Poznaj 5 niezwykłych właściwości herbaty rooibos!

Poznaj 5 niezwykłych właściwości herbaty rooibos!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

poniżej 5 właściwości zdrowotnych z picia herbaty rooibos

1. Herbata rooibos nie posiada kofeiny.

Może ją pić każdy, bez względu na wiek, nawet małe pociech dodatkowo kobiety przy nadziei. Rooibos ma właściwości przeciwzapalne i jest idealnym naturalnym panaceum na bóle brzucha i kolki niemowląt. trzeba dodać trochę herbaty do mleka i podać potomkowi. bo to mała czarna naturalnie bezkofeinowa może być konsumowana niemal w nieograniczonych dawkach. Ta herbatka nie obciąża organizmu, bo organizm nie musi uruchomić Poznaj 7 niezwykłych właściwości naparu rooibos! procesów chemicznych, które mają usunąć zawartą w herbatach kofeinę. Kubek herbaty rooibos wypity przed snem pozwoli Ci odprężyć się i lepiej spać. zmniejszy stress, poprawi humor i uspokoi serce.
2. Herbata rooibos posiada dużą dawka minerałów.

Min. magnezu, który zapewnia zdrowy układ nerwowy, wapnia i manganu, które gwarantują zdrowe i mocne kości i zęby. Także cynku, który jest niezbędny dla prawidłowego metabolizmu ( i odchudzania) i żelaza, który jest niezbędnym minerałem, który do dostarcza tlen kawa czy herbata - co zdrowsz? do każdej komórki naszego ciała.

3. posiada w składzie silne polifenole znane z właściwości przeciwutleniających

Jak to wpływa prosto na nasze zdrowie?

Polifenole zwarte w herbacie rooibos mają działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antynowotworowe. są jednymi z najważniejszych związków fenolowych zwartych w owej herbacie. oddziałują one ochronnie i eliminują wolne rodniki, które są szkodliwymi wyrobami ubocznymi metabolizmu komórek i mogą powodować mnóstwo dolegliwości w tym raka i przypadłości serca. Dzięki zawartości pozostałych antyoksydantów: aspalathinu i nothofaginu herbata herbata jest zdrowa rooibos jest idealną herbatką na zwiększenie odporności organizmu przed dolegliwościami, drobnoustrojami i licznymi dolegliwościami.

4. Rooibos jest idealna dla naszej cery

bywa naturalnym źródłem alfa-hydroksy kwasów i posiada dużą dawka cynku. Te kwasy znane są w kosmetyce od lat i są niezwykle popularne w peelingach chemicznych. Spłycają zmarszczki ożywiają skórę i sprawiają, że wygląda ona na świeżą i pełną blasku. Idealna jest maseczka, przyrządzona ze sproszkowanej herbaty z niewielką ilością płynu. położona prosto na skórę łagodzi trądzik, zalety picia herbaty pryszcze, mnóstwo dolegliwości cery w tym łuszczycę i egzemę, dodatkowo oparzenia słoneczne.

5. Rooibos jest idealna jeśli posiadasz kamienie nerkowe.

Zazwyczaj osoby, cierpiące na kamienie w nerkach unikają herbaty, szczególnie ciemnej ze względu na zawarty w niej kwas szczawiowy i słusznie bo w 100 ml jest go aż 111 mg. Kwas szczawiowy przyczynia się do powstawania kamieni wapniowych w nerkach.
Herbata rooibos nie posiada tego kwasu, dlatego jest polecana osobom cierpiącym na kamienie w nerkach.

 

Zobacz też 

Szkoły Jogi w Polsce


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness