Sposoby na zwiększenie apetytu u dorosłego. Dzięki nim poprawisz swoje zdrowie

Sposoby na zwiększenie apetytu u dorosłego. Dzięki nim poprawisz swoje zdrowie

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Większość osób ma problem z nadmiernym apetytem i chce się odchudzać, ja natomiast apetytu nie mam. Nie wiem za bardzo, co okazuje się przyczyną, może stres? Co ważniejsze nie wiem jak pobudzić własny apetyt. Proszę o poradę.

Przyczyny

przyczyn braku łaknienia okazuje się szereg. Zacząć należy od sytuacji stresogennych, trudności osobistych, stanów emocjonalnych. zazwyczaj zmniejszenie apetytu okazuje się spowodowane utratą bliskiej osoby, chorobą, trudnościami w pracy zawodowej, szkole, w życiu osobistym. Niejednokrotnie mimo wszystko za brak apetytu odpowiedzialne okazują się złe nawyki żywieniowe jak podjadanie Jak poprawić apetyt u dorosłego? miedzy daniami, sięganie po słodycze, tłuste i kaloryczne przekąski, menu sporych, tłustych, ciężkostrawnych dań. Może być także wynikiem problemy czy niedoborów pokarmowych. Wymienić wśród nich należy:

- celiakia,

- zaparcia,  

- wrzody żołądka, dwunastnicy,

- drażliwy żołądek,

- nerwica żołądka,

- problemy ze strony trzustki, pęcherzyka żółciowego,

- żółtaczka,

- stan zapalny wyrostka robaczkowego,

- niewydolność nerek,

- wtórna nadczynność przytarczyc,

- nowotwory układu pokarmowego,

- brak apetytu po przyjmowaniu leków (antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, „przedawkowanie” witaminy A, D),

- nadużywanie piwa, preparatów psychogennych,

- depresja,

- anoreksja,

- anemia,

- niedobory witaminy A, B1, B12, C.

Jeśli więc jak zwiększyć apetyt wyeliminujesz przyczyny emocjonalne i stres jako przyczyna osłabienia apetytu, przemyśl nad powyższymi przyczynami, a w celu ich rozpoznania udaj się do lekarza, który zaleci odpowiednie analizy, a następnie rozwój. Zwłaszcza nie bagatelizuj braku łaknienia jeśli towarzyszą mu takie problemy jak bóle brzucha, nadbrzusza, wzdęcia, nudności, uczucie pełności, gniecenia po posiłku, żółty kolor skóry, oczu.

Jak pobudzić apetyt? 

EcoSlim

Przede wszystkim należy walczyć się przyczynami zaistniałego stanu rzeczy. Jeśli jesteś zestresowana znajdź idealny metoda na relaks dla siebie. Może to być dobra książka, ulubiona płyta czy co jeść żeby zwiększyć apetyt aktywność fizyczna. Jeśli trudno walczyć się Tobie ze swoimi emocjami spróbuj poszukać wsparcia w bliskich, bądź skieruj się o pomoc do specjalisty psychologa. W przypadku schorzeń podstawą musi być ich kuracja.

Jeśli sytuację okazuje się jasna, wiesz co okazuje się przyczyną braku łaknienia, spróbuj wziąć w swoje ręce sam proces przygotowywania dań aby zachęcały one Ciebie do spożywania i pobudzały apetyt. Pamiętaj, że jesz także oczami. Jeśli coś źle wygląda, trudno abyś nabrała ochoty na zjedzenie posiłku zwłaszcza, jeśli łaknienie masz niewielkie. Posiłki powinny jak jeść więcej być kolorowe, pachnące, pachnące. z pomocą przychodzą przyprawy i zioła. opłaca się zwłaszcza sięgać po te, które mają działanie przyspieszające apetyt jak bazylia, papryka ostra, mięta, kminek, kolendra, jałowiec, chrzan, gorczyca, liść laurowy, majeranek, mięta, melisa. pomocne okazują się także napary, nalewki, soki z dziurawca, rumianku, kopru włoskiego, mniszka lekarskiego, krwawnika, ziela hyzopu. oddziaływanie przyspieszające na apetyt wykazuje także szklanka h2o z sokiem z cytryny. Nie zapominaj także o takich warzywach jak cebula, por, czosnek, które także delikatnie pobudzają łaknienie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness