Odchudzanie z głową czyli jak wybrać idealną dietę dla siebie!

Odchudzanie z głową czyli jak wybrać idealną dietę dla siebie!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

dietaodchudzanieidealna dietajak wybrać

Gdy wrzucisz do wyszukiwarki internetowej słowo „kuracja dietetyczna” – to tak jakbyś otworzyła butelkę Pandory. Rozwinie ci się gigantyczna lista diet. Którą wybrać? Która kuracja dietetyczna odchudzająca jest dla ciebie odpowiednia?

Skuteczna kuracja dietetycznaszybka kuracja dietetyczna, najkorzystniejsza kuracja dietetyczna - byle kuracja dietetyczna odchudzająca. okazują się kuracji odchudzającej mono, w których jesz np. jedynie jarzyny, kuracji odchudzającej polegające na niełączeniu ze sobą suplementów, kuracji odchudzającej, w których trzeba liczyć kalorie, kuracji odchudzającej z owoców, białkowe, warzywne, oczyszczające, szybkie i długoterminowe, oraz kuracji odchudzającej „cud”. Jakimi kryteriami się kierować, by znaleźć jadłospis, która okaże się najskuteczniejsza?

po pierwsze – zadaj sobie pytanie – dlaczego nie mogę zrzucić wagę?

W wyborze odpowiedniej kuracji odchudzającej najważniejszym kryterium powinny być twoje nawyki żywieniowe. Co uwielbiasz jeść w Wybierz idealną dietę odchudzającą dla siebie! szczególności? preferujesz mięso, czy preferujesz jarzyny? Co okazuje się twoją największą słabością? Podjadanie między posiłkami? A może nieokiełznana miłość do słodyczy?
Jeśli jesteś mięsożerna, raczej wybierz jadłospis białkową (Dukana lub Kwaśniewskiego). Dużo mięsa, ryb i chudego nabiału nie zakłóci twoich przyzwyczajeń, a pomoże ci zrzucić wagę szybko w krótkim czasie.
Jeśli twą słabością okazuje się podjadanie – skłaniaj się do kuracji odchudzającej bardziej urozmaiconej, polegającej na niełączeniu pokarmów (np. Montigniaca lub Antoine’a) i swój jadłospis skonstruuj tak, by dzień zacząć od węglowodanów, a im bliżej wieczora jeść białka i jarzyny.

najlepsza kuracja dietetyczna, gdy źle znosisz głód

Nie wybieraj diet oczyszczających bazujących na piciu soków, płynu, jedzeniu jedynie warzyw lub owoców. Po jednym dniu zniechęcisz się do tej kuracji odchudzającej. Wybierz alt2 dobrze jadłospis, gdzie trzeba jeść do woli, ale określone produkty (np. jadłospis Sheltona).

najlepsza kuracja dietetyczna, jeśli uwielbiasz słodycze

Wybierz jadłospis, w której będziesz mogła jeść suszone owoce, orzechy i z owoców chipsy.
Co takiego jest w organizmie, że kuracja dietetyczna okazuje się skuteczna? Po prostu zmieniasz swój sposób jedzenia tak, by tłuszcz zgromadzony w komórkach mógł zostać spalony i zamieniony na masę mięśniową, a woda, która powstaje po spaleniu tłuszczu może zostać wydalona z organizmu. Dlatego przy niemal dowolnej kuracji niezbędne okazują się – dostosowane do twoich szans - ćwiczenia ruchowe.

najlepsza kuracja dietetyczna: za i zapobiegający dietom

Każda kuracja dietetyczna ma swoich miłośników i nieprzyjaciół. dieta Dukana stosowana na dłuższą metę powoduje powstawanie ciał ketonowych i zakwasza organizm. Może być niebezpieczna alt3 dla nerek i serca.
z kolei inne monodiety poważnie redukują dostarczanie organizmowi pełnego zestawu produktów, nieodzownych do prawidłowego funkcjonowania całego ustroju. Najlepszym wyjściem okazuje się stosowanie monodiety jedynie przez określony okres – np. jeden weekend w m-cu.
diety polegające na liczeniu kalorii (np. kuracja dietetyczna Strażników Wagi) mają tę przewagę, że odżywiasz się w czasie ich aplikowania w sposób zbilansowany. Ale wiele ludzi zniechęca się do ciągłego kalkulowania kalorii. z kolei, gdy przeprowadza się życie towarzyskie lub dużo podróżuje taka kuracja dietetyczna okazuje się łatwiejsza do utrzymania niż kuracji odchudzającej polegające na niełączeniu suplementów, gdzie musisz przemyśleć i zaplanować swój jadłospis.

dieta cud? Cudów nie ma…

Decydując się na jadłospis raczej decydujesz się na oddziaływania długofalowe. czarodziejskie 3 kilogramy w weekend… alt4 to trudne, ale możliwe, pod warunkiem, że spalisz dziennie… ok. 7 tys. kalorii! opłaca się też wiedzieć o tym, że o wiele prościej chudnie młody organizm, w którym procesy metaboliczne przebiegają znacznie szybciej. Gdy skończyłaś 40 lat, metabolizm spowalnia i wtedy na zrzucenie 3 kilogramów potrzeba co najmniej 2-3 tygodni. 
Osoby starsze, które postanawiają przejść na jadłospis, powinny robić to pod okiem dietetyka lub lekarza, który najpierw zaleci odpowiednie analiz, by w miejsce udzielić pomocy, kuracja dietetyczna nie zaszkodziła.

Czy opłaca się wspomagać się suplementami?

Tak. opłaca się pomyśleć o suplemencie z chromem, który przyspiesza metabolizm. da się też pić herbaty ziołowe wspomagające przemianę materii. diety-cud w proszku mogą okazać się niebezpieczne dla organizmu następnie, choć na początku efekty bywają spektakularne.

 

Zobacz też

Gry Typu Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness