Senes na odchudzanie - czy to na pewno dobry pomysł?

Senes na odchudzanie - czy to na pewno dobry pomysł?

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Senes okazuje się znanym składnikiem ziołowych herbat odchudzających. A one wydają się prostym, skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Nie ma w nich przecież szkodliwej chemii, a łatwiej sięgnąć po saszetkę z ziołami niż katować się dietą albo godzinami ćwiczyć na siłowni. Odchudzające herbaty mogą jednak przyczynić się do groźnych dolegliwości natury zdrowotnej. A wszystko poprzez senes.

Senes - charakterystyka

Surowcem zielarskim są liście i owoce kilku rodzajów krzewów stączyńca (Senna alexandrina Miller). Senes nie okazuje się nowym wynalazkiem. Jako środek leczniczy stosowali go już w X w. Arabowie, polecał je także Awicenna, jeden z wielkich średniowiecznych lekarzy. Senes to naturalny lek stosowany przy zaparciach. kluczowym 4 powody, dla których nie należy stosować senesu na odchudzanie składnikiem liści i strąków są przecież sennozydy o silnych właściwościach przeczyszczających. To działanie wykorzystują producenci herbaty odchudzających. oraz tu kryje się największe zagrożenie - o ile przecież stosowanie senesu od czasu do czasu przynosi efekty, to długotrwałe korzystanie z owej rośliny może skutkować wieloma problemami ze zdrowiem.

Senes - przeciwwskazania

Zdecydowanie nie wolno sięgać po preparaty z senesem kobietom w ciąży i karmiącym, a także w czasie miesiączkowania. Poza tym zabronione są osobom z zapaleniem wyrostka, pęcherza moczowego i nerek i przy zespole jelita drażliwego. Przeciwskazaniem są stany zapalne kłębków nerwowych i owrzodzenia jelita grubego. nie są w stanie z nich korzystać także mężczyźni senes na odchudzanie opinie z zapaleniem gruczołu krokowego i przeroście prostaty, gdyż senes zwiększa obrzęk i skurcze gruczołu krokowego. Roślina niebezpieczna okazuje się także dla ludzi chorujących na zaburzenia kardiologiczne.

Senes - ryzyko

Senes stymuluje ruchy jelit. Kiedy jednak stosujemy go poprzez dłuższy pora, jedynie po to by zrzucić wagę, zaraz po odstawieniu pojawią się problemy z układem trawiennym. Organizm prosto się przyzwyczaja i następuje tzw. rozleniwienie jelit. Problem z trawieniem jedynie się pogłębia, a uregulowanie obowiązkach organizmu może zająć dużo czasu, tym więcej, że będzie się on domagał kolejnych dawek środków przeczyszczających. za bardzo wielka porcja senesu może spowodować biegunkę, utratę h2o, witamin i soli mineralnych, efekty odchudzania senesem a jednocześnie prowadzić do odwodnienia zagrażającemu życiu, szczególnie u ludzi osłabionych.

 

Gdy zakres potasu we krwi się obniża, dochodzi do hipokaliemii, której charakterystycznymi objawami są wywołujące ból skurcze mięśni, zwłaszcza łydek, pojawiające się najchętniej po wysiłku albo na skutek przebywania w gorącym pokoju. w rezultacie dochodzi także do zaburzeń rytmu serca. Szczególnie niebezpieczne okazuje się stosowanie herbaty odchudzających razem z innym środkami moczopędnymi.

za bardzo długie stosowanie senesu może przyczynić się także do białkomoczu i odchudzanie z senesem krwiomoczu.

Senes - stosowanie

Trzeba podkreślić, że przeczyszczające środki zdecydowanie nie są świetnym pomysłem na zdrowe spalenie tkanki tłuszczowej. Picie senesu powyżej siedmiu dni należy konsultować z lekarzem. Co jednak, gdy stosujemy taką "kurację" od dłuższego czasu? Przede wszystkim należy stopniowo zmniejszyć dawkę wypijanych herbaty, aż do całkowitego ich odstawienia. wówczas organizm będzie powoli wracał do normy. Nagłe odstawienie i gwałtowne zmiany kuracji odchudzającej może spowodować obstrukcje. Należy zastosować dietę wysokoresztkową, zasobną w błonnik (kasza, brązowy ryż, otręby pszenne, płatki zbożowe, muesli). istotne okazuje się wypijanie odpowiedniej ilości płynów: co najmniej 2 litry (woda niegazowana, soki warzywne i owocowe).

 

Zobacz też 

Opaski Winylowe


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness