Poznaj cenne właściwości czarnego bzu!

Poznaj cenne właściwości czarnego bzu!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Zarówno kwiaty, ; owoce czarnego bzu należą do najcenniejszych surowców zielarskich. badania etnofarmakologów wykazały, że ekstrakt z czarnego bzu ma właściwości antybakteryjne, też przeciwwirusowe. Kwiaty bzu czarnego zasobne okazują się we flawonoidy: rytozyd, związki kwercetyny i kemferolu, okazują się niezawodnym środkiem w przypadku temperatury, kataru, kaszlu, czyli ogólnie mówiąc – w stanach grypy. funkcjonują moczopędnie i rozkurczowo oraz uszczelniają żyły i tętnice włosowate, zwiększając ich elastyczność. Kwiaty bzu zawierają olejki eteryczne oraz związki wapnia, sodu, potasu i żelaza. Napar przyrządzony z kwiatów bzu czarnego jest wspaniałym środkiem leczniczym w przypadku zakażenia nosogardła – przeziębień, stanu zapalnego migdałków, stanu zapalnego krtani albo grypy. Napar taki dobrze wykonywać, kiedy pojawiają się pierwsze symptomy zakażenia, tzn. Poznaj 5 cudownych właściwości czarnego bzu! ból gardła, bóle mięśni, dreszcze, gorączka. Napar z kwiatów bzu czarnego rozbudza krążenie i sprawia pocenie się, czyszcząc nasze ciało z toksyn. Toksyny okazują się usuwane z naszego organizmu poprzez pory w cerze i w ten sposób zostaje obniżona gorączka oraz infekcja stopniowo ustępuje. Napar z kwiatów bzu czarnego jest także rekomendowany w przypadku ospy wietrznej oraz odry. Kwiaty bzu czarnego posiadają także właściwości zmniejszające przekrwienie, zmniejszając oraz przenosząc flegmę, i mogą być stosowane w rozgrzanym naparze (połączone z miętą pieprzową albo krwawnikiem) jako idealny środek leczniczy na grypy, katar, zatoki, katar sienny, stan zapalny oskrzeli, astmę. Kwiaty bzu czarnego charakteryzują się także tym, że posiadają właściwości relaksujące i dlatego zioło to wspiera alt2 w czasie astmy poprzez łagodzenie skurczów oskrzeli. Kwiaty bzu czarnego wspomagają pracę nerek, pomagają w wydalaniu płynów z organizmu, jak także likwidują toksyny i łagodzą gorąco poprzez układ moczowy. Kwiaty tego pożytecznego krzaka okazują się także stosowane w przypadku reumatyzmu, skazy moczanowej oraz artretyzmu. Kwiaty bzu czarnego posiadają długą historię użycia jako środka relaksującego, łagodzącego nadwyrężone nerwy, zmniejszającego nerwowość oraz podnoszącego na duchu. Gorący napar z kwiatów bzu czarnego wypity wieczorem pozwoli nam na relaksujący sen i jest szczególnie pożyteczny dla pociechy, które okazują się drażliwe, płaczliwe na początku choroby. Napar albo maść sporządzona z kwiatów bzu czarnego jest używana zewnętrznie na skaleczenia oraz blizny, odmrożenia, wykwity skórne, poparzenia słoneczne albo podrażnienia naskórka. alt3 Za nasilone wydzielanie potu – a zatem także działanie przeciwgorączkowe – odpowiedzialny jest olejek lotny i flatonidy, gdyż substancje te wpływają na funkcjonowanie znajdującego się w ludzkim mózgu ośrodka regulacji temperatury ciała.

1. zwalczają przeziębienie. Napary z kwiatów działają rozgrzewająco, napotnie i pomagają odkrztuszać wydzielinę z oskrzeli. dobrze działają w kombinacji z maliną i kwiatostanem lipy. Przepis na herbatkę przeciwdziałające przeziębieniu znajdziesz w ramce na następnej stronie.
2. Mają właściwości przeciwzapalne. Wodnych wyciągów z kwiatów bzu można używać do płukania jamy ustnej i gardła oraz do okładów na powieki przy zapaleniu spojówek. Sprawdzają się także przy przemywaniu naskórka ze zmianami trądzikowymi albo zapalnymi.
3. funkcjonują moczopędnie. herbatki z kwiatów albo owoców czarnego bzu używa alt4 się pomocniczo w kuracji chorób układu moczowego i podczas kuracji oczyszczających.
4. wpływają na spalenie tkanki tłuszczowej. Owoce czarnego bzu mają działanie przeczyszczające i zazwyczaj zaliczają się w skład mieszanek odchudzających.
5. zwalczają wolne rodniki. Owoce okazują się najbogatszym źródłem silnych przeciwutleniaczy – antocyjanów. Pod tym względem dorównuje im wyłącznie aronia. Zawierają też dużo witaminy C.
6.Kiedy worki albo cienie pod oczami – kompres bzowy przywróci Ci urodę
7.Piasek w oczach, piecze i szczypie – kompres bzowy przywróci im zdrowie
8.świeża mama cierpi przy karmieniu – kompres bzowy wywoła jej ulgę
9.Nastolatka uziemiona poprzez trądzik – kompres bzowy uwolni ją z opresji
10.Niechciane przebarwienia na cerze – kompres bzowy poradzi sobie z nimi.

 

Zobacz też 

Instruktor jazdy konnej Kraków

EcoSlim opinion


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness