Odchudzanie - szalone i absurdalne metody!

Odchudzanie - szalone i absurdalne metody!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

odchudzaniemetodyabsurdalneszalonediety

Niektórzy zrobią wszystko, by zrzucić. Uciekną się nawet do metod, które mogą wywoływać uśmiech politowania...

Konia z rzędem temu, kto wie, ile wymyślono dotąd diet odchudzających. Kilkadziesiąt? Kilkaset? A może więcej? tym bywa, że z mediów co oraz rusz dowiadujemy się o nowych „cudownych” jadłospisach. Niektóre z nich wydają się naprawdę absurdalne. Zanim je mimo wszystko skrytykujemy, uważajmy. Okazuje się, że niektóre dziwne sposoby na zrzucanie nadwagi naprawdę funkcjonują!

jedzenie słodyczy…

Brzmi jak pozytywny żart, naukowcy potwierdzili mimo wszystko, że spożywanie słodyczy może przyczynić się do zgubienia niepożądanych kilogramów. Zdaniem uczonych należy jeść dwie-trzy kostki ciemnej (gorzkiej) słodyczy dziennie – czyli ok. 7,5 g, żeby zacząć chudnąć. Czekolada może zawierać minimum 60 procentach kakao. Poza tym uczeni zwracają uwagę, że czekolada ma dość niski indeks glikemiczny, więc po jej zjedzeniu zakres glukozy wzrasta powoli, nie gwałtownie, jak po niektórych potrawach czy napojach bogatych w prosto przyswajalne węglowodany.

Specjaliści z University of California w San Diego odkryli, że osoby, które jadły czekoladę, były szczuplejsze 8 najbardziej szalonych i absurdalnych metod odchudzania od osób, które sobie wszystkiego odmawiały. Wytłumaczono to tym, że taki smakołyk zawiera substancje, które zapobiegają odkładaniu się tłuszczu.

…albo ciasta

capsules Dr Farin Man

oto kolejna informacja, którą zaleca się zapamiętać, choć wydaje się absurdalna: ciastko zaserwowane na śniadanie pozwala w odchudzanie! Naukowcy z Izraela okazują się pewni, że zjedzenie porcji ciasta na pozytywny początek dnia, nawet z bitą śmietaną oraz kaloryczną polewą, zagwarantuje nam na długo uczucie sytości, dzięki czemu w ciągu dnia zjemy mniej posiłków. Naukowcy na podstawie własnych eksperymentów odkryli też, że osoby po takiej diecie były mniej narażone na efekt jojo.

Jak człowiek pierwotny

dietę paleolityczna podbiła Stany Zjednoczone; coraz popularniejsza robi się także w Europie. Stosujący nią ludzie chudną, mają w sobie mnóstwo energii oraz świetnie się mają. nie da się mimo wszystko utrzymać w sekrecie, że kuracja dietetyczna paleo bywa co najmniej dziwna. Jej założeniem bywa cofnięcie się do czasów, kiedy… ludzie żyli w jaskiniach, spożywali dziko rosnące owoce oraz warzywa, pili tylko czystą wodę oraz polowali na dziką zwierzynę. dietę alt2 paleolityczna odrzuca natomiast wszystko, czego nasi przodkowie nie znali – produkty zbożowe, cukier, sól, produkty mleczne, rośliny strączkowe czy przetworzone oleje.

O jednym trzeba mimo wszystko pamietać – pradawni ludzie w pogoni za zwierzyną dość dużo się ruszali. Żeby więc kuracja dietetyczna paleo była skuteczna, trzeba żyć aktywnie.

Co tam spożywanie – grunt to właściwy talerzyk

Zagraniczni naukowcy momentami przechodzą samych siebie. badacze z uniwersytetu w Salt Lake City odkryli, że w drodze do wymarzonej sylwetki najważniejszy bywa… odpowiedni talerz oraz widelec. Zdaniem amerykańskich ekspertów niebieski talerzyk oraz duży widelec to nasi sprzymierzeńcy w walce z nadwagą. Jak to możliwe? Ponoć duży, 21-centymetrowy widelec wymaga skupienia większej uwagi na samym jedzeniu. Spożywający doświadczają wtedy satysfakcję jedynie względu zaspokajania głodu, ale również z samego faktu wykonywania działania posiłków.

A co z niebieskim talerzykiem? Naukowcy tłumaczą, że żywność podana na niewielkim talerzu wydaje się znacznie nadmierna, a kolor niebieski oszukuje mózg w taki sposób, że szybciej powoduje uczucie sytości. stronić od powinniśmy natomiast posiłków na talerzach alt3 czerwonych albo pomarańczowych.

Poetyckie dziwactwa oraz… olej

Kolejna szalona kuracja dietetyczna określa się Shangri-La oraz bywa dziełem doktora Setha Robertsa, który oparł swoją teorię na tzw. punkcie odwołania (set point) – bywa nim waga, do której ciało dąży poprzez zmniejszanie lub zwiększanie poczucia głodu. Dr Seth Roberts stwierdził przecież, że ciało samo dąży do optymalnej dla siebie wagi. Kluczem do zrzucania wagi bywa zatem obniżenie granicy poczucia głodu oraz zredukowanie apetytu, co da się osiągnąć… spożywając każdego dnia 1-4 łyżeczek bezsmakowego oleju (np. oliwy z oliwek) lub tyle samo cukru lub fruktozy roztopionej w wodzie.

Olej należy przyjąć najpóźniej godzinę przed jedzeniem. W taki sposób, zdaniem Robertsa, możemy się spodziewać mniejszego głodu, a potem mniejszej ochoty na łakomstwo. Niektórzy naukowcy zalecają też spożywanie oleju lnianego, który wzmacnia błony śluzowe układu pokarmowego, co z kolei korzystnie wpływa na tempo przemiany materii oraz eliminacja toksyn.

Bakterie ci pomogą

Formeexplode

Z eksperymentów zamieszczonych przez magazyn „Science” wynika, że bytujące w naszych jelitach bakterie mogą rzutować na obwód w pasie, a działając na alt4 nie, możemy się skutecznie odchudzić. Amerykańscy naukowcy przekonują, że każdego dnia należy spożywać przynajmniej szklankę preparatów zawierających żywe kultury bakterii, żeby zacząć tracić na wadze. Bakterie pomagają nam ponoć przyswoić tylko to, co bywa potrzebne. Autorka programu Stella Metsowas twierdzi, że na diecie bakteryjnej jej podopieczni utracili nawet 6 kg w pół roku, nie wyznaczając sobie żadnych barier pod względem liczby spożywanych kalorii.

zamiast posiłków – sen

Z tego niecodziennego sposobu na zrzucanie nadwagi korzystał ponoć Elvis Presley. potocznie metodę określa się „Dietą Śpiącej Królewny”, która wykorzystuje prosty fakt, że gdy śpimy, nie jemy. rozstrzygnięcie? Jak najwięcej snu. Osoby na „kuracji Śpiącej Królewny” podobno wprowadzają się w etap uśpienia różnymi farmaceutykami czy innymi metodami.

Za tym ciekawym sposobem na eliminacja nadwagi może przemawiać fakt, że spokojny sen bywa niezbędny, aby zachować szczupłą sylwetkę. Lekarze z centrum medycznego Walter Reed Army w Waszyngtonie dowiedli, że ci, którzy śpią krótko albo zarywają noce, mają większą skłonność do przejadania się, co szybko może skutkować nadwagą lub nawet nadwagą.

 

Zobacz też

Najlepsze opaski na rękę Warszawa

Joga Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness