Szybka utrata wagi - zobacz jak ćwiczyć

Szybka utrata wagi - zobacz jak ćwiczyć

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

utrata wagiodchudzaniedietaćwiczenia

Chcesz zgubić kilka kilogramów? Nie katuj się ostrą dietą. trzeba przestrzegać... 10 przykazań. Każdy wyłom to grzech, który widać w postaci fałdek.

Co to znaczy jeść zdrowo? Jakie są prawidłowe nawyki żywieniowe, dzięki którym da się zgubić zbędne kilogramy lub utrzymać masę - rady Katarzyny Zielińskiej, dietetyka oraz trenerki fitness.

Zachowaj umiar

Najważniejszy warunek utrzymania szczupłej sylwetki bywa banalnie: nie wolno dostarczać organizmowi więcej kalorii, niż bywa mu potrzebne. A te wymogi są skrupulatnie wyliczone: kobieta w wieku 26–50 lat może zjeść dziennie maksymalnie 2000 kcal, gdy bywa w ciąży – 300 kcal więcej, a gdy karmi – 500 kcal więcej. Pani w okresie menopauzy potrzebuje 200–400 kcal mniej niż wcześniej, jeśli nie zminimalizuje kaloryczności, na pewno utyje.

Nie opuszczaj dań

Dzienna norma ma być podzielona na 5 porcji (śniadanie – 500 7 rad jak ćwiczyć, by OD RAZU zacząć tracić na wadze kcal, II śniadanie – 200 kcal, posiłek – 700 kcal, kolacja – 200 kcal, podwieczorek – 400 kcal). Każda głodówka to dla organizmu znak, by przejść na system awaryjny – nie ma dostawy kalorii, więc trzeba zbierać zapas na ciężkie czasy. Nie łudź się, że organizm sięgnie po zapasy tłuszczu – pozostaną nienaruszone!

Zaczynaj każdy dzień od śniadania

To najważniejszy posiłek – uruchamia spowolnioną w ciągu nocy przemianę materii. Solidne śniadanie zagwarantuje ci energię na pierwszą połowę dnia, również odpowiednio wysoki pułap glukozy. Dzięki temu dotrwasz do obiadu (taki z kolei ma być w szczególności kaloryczny) oraz ani razu nie skusisz się na kaloryczne przekąski.

Unikaj pokus między posiłkami

Batonik, drożdżówka, banan – oraz już uzbiera się ok. 500 dodatkowych kalorii. Podjadaniem między posiłkami mobilizujesz układ pokarmowy do alt2 nieustannej pracy zawodowej, a to, co zjesz, odłoży się w postaci tłuszczu. Jeśli musisz, sięgnij po kilka orzechów, garstkę pestek z dyni lub słonecznika. tylko odrobinę, ponieważ to szczególnie kaloryczne przekąski.

Nie jedz na 2–3 60 minut przed snem

Suta podwieczorek (ponieważ niewiele jadłaś w ciągu dnia oraz wieczorem chcesz nadrobić) to potężny grzech. dodatkowo przed zakończeniem trawienia (organizm potrzebuje 2,5–3 godzin) kładziesz się spać. Podczas snu wszelkie procesy 
życiowe, w tym przemiana materii, są opóźnione. Efekt murowany: ciężki sen oraz nadprogramowe.

Wprawiaj ciało w ruch 

Aktywność fizyczna to najwłaściwszy metoda na przyśpieszenie przemiany metabolicznej. Organizm potrzebuje energicznego spaceru aż do marszobiegu, pływania, ćwiczeń fitnessowych, pedałowania na rowerze, jazdy na łyżwach, nordic walking. Trening powinien przebiegać ponad 30 minut, gdyż zaledwie po tym czasie organizm zaczyna spalać tłuszcz. alt3 mimo wszystko bywa oraz dobra wiadomość: podczas ćwiczeń wcale nie musisz spływać potem, ciało ma być jedynie rozgrzane, oddech – lekko przyśpieszony, ale miarowy.

Jedz wszystko, ale z umiarem

Potrzebujemy wszystkiego po trochu. Nie wolno więc pozbawiać organizmu tłuszczu ani węglowodanów. 
Ale z pewnymi zastrzeżeniami. Ogranicz tłuszcz zwierzęcy, postaw na roślinny. Jeśli nie możesz obejść się bez mięsa, wieprzowinę oraz wołowinę zastąp drobiem (bez naskórka) oraz rybami. Zrezygnuj ze śmietany, masła oraz żółtych serów. Po południu (od 16) unikaj węglowodanów prostych, kupuj złożone: pełnoziarnisty makaron, ciemny ryż.

pokochaj błonnik

Przewód pokarmowy go nie wchłania. Po co więc go jeść? Błonnik spowalnia proces trawienia oraz wchłaniania węglowodanów oraz tłuszczów. Pęczniejąc w żołądku, zapewnia uczucie nasycenia. Ponadto przyśpiesza perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom. Najwięcej go w z pełnego ziarna produktach zbożowych, alt4 warzywach oraz owocach.

Celebruj posiłki

Nie chodzi o to, by tkwić godzinami przy stole, ale by nie jadać w joggingu. Podczas daniu nie czytaj, nie oglądaj telewizji, skup się na tym, co masz na talerzu. Delektuj się, dokładnie gryź każdy kęs, nie połykaj go od razu. Od stołu odchodź z lekkim niedosytem, ponieważ znak o zaspokojeniu głodu płynie z żołądka do mózgu ok. 20 minut.

Pij bez przerwy

Organizm składa się przede wszystkim z h2o, dlatego stale musisz uzupełniać zapasy. Uwaga: jeśli odczuwasz pragnienie, to nie bywa to pierwszy, ale ostatni znak, że organizm chce pić. Dlatego wypijaj 2 litry substancji dziennie, latem dodatkowo więcej. dobrze posiadać w zasięgu ręki butelkę z wodą. Unikaj napojów dosładzanych (dopilnuj na niektóre kupione soki – mają sporo cukru).

 

Zobacz też 

Tanie opaski na rękę Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness