Wapń - niezbędny składnik, który może dostarczyć wiele produktów

Wapń - niezbędny składnik, który może dostarczyć wiele produktów

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

wapńzapotrzebowaniewypłukiwanienabiałwarzywaniezbędny

1. Zapotrzebowanie na wapń

Twoje ciało jest nieustannie narażone na utratę wapnia. Składnik ten jest wypłukiwany z ludzkiego ustroju wraz z następnie czy spożywaniem kawy. Poza tym, jest on niezbędny dla mocnych i wytrzymałych kości. To bardzo ważne, aby regularnie dostarczać wapń do ludzkiego ustroju wraz z pożywieniem w ilości 1000 mg dziennie.

2. Nabiał

Nabiał jest doskonale nam znane, bogate bogactwo wapnia. Regularne spożywanie mleka, twarogów, jogurtów i maślanek  Włącz ten składnik do diety i zacznij chudnąć! pełni kluczową funkcję w zachowaniu wytrzymałości i odpowiedniej gęstości kości. mimo wszystko nie każdy jest miłośnikiem takiej zespołu składników. Na powodzenie poza nabiałem istnieje grupa pozostałych składników bogatych w ten pierwiastek.

3. Szpinak

Szpinak trzeba przyrządzić na wiele różnych sposobów. Na ciepło z dodatkiem czosnku lub na chłód z odrobiną oliwy extra virgine. jest on także idealny dodatek do zapiekanek czy do dania lasagne. Pół kubka szpinaku może dostarczyć organizmowi nawet 120 mg wapnia.

4. Migdały

Regularne spożywanie migdałów może zapewnić ok. 10% dziennego zapotrzebowania na wapń. Co więcej, migdały alt2 stanowią bogactwo poprawnych kwasów tłuszczowych, które mogą obniżyć ilość złego cholesterolu we krwi.

5. Tofu

Tofu to artykuł bezustannie konsumujemy poprzez wegetarian. jest ono bogate bogactwo wapnia niezbędnego dla mocnych kości. W kawałeczku tofu może się znajdować nawet 400 mg tego pierwiastka.

6. Rukola

To aromatyczne warzywo liściaste jest bogate bogactwo wapnia. Kubek rukoli może dostarczyć organizmowi ok. 100 mg tego pierwiastka. Poza tym, porcja rukoli zawiera niewielką liczba kalorii i nie jest problemy dla wagi ciała osób, które dbają o linię.

7. Biała fasola

Biała fasola jest obfita w niezbędne alt3 dla naszego ludzkiego ustroju białko i błonnik. Co więcej, w 1⁄2 filiżanki tego warzywa strączkowego znajduje się aż 70 mg wapnia, który jest niezbędny dla kondycji kości.

8. Brokuły

Brokuły to bogactwo niezbędnych dla naszego ludzkiego ustroju witamin C oraz K. Ponadto, obecne w ich zawartości silne antyutleniacze mogą uchronić organizm przed dolegliwościami nowotworowymi. warto wiedzieć, że stanowią one także bogate bogactwo wapnia.

9. Liście rzepy

Liście rzepy trzeba wykorzystać do zup i sałatek. da się także poddusić je z niewielką ilością czosnku, aby otrzymać danie przypominające w smaku szpinak. alt4 warto włączyć do kuracji odchudzającej ten artykuł spożywczy, gdyż w jego zawartości znajdują się spore ilości wapnia.

10. Soja

analizy naukowe potwierdzają, że regularne spożywanie soi może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na niektóre nowotwory. Co więcej, soja może także zmniejszyć niekorzystne skutki towarzyszące menopauzie. W 1⁄2 filiżanki tego produktu znajduje się mniej więcej 100 mg wapnia.

11. Figi

Zarówno świeże, oraz suszone owoce figi stanowią bogate bogactwo wapnia. Co więcej, w ich zawartości zawarty jest także błonnik, który reguluje rytm wypróżnień i chroni przed zaparciom.

 

Zobacz też

Gry Logiczne Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness