Spirulina na trądzik? Poznaj sekret celebrytek!

Spirulina na trądzik? Poznaj sekret celebrytek!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Cera sucha ma jasny kolor, bywa niegruba, mało elastyczna, mogą na niej występować przebarwienia, wystąpić sieć rozszerzonych garnków (potocznie definiowane jako popękane ;, niestety to określenie bywa nieprawidłowe, ze względu na to że pęknięte naczynie to takie, które krwawi oraz po pewnym czasie ulega wchłonięciu). Cera sucha może się łuszczyć, wielokrotnie reaguje zaczerwienieniem na za bardzo wysuszające preparaty, wodę oraz warunki pogodowe takie jak mróz, wiatr, śnieg i słońce.

 

Tego rodzaju cera dość szybko się starzeje, a niewłaściwe jej pielęgnowanie doprowadza do powstania cery starczej. Cera sucha zaczyna się starzeć od 20 roku życia kiedy to skóra przestaje wytwarzać kolagen oraz kwas hialuronowy. mniej więcej dwudziestego roku życia zaczynają wystąpić pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust oraz Spirulina – sekret pięknej cery modelek szyi, co potrzebuje szybkiego podjęcia działania od początku ich występowania, ze względu na to że już w młodym wieku skóra ta staje się coraz cieńsza, wręcz pergaminowa.

Pora roku ma znaczenie

dość wielki wpływ na funkcjonowanie cery suchej ma pora roku. W zimie oddaje ona więcej wilgoci do otoczenia. Główną przyczyną bywa przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach poprzez grzejniki. W lecie natomiast skóra wysusza się od promieniowania słonecznego. Czynniki te wywołują załamanie się bariery ochronnej jaką bywa płaszcz lipidowy i zanik h2o w powierzchni. Cera sucha bywa dość delikatna, łuszczy się dość prosto, bywa dość wrażliwa na czynniki pogodowe, wielokrotnie powstają zaczerwienienia i naczyńka krwionośne na policzkach.

Głównym defektem owej cery suchej bywa trudność wyprodukowania odpowiedniej ilości naturalnych tłuszczów poprzez skórę odpowiednią. bywa to związane z pracą gruczołów jak działa spirulina łojowych, które wytwarzają za bardzo mało tłuszczu, który z kolei bywa konieczny do utrzymania cery w stanie wymaganej elastyczności. Skutkiem tego bywa odwodnienie cery, ze względu na to że bywa ona niedostatecznie osłonięta oraz stale gubi wodę. z upływem lat przebieg ten nasila się oraz skóra staje się coraz więcej wiotka.

Częsty błąd popełniany bywa z powodu niewiedzy, a będzie wystarczające dostarczać jej h2o z zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie kwasu hialuronowego w kapsułkach, który wiąże wodę w naszym ciele. dość istotne bywa dostarczanie h2o do organizmu z zewnątrz ale to nie bywa jedyny sposób. Wodę należy pić małymi łyczkami tak aby nie przelatywała poprzez nas, jedynie aby wnikała w nasz organizm oraz nawadniała nas. Dlatego pielęgnując skórę suchą należy dbać od wewnątrz jak spirulina działanie również od zewnątrz.

Pielęgnacja cery suchej

Pielęgnacja cery suchej polega na kuracji wyrównawczej, stosowaniu emulsji woda w oleju (w/o). Na nawodnienie cery mają wpływ między innymi: ceramidy, wit., NMF, kwas hialuronowy, mukopolisacharydy, kolagen.
Zaleca się wykonywać preparaty kosmetyczne posiadające substancję nawilżające, mające zdolność nawodnienia cery oraz utrzymania tego stanu poprzez dłuższy okres.

Cerę suchą należy myć mleczkami oraz używać toniku bezalkoholowego, aby przywrócić odpowiednie pH cery. Pod kremy nawilżające należy wykonywać serum, aby nawilżyć głębszą warstwę cery. Przy pielęgnacji cery suchej używa się zabiegi ujędrniające, odżywcze, dotleniające oraz nawilżające takie jak zabiegi lipotermiczne. Polegają one na wprowadzeniu cennych tłuszczów (czystych ekstraktów roślinnych ze stężoną frakcją lipidową) w celu polepszenia struktury oraz funkcji biologicznej cery.

Cerę suchą należy spirulina właściwości nawilżać. Należy wykonywać kremy pod oczy, aby zapobiec zmarszczkom. Krem, który stosujemy na twarz należy również używać na szyję oraz dekolt. Należy wykonywać nawilżacze o przedłużonej skuteczności. Trzeba ochraniać cerę przed promieniowaniem UVA oraz UVB zwłaszcza w czasie letnim, jak również dbać o ochronę cery w czasie dużych mrozów oraz wiatrów w czasie zimowym.

Już od młodego wieku należy wykonywać zabiegi takie jak maseczki (np. maseczka ze Spiruliny). Przed każdą maseczką należy delikatnie złuszczyć martwy naskórek peelingiem enzymatycznym, a nastepnie nałożyć maseczkę. Pod maseczkę można dać serum lub ampułkę, aby substancje aktywne, które są w tych środkach wniknęły w głąb cery oraz nawilżyły głębszą warstwę. Co najmniej raz w tygodniu należy nakładać maseczkę. Należy również pamietać o regularnym piciu h2o.

 

 

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness