Przedświąteczne porządki zamiast treningu - zobacz jak się odchudzać sprzątając!

Przedświąteczne porządki zamiast treningu - zobacz jak się odchudzać sprzątając!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

przedświąteczne porządkisprzątanietreningodchudzanie

każda aktywność fizyczna z pewnością jest lepsza od jakiejkolwiek. Dlaczego więc nie połączyć pożytecznego z… pożytecznym? Kiedy na co dzień brak nam czasu na zajęcia sportowe, nawet prozaiczne czynności, takie jak naturalne porządki, mogą przyczynić się do zgubienia nadprogramowych kilogramów. Czy sprzątając rzeczywiście możemy zbliżyć się o krok do wymarzonej sylwetki?

tygodnie, w czasie których nie spędziliśmy ani minuty na siłowni bez wątpienia nie przynależą do rzadkości. Ciężko niemniej wskazać choćby dzień, kiedy nie wykonaliśmy nawet najmniejszej badań porządkowej. Zmywanie Jak zamienić przedświąteczne porządki w odchudzający trening? naczyń, mycie podłóg, prasowanie czy szorowanie łazienki może stać się naszą codzienną dawką zdrowego aktywności i receptą na smukłą linię i dotrzymanie noworocznych postanowień.

Sprzątanie w stylu cardio
Aby spalić jak najwięcej kalorii podczas porządków istotne jest, by nie wykonywać kilku drobnych prac w sporych momentu. Sprzątanie da najwięcej pożytku jeśli przypominać będzie trening, czyli pozwoli nam się odpowiednio zmęczyć i rozruszać wszystkie części mięśni. Ponadto musimy wystrzegać się niedbalstwa, gdyż im więcej przyłożymy się do danej czynności, alt2 tym więcej kalorii uda nam się spalić. Sprzątający trening rozpoczynamy od rozgrzewki, czyli zwłaszcza energicznych prac. Godzinne zamiatanie i mycie podłóg pomoże nam zgubić mniej więcej 250 kcal. z kolei intensywne czyszczenie łazienki to następne 240 kcal mniej. Myjąc powierzchnie pionowe istotne jest, by wykonywać ruchy obiema rękami i w różnych kierunkach, tylko z góry na dół. z kolei prasowanie i zmywanie, połączone z kilkoma dodatkowymi ruchami, skutecznie wzmocni i przy okazji zrelaksuje zmęczone nogi. można, że co jakiś alt3 moment stawać będziemy na palcach i na jednej nodze, dokładnie napinając mięśnie, wciągając brzuch i prostując plecy. skutkiem ubocznym dynamicznego sprzątania będzie olśniewająco czysta łazienka, dokładnie wypolerowana armatura, nieskazitelne podłogi, czy smuklejsza sylwetka.

Wysiłek kontrolowany
Czy ochota zgubienia nadprogramowych kilogramów podczas prac domowych oznacza powrót do mozolnego i męczącego sprzątania, jakie pamiętają nasze mamy i babcie? Absolutnie nie. To właśnie nowoczesne akcesoria zostaną doskonałym towarzyszem porządków w stylu fitness.
- Choć nowoczesne akcesoria ułatwiają i przyspieszają porządki, nie znaczy to, że nie alt4 mogą również przyczynić się do zachowania smukłej linii. Zaawansowane technologicznie zmywaki i ściereczki sprawią, że zabrudzenia znikną o dużo szybciej, co pozwoli dobrze skupić się na samej czynności sprzątania i precyzji wykonywanych ruchów. Poza tym dzięki poręcznym uchwytom wiader i drążków mopów nie nadwyrężymy niechcący mięśni, a jedynie uruchomimy te, na których zwłaszcza nam jest zależne – mówi Magdalena Jaklewicz, ekspert firmy Vileda. Chwilę wytchnienia po intensywnych porządkach da kilka ćwiczeń rozciągających, które uchronią nas przed zakwasami.
mat. pras.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness