Trening medyczny - na czym polega

Trening medyczny - na czym polega

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

trening medycznytreningzadaniezasady

na czym polega Trening Medyczny?

zaleca się mieć na uwadze, że z upływem lat ścięgna i mięśnie mogą tracić na plastyczności i przyjmować tzw. strukturalnie zmienione kondycji kompensacyjne, a źle dobrane ćwiczenia to najprostsza droga do urazów i kontuzji. dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób początkujących lub powracających do hodowana sportu może być trening medyczny.

Na każdego z nas funkcjonuje dużo czynników, które prowadzą do zmian Na czym polega trening medyczny? w postawie i sposobie poruszania, nierzadko też zmieniają funkcje w sposób odbiegający od wzorca. W efekcie występuje kulminacja  przeciążeń, które mogą zwiększać ryzyko odniesienia kontuzji. Trening medyczny to nowa forma terapii sportowej,  która pozwala trenerowi zatroszczyć się o nasze indywidualne potrzeby, tak by nawet intensywne uprawianie sportu było bezpieczne i skuteczne dla osób w dowolnym wieku.

„Podstawowym zadaniem i zamierzeniem ćwiczeń medycznego jest doprowadzenie do równowagi miedzy stabilnością i mobilnością przypisaną dla układu alt2 ruchu oraz sposobu i metody jego sterowania. Rozumiemy to poprzez uzyskanie fizjologicznej równowagi pomiędzy zakresem ruchomości mięśniowo-stawowej a jej koordynacją w trakcie ruchu. Żeby móc efektywnie przenosić siły generowane podczas uprawiania sportu i wykorzystywać energię do poruszania, należy zatroszczyć się o tak zwaną harmonię wewnętrzną określaną jako głęboka stabilizacja”, mówi trener medyczny z CRS Clinic Ignacy Firek.

Trening medyczny definiuje i diagnozuje dysfunkcje ruchowe oraz optymalizując ich działanie. To dobre rozwiązanie alt3 dla osób uprawiających sport, także amatorsko. Dzięki indywidualnie dobranym zestawom ćwiczeń fizjoterapeuta przywróci komfort ćwiczenia. instruktor medyczny wyłącznie przywróci sprawność zastanych stawów czy uwzględni ograniczenia wynikające np. z wcześniejszych kontuzji albo indywidualnej budowy ciała, ale przede wszystkim nauczy właściwego traktowania ciała, co pozwoli stale odczuwać satysfakcję z dynamicznego uprawiania sportu i uzyskiwać coraz lepsze wyniki.

„U osób młodych głównym zamierzeniem ćwiczeń medycznego okazują się z reguły oddziaływania reedukacyjne i takie alt4 ćwiczenia, które modelują i utrwalają prawidłowe wzorce motoryczne. Podczas zajęć z osobami dojrzalszymi staramy się wprowadzać ćwiczenia profilaktyczne i takie które zapobiegać będą pogłębianiu dysfunkcji ruchowych. Takie zajęcia w długofalowej perspektywie mają wielokrotnie wpływ na zwiększenie wydolności i kondycji całego ludzkiego ustroju. Przekładają się też na technikę biegu czy wykonywania poszczególnych ćwiczeń wspierając konsumentów w osiąganiu ich dalekosiężnych celów”, dodaje ekspert – Ignacy Firek, CRS Clinic

 

 

Zobacz też

Escape Gra 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness