Sportowe ciuchy - jak je prać bez ryzyka

Sportowe ciuchy - jak je prać bez ryzyka

Redakcja

2017-05-08

brak komentarzy

praniesportowe ubraniaciuchybezpieczne pranie

zazwyczaj biegasz bądź ćwiczysz? Zatem doskonale zdajesz sobie sprawę, że nic tak szczególnie jak odzież sportowa nie wymaga częstego odświeżania oraz pielęgnacji.

Czy wiesz jednak jak prawidłowo prać odzież treningową, aby jej nie zniszczyć oraz nie pozbawić materiału jego technicznych właściwości? Jeśli nie – wszystkiego dowiesz się z poniższego poradnika.


Ogólne sugestie:

  1. Nie To musisz wiedzieć! Jak prać sportowe ciuchy? wybielaj.
  2. Nie czyść chemicznie.
  3. Pierz na lewej stronie.
  4. Nie susz na grzejnikach.
  5. Pierz z podobnymi kolorami.
  6. Nie susz w suszarce bębnowej.
  7. Pierz w temperaturze podanej na metce. 
  8. Nie prasuj (odzież sportowa nie wymaga prasowania).

W ręku czy pralce?

Pamiętaj, że zanieczyszczona odzież słabiej odprowadza wilgoć. Dlatego ważne okazuje się, aby zrobić pranie praktycznie zaraz po zakończeniu ćwiczeń. Tym sposobem uniknie się alt2 „wsiąknięcia” brudu oraz nieświeżego aromatu głęboko w struktury materiału. 

Co do samego prania - ZŁOTA ZASADA - dopilnuj z temp.! W przypadku odzieży sportowej skutecznym oraz bezpiecznym sposobem okazuje się pranie ręczne lub w temperaturze 30 stopni. Jeśli jednak posiadasz pralkę z programem do prania delikatnych tkanin (pranie ręczne/odzież sportowa) – swobodnie, skorzystaj z niego!
/>
Pamiętaj jednak, aby ustawić delikatne wirowanie – szybkie oraz wysokie obroty mogą rozciągnąć odzież nawet o kilka formatu.


Proszek czy płyn?

W trakcie prania nie stosuj żadnych płynów zmiękczających. Mogą one źle oddziaływać na techniczne właściwości odzieży.

Jak wiesz, odzież termoaktywna przylega bezpośrednio do ciała - z tego względu zabierz środki piorące ze szczególną ostrożnością, alt4 aby uniknąć podrażnień skórnych.

Postaraj się więc nie używać zwykłego proszku do prania, który okazuje się dość „mocnym” środkiem piorącym, mogącym negatywnie oddziaływać na strukturę oraz właściwości odzieży.

O wiele lepszym rozwiązaniem będą delikatne proszki dla niemowląt, płyny lub kapsułki do prania bądź specjalistyczne środki piorące przeznaczone specjalnie do tego do odzieży sportowej.

 

Zobacz też

Gry Logiczne Escape

Knee Active Plus 

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness