Ćwiczenia z krzesłem - skuteczny sposób na domową walkę z kilogramami

Ćwiczenia z krzesłem - skuteczny sposób na domową walkę z kilogramami

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

ćwiczeniakrzesłotreningduża  skutecznośćróżne  części  ciaławiele  szans

Zmorą naszych czasów jest siedzący tryb życia. Siedzimy w pracy za biurkiem, na kanapie przed telewizorem, jadąc samochodem. dość prawdopodobne, że siedzisz nawet teraz, gdy czytasz taki tekst. Krzesło wydaje się więc jednym z największych wrogów naszego kondycji oraz formy fizycznej. Tak naprawdę to wyłącznie pozory. Zobacz, jak tego wroga zmienić w przyjaciela. Za jego pomocą możesz niejako wybudować szereg ciekawych oraz skutecznych ćwiczeń, które wykonasz w zaciszu własnego mieszkania poprzez okrągły Wiesz, że do tego treningu wystarczy zwykłe krzesło?! Zobacz, jak schudnąć ćwicząc tylko pół godziny dziennie rok!

Za chwilę się przekonasz, że krzesło nie służy wyłącznie do nieestetycznego rozpłaszczania twoich ud oraz pośladków. Wręcz przeciwnie – ćwiczenia z jego wykorzystaniem ułatwią ci ujędrnić te (oraz inne) części ciała. z wyjątkiem treningu ujędrniającego proponujemy też ćwiczenia umacniające oraz kondycyjne. Chyba nie myślałeś, że krzesło proponuje aż tyle szans, prawda?

przysiady

Może ci się wydawać, że o przysiadach wiesz wszystko. Utrzymanie prawidłowej techniki podczas ich wykonywania nie jest mimo wszystko takie proste, ale pomoże ci w tym właśnie krzesło. stań tyłem do siedziska w tej odległości, by po zejściu do przysiadu dotykać siedzenia wyłącznie pośladkami. alt2 zrób przysiady inicjując ruch poprzez wypchnięcie pupy w tył. Usiądź lekko, po czym wstań. Dłonie trzymaj splecione przed sobą, plecy cały moment proste. Zaawansowani nie siadają, a zatrzymują ruch dokładnie punkcie, gdy pośladki dotkną krzesła.

Pompki odwrócone

Tym razem ćwiczymy tricepsy. Ponownie ustaw się tyłem do krzesła. Oprzyj dłonie na brzegu siedziska oraz wyciągnij proste nogi przed siebie. Opieraj się na piętach, palce stóp zadarte, ramiona wyprostowane, miednica wysoko. obecnie ugnij łokcie oraz zejdź niżej, a potem wysuń ramiona. Powtarzaj. Ruch zrób niespiesznie, ale precyzyjnie. próbuj pracować wyłącznie ramionami, nie miednicą. łokcie prowadź około ciała, nie alt3 na dworze.

Wspinaczka górska

Przyjmij tę samą pozycję co poprzednio, wyłącznie że twarzą do krzesła. Chodzi o klasyczną pozycję do pompki, z tą różnicą, że zamiast na podłodze, opierasz się na krześle. Dłonie mają znajdować się prosto pod barkami, całe ciało w jednej linii. Stopy razem wsparte na palcach. Mocno napnij całe ciało (zwłaszcza mięśnie brzucha) oraz przyciągaj do klatki piersiowej na przemian prawe oraz lewe kolano. Opcja dla zaawansowanych to wspinaczka z przeskokami (czyli w szybkim tempie).

Unoszenia nóg w podporze

Pozostań w pozycji do pompki. Ćwiczenie polega na naprzemiennym unoszeniu prostych nóg. Ramiona trzymaj cały moment alt4 proste, ciało w jednej linii, nie wypychaj bioder w górę. Palce stóp cały moment skierowane w dół. zrób ruch w pełnym zakresie, zatrzymaj nogę w górze zaledwie wtedy, gdy poczujesz mocne napięcie pośladka. bo to właśnie na pracy pupy zależy nam w tym ćwiczeniu w szczególności.

Podane ćwiczenia zrób po kolei w 3-4 seriach. Pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami odpoczywaj jak najkrócej, między serie możesz dołożyć dodatkowe ćwiczenia kardio, jak pajace czy trucht w miejscu z wysokim unoszeniem kolan. Trening poprzedź rozgrzewką oraz zakończ rozciąganiem. Oczywiście z wykorzystaniem krzesła, które pomoże ci utrzymać równowagę!

 

Zobacz też 

Gra Escape


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness