Strój sportowy - jak często go wymieniać

Strój sportowy - jak często go wymieniać

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

strójsportowywymianaczysty

Strój sportowy to szczególny rodzaj garderoby. najczęściej go nie oszczędzamy, a przy jego wyborze kierujemy się raczej wygodą niż obecnie panującą modą. Jak zazwyczaj musi się zmieniać odzież sportową na nową?

Kiedy kupić nowe buty do biegania?

By ocenić, czy buty nadają się jeszcze do biegania, opłaca się się im dokładnie przyjrzeć. Żeby  to zrobić świetnie, w pierwszej części zaleca się ich wyczyszczenie. tylko wówczas będziemy w stanie skrupulatnie obejrzeć sklejenia podeszwy oraz materiału, jak również szwy. Jeśli zauważymy, że materiał nazbyt mocno się rozciągnął, a nitki wydają się być luźne to nadszedł moment na kupno nowego obuwia sportowego.

przekonajmy się też, czy materiał się nie  odkształcił. jest to szczególnie ważne w przypadku, jeśli buty były prane w pralce. Skupmy się również na bieżniku oraz podeszwie. Jeśli podeszwa okazuje się wytarta lub w jakimkolwiek miejscu pęknięta, to opłaca się udać się do sklepu po nowe buty.

Pozostaje też kwestia aromatu, który w pewnym punkcie może okazać się… nie do  wytrzymania. trzeba skosztować usunąć go domowymi sposobami. Do najpopularniejszych przynależą:

  • wsypanie do buta 2 łyżeczek sody oczyszczonej oczyszczonej oraz pozostawienie na kilka godzin (środek taki wchłonie wilgoć oraz usunie przykry zapach),
  • zapakowanie obuwia do foliowego worka oraz włożenie je na noc … do zamrażalki,
  • włożenie do obuwia torebki z herbatą lub wsypanie do nich kociego  żwirku.

Jeśli mimo wszystko buty mimo tych zabiegów nadal będą brzydko pachnieć, to znaczy że nadszedł moment na kupno nowego obuwia. W tych zniszczonych może być już bowiem sporo bakterii, które poprzez wilgotną skarpetkę bez kłopotu dostaną się do twoich stóp. A to już otwarte drzwi dla rozwoju grzybicy.

 

 

 

Zobacz też

Gry Escape Online


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness