Ranking najlepszych aplikacji treningowych! Zainstaluj je i ćwcicz

Ranking najlepszych aplikacji treningowych! Zainstaluj je i ćwcicz

Redakcja

2017-08-03

brak komentarzy

dodatkowo pewną dekadę temu jedyną możliwą formąfit  aplikacje

rejestracji postępów w trakcie treningów były standardowe papierowe dzienniczki, wykonane na wymogi biegacza z 16-kartkowego zeszytu w kratkę. Dziś żyjemy jednak w erze smartfonów, zegarków z GPS-em, różnych aplikacji oraz dzienniczków w trakcie treningów, serwujących pakiety danych statystycznych przyprawiające o zawrót głowy. Ale nie taki diabeł straszny, jak go malują… Wyjaśnijmy kilka podstawowych rzeczy – aplikacja to po prostu standardowe oprogramowanie, które instalujesz na swoim urządzeniu przenośnym: smarfonie, tablecie. swoim zakresem funkcjonalności okazuje się zależna od twórcy oprogramowania oraz poprzez niego rozwijana. W naszym przypadku dedykowana do monitorowania pojedynczego ćwiczenia: momentu trwania, tempa, trasy joggingu, spalonych kalorii, etc. Mogłoby się wydawać, że aplikacje dają takie same możliwości jak drogie zegarki z modułem GPS. jednak nie do końca. Podstawowa różnica tkwi w precyzji pomiaru. Wysoka precyzja to cecha zegarków z wbudowanym modułem SiRFstar IV, która o skroń przewyższa rozwiązania stosowane w smartfonach. Może nie okaże się to stanowić aż takiego trudu, gdy rozpatrujemy pomiar na Aplikacje treningowe - potrzebne czy nie? otwartej terenie oraz przy bezchmurnym niebie. Zgoła odmienne wskazania uzyskamy jednak, gdy przemieścimy się do lasu, a nad głową zawisną burzowe chmury. korzystniejsze modele sporttesterów łączą się jednocześnie z kilkoma satelitami, smartfony bardzo często określają swoją pozycję poprzez wyznaczenie jej na podstawie położenia nadajników sieci komórkowej oraz maksymalnie jednego satelity.

To wpływa znacząco na margines błędu: 2%

w przypadku zegarków, czy 10% w przypadku smartfonów. Nie okazuje się to jednak zasadą, ze względu na to że zdarzały mi się treningi, gdzie pomiary niemal pokrywały się. nadmierna „wahliwość” oraz gubienie sygnału to podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. W praktyce bez wątpienia zegarek daje komfortowy oraz szybki dostęp do podstawowych informacji, ale dość estetyczniej mamy zaprezentowane dane w smartfonie. Poza tym smartfon daje możliwość oderwania się od czasem monotonnego ćwiczenia, należy włączyć odtwarzacz muzyki albo audiobooka.

Dla uzupełnienia wiedzy opłaca się wspomniećaplikacje  na  telefon  odchudzające

, że smartfony działają na różnych systemach operacyjnych. W dużej grupie sytuacji okazuje się to alt2 Android, dla mniejszości perłę w koronie jest iOS od Apple (iPhone). Wybór narzędzia zależy właściwie od indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. Nie pokusiliśmy się o test porównawczy mający w zamiarze udowodnienie wyższości jednego rozwiązania nad drugim, a raczej o pokazanie różnych sposobów fit  apkizpiegowania oraz archiwizacji swoich treningów. możliwości współczesnych narzędzi w trakcie treningów Wybór konkretnej aplikacji w zasadzie uzależniony okazuje się od Twoich potrzeb oraz preferencji. W dużej grupie sytuacji okazują się to aplikacje darmowe, nie licząc wersji PRO, które kosztują na tyle niewiele, że zysk z uiszczenia tej drobnej opłaty, stanowczo niweluje poniesione wydatki. Abstrahując od tego, jak dana aplikacja wygląda, w zasadzie mamy do czynienia z tym samym: pora, tempo, dystans, kalorie, tętno, muzyka, komunikacja społecznościowa. Pełny wachlarz możliwości.

Sports Tracker – aplikacja z szeregiem dość użytecznych informacji,

z których możemy korzystać już w trakcie joggingu. Ogromnym plusem tej aplikacji okazują się dość duże zegary oraz świetnie przemyślana lokacja poszczególnych parametrów w trakcie treningów alt3 na kolejnych ekranach – to stanowczo powiększa komfort użytkowania, a przy okazji umożliwia realizację niemal każdego ćwiczenia. Od zwykłego rozbiegania, po naprawdę niełatwe jednostki interwałowe. Dużym plusem tej aplikacji okazuje się możliwość przełączania trybu wyświetlania pomiędzy wersją przeznaczoną na dzień oraz na noc. ulega zmianiom kontrast, a odbiór okazuje się dodatkowo lepszy. Tym wpisem chciałam powrócić do odrobinę zapomnianej przeze mnie serii: Fit aplikacje na komórkę. Ostatnio pisałam o grze interaktywnej, która może posłużyć jako motywator do systematycznego uprawiania sportu, tymczasem dzisiaj chciałam się przyjrzeć aplikacji dla uczestników sportowych - Endomondo. O Endomondo usłyszałam po raz pierwszy jakieś 2 lata temu.

Wtedy nie dość interesowały mnie nowinki technologiczne,

telefon służył mi jedynie do dzwonienia, odbierania oraz pisania smsów. Noo, może czasami korzystałam z kalkulatora lub aparatu. Ogólnie swobodnie mogę siebie nazwać Program da się przyrównać do osobistego asystenta, który w tej danej wersji służy do wykonywania podciągania się. centralny ekran wyświetla dane dotyczące aktualnego ćwiczenia oraz naszego osobistego rekordu. Aplikacja alt4 umożliwia zapisywanie całej sesji treningowej, również pomaganie w ćwiczeniach – w takim przypadku musimy umieścić telefon w odpowiednim miejscu, aby jego czujniki mogły zarejestrować wykonywane poprzez nas ruchy. W jednej z dostępnych zakładek znajdują się statystyki dotyczące wszystkich przeprowadzanych treningów: dawkę wykonanych powtórzeń, czas trwania, spalone kalorie, również średnią dawkę powtórzeń na dzień. Runastic do ćwiczeń zachęca także odznakami – w miarę postępów odblokowujemy następne osiągnięcia, które trafiają do naszego profilu. taki może zawierać zdjęcie człowieka, sylwetkę, również wzrost. Program obsługuje także przypomnienia oraz rozszerzone plany na ćwiczeń, ale to wymaga wykupienia płatnej wersji. Runtastic umożliwia wykorzystanie internetowego konta we chmurze wytwórcy, dzięki któremu wszystkie dane okazują się synchronizowane między wieloma urządzeniami, a dostęp do nich uzyskamy także z poziomu strony internetowej. Po założeniu konta możliwe bywa porównywanie swoich rezultatów z tymi osiąganymi poprzez odrębnych konsumentów, także udostępnianie rezultatów ćwiczeń na Google+, Facebooku oraz Twiterze. Jeżeli użytkownik nie potrzebuje takich funkcji, musi z nich korzystać.

Zobacz też 

Opaski na rękę 

Slim Butter Działanie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness