Trening z ciężarkami. Szybko wymodeluje Twoją sylwetkę

Trening z ciężarkami. Szybko wymodeluje Twoją sylwetkę

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Ostrzegamy: taki plan nie bywa dla każdego. Jeśli na dyskotekę fitness zaglądasz po obowiązkach, by zrelaksować się na mechanicznej bieżni i poczatować z koleżanką, raczej nie przypadnie Ci do gustu. Co nie znaczy jednak, że masz teraz przestać czytać taki tekst. Wręcz przeciwnie. Przyjrzyjmy się faktom. Według tekstów klinicznych, treningi metaboliczne, podczas których w krótkich okresach dajesz z siebie wszystko, ; budują siłę i poprawiają kondycję, lecz także są odpowiedzialne za redukowanie setek kalorii.

Co interesujące, taki ostatni proces nieprzerwanie istnieje także długo ćwiczenia, Hit! Trening z ciężarkami modelujący całą sylwetkę ponieważ – jak wyliczyli naukowcy na łamach „Journal of Strenght and Exercise Metabolism” – aż 16 godzin po wyjściu spod potreningowego prysznica. Wróćmy do gustów, choć podobno o nich się nie dyskutuje – zmieniłaś swój? oraz dość dobrze.

Twój plan treningowy

1. tylko zaczynasz

ćwicz 3 razy w tygodniu z jednodniową przerwą między treningami. Podane ćwiczenia wykonuj jedno po drugim, łącząc je w obwód. Każde ćwiczenie wykonuj w maksymalnej liczbie powtórzeń w trakcie 30 sekund. Odpoczywaj 30 s między ćwiczeniami-stacjami. Po obwodzie odpocznij 2 minuty i powtórz na czym polega trening z ciężarkami całość dodatkowo 2 razy.

2. Jesteś twardzielką

Trenuj jak w wersji dla początkujących z tą jednak różnicą, że pojedyncza stacja to pełne 60 sekund. Jak krótko odpoczywaj między ćwiczeniami. wykonaj 3 obwody, wypoczywając nie dłużej niż 2 minuty między nimi.

Same ćwiczenia nie przyniosą jednak wymarzonych rezultatów, jeśli nie połączysz ich ze zdrową dietą. Sprawdź, czy nie popełniasz żywieniowych błędów: zdrowsze menu po tuningu.

Gotowa na ostry wycisk? Na następnych stronach znajdziesz nasz plan treningowy. Powodenia!

1. Zakroki z hantlami ekstra

ustaw się jak zrobić trening z ciężarkami prosto, stopy rozstawiając na odległość barków. Hantle trzymaj luźno po bokach. wykonaj zakrok lewą nogą, aż udo prawej znajdzie się w położenia równoległej do gruntu. Ugnij ręce w łokciach, mocno napinając bicepsy, po czym wyciśnij ciężar nad skroń, prostując ręce. Odwróć kolejność ruchów, by powrócić do położenia startowej. wykonaj zakrok drugą nogą i powtórz resztę kolejności. Brawo, zaliczyłaś właśnie... pojedyncze powtórzenie.

2. Wyciskanie hantli stojąc

ustaw się prosto, parę hantli trzymając nad głową w prostych rękach. Powoli, szerokim łukiem, opuść hantle, aż znajdą się na poziomu dla kogo jest trening z ciężarkami barków. Zatrzymaj na sek. ruch, a nastepnie jak błyskawicznie wróć do położenia startowej. przez cały czas utrzymuj prostą sylwetkę!

Jeśli ręce nie są najbardziej znaczącym atutem Twojej sylwetki i chcesz to zmienić, wypróbuj 15-minutowe ćwiczenia na ramiona.

3. Przeskoki z hantlami

ustaw się prosto, trzymając przed sobą hantlę za talerze. Przeskocz w prawo, za prawą nogą postaw lewą stopę (jak na rysunku), obniż pozycję i przenieś hantlę na bok. Wstań i zrób jedno na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

 

Zobacz też 

Pole Dance dla początkujących

EcoSlim Prix


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness