skutecznie zmotywować się do odchudzania rezygnujemy i zaczynamy podjadać? to sygnał, że spada nasza motywacja do odchudzaniai powinniśmy o nią zadbać.

dobrze się przygotuj


Jeżeli posiadasz do czegoś słabość, to przed rozpoczęciem kuracji odchudzającejpozwól sobie na uroczyste zjedzenie ulubionej potrawy. Celebruj ten okres. okaże się to swoistym pożegnaniem z tym co kaloryczne i niezdrowe. Musisz posiadać wtedy świadomość, że to już ostatni raz i później rozpoczynasz jadłospis.

dobrze, jeżeli ta pożegnalna uczta odbędzie się w towarzystwie kogoś bliskiego, kto powinno cię w trakcie dietywspierał. Takie pożegnanie nadaje znaczenia podjętej decyzji i na początek alt2 daje dużo energii do rozpoczęcia kuracji odchudzającej. dobrze też odwiedzić dietetyka, który przygotuje odpowiedni dla twoich potrzeb zestaw dań. kuracja dietetyczna sformułowana przez specjalistę daje większe prawdopodobieństwo sukcesu i na pewno nam nie zaszkodzi.

Przypomnij sobie cel


Gdy zaczynają objawiać myśli o tym, że może by zaniechać kuracji odchudzającej, spróbujmy przypomnieć sobie po co to robimy i ile zostało nam momentu. Świadomość, że nasze zaniedbanie powinno nieodwracalne spowoduje, że świetnie się zastanowimy, czy na pewno się poddać. Cel dla jakiego się odchudzamy powinien być nam bliski i ważny (może to alt3 ze względów natury zdrowotnej, a może dla lepszego wyglądu).

Świętuj sukcesy

Trening Personalny Warszawa
dobrze przygotowane spalenie tkanki tłuszczowej (kuracja dietetyczna i ćwiczenia) dają zazwyczaj możliwość szacunkowego określenia ile kilogramów stracimy w którym czasie. W odniesieniu do tych szacunków (z uwzględnieniem jakiegoś marginesu) da się zaplanować sobie małe nagrody. Możemy je sobie wręczać, albo po jakimś czasie trwania przy pozbyciu się paru kilogramów (np. miesiąc dietyi ćwiczeń) albo po cząstkowym efekcie (po stracie 5 kg). Nieco większe efekty możemy świętować większymi nagrodami (np. po osiągnięciu mniejszego rozmiaru pójdę na znaczne zakupy). istotne, żeby na alt4 początku zdefiniować sobie, jak i kiedy będziemy się nagradzać. Druga ważna rzecz, żeby nagroda była powiązana z naszym zadaniem (kupno ubrań w mniejszym rozmiarze, okazuje się bardzo motywujący i jednocześnie stanowi nagrodę).

Rejestruj swoje postępy


Czasem dostrzeganie własnych postępów okazuje się niezwykle niełatwe. Dlatego należy prowadzić dziennik postępów. Za każdym razem zapisuj swoją sylwetkę, a co kilka tygodni rób sobie zdjęcie(oczywiście pierwsze powinno być przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej). Gdy zaczniesz wątpić w efektywność własnej pracy zawodowej trzeba, że zerkniesz na rejestr i już wiesz, że to funkcjonuje, więc zaleca się kontynuować.

 

 

Zobacz też

Gry Typu Escape Room

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness