Papryczka chilii - znakomita na odchudzanie

Papryczka chilii - znakomita na odchudzanie

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

kapsaicynapapryczka  chiliodchudzanie

 

Kapsaicyna, czyli związek odpowiadający za ostry odczucie smakowe papryczki chili może być pomocny dla wszystkich, którzy chcą zrzucić zbędne klilogramy

 

Co więcej związek ten może również zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Zdaniem autorów pracy zawodowej, która wykazała działanie papryczki chili, ich odkrycie może pomóc wszystkim osobom Przepisy na dania z papryczką chili, które przyspieszą utratę wagi! cierpiącym na nadwagę. Może być również skuteczna w przeciwdziałaniu chorobom, które powstają w wyniku otyłości: cukrzyca takich jak 2, nadciśnienie, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Odkrycie naukowców to kolejny krok naprzód w walce z otyłością i nadwagą. A statystyki globalnej Organizacji kondycji są zatrważające - za granicą ok. 2 mld ludzi ma nadwagę, a 0,5 mld cierpi na otyłość i statystyki te rosną.

/> Jak oddziałuje kapsaicyna? stymuluje metabolizm tłuszczów, ograniczając dzięki temu spożywanie kalorii, redukuje również objętość tkanki tłuszczowej i poziom trójglicerydów we krwi.

Naukowcy prowadząc analizy podzielili wolontariuszy na dwie zespołu. Jedna z nich spożywała wysokotłuszczowe składniki, podczas gdy druga była na kuracji zrównoważonej. Codziennie przez 9 tygodni grupie pierwej dawano roztwór z kapsaicyny, a druga połowa i grupa kontrolna - roztwór nieaktywny.

/> Okazało się, że grupa będąca na tłustej kuracji, ale dostająca związek zawarty w papryczce chili tyła średnio o 8 proc. mniej niż grupa, która spożywała wysokotłuszczowe jedzenie, ale nie przyjmowała rozwotru z kapsaicyny. W pierwszej grupie zanotowano również znacznie mniejsza objętość tkanki tłuszczowej.

skrupulatne analizy pokazały, że tłusta dieta skutkowała modyfikacje aktywności licznych genów, co wpływało na zmianę produkowanych przez nich białek. alt4 Były to białka regulujące: metabolizm tłuszczów, procesy wytwarzania energii potrzebnej komórkom do życia i procesy wytwarzania ciepła.

Naukowcy zaobserwowali, że kapsaicyna normowała - całkowicie albo częściowo - poziom dużej grupie z tych białek.

Praca pomaga lepiej zrozumieć rolę kapsaicyny w walce z otyłością i redukcją masy ciała. Dzięki temu w przyszłości mogą zostać zaprezentowane nowe metody zwalczania otyłości.

 

 

Zobacz też

Gry Escape Online


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness