Wieczorne napady głodu - jak je zwalczyć

Wieczorne napady głodu - jak je zwalczyć

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

napady głodugłódjak zwalczyćsposób

Dbasz o linię, ale nie możesz poradzić sobie z nagłymi napadami głodu na przykład po powrocie z obowiązkach albo późnym wieczorem? okazuje się na to sposób.

Anna Jardanowska, dietetyk z Centrum Fitness Fabryka kondycji radzi, jak zapanować nad atakami głodu: najchętniej przyczyną niespodziewanych napadów wilczego apetytu jest niewłaściwe odżywianie Jak poradzić sobie z wieczornymi napadami głodu? się w ciągu dnia. wiele osób je nieregularnie, a co więcej pasuje na przykład z drugiego śniadania czy lunchu, przez co po powrocie do domu czuje spory ssanie w żołądku i je znacznie więcej. Jeśli chcemy temu zapobiec, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o pięciu posiłkach w alt2 ciągu dnia, w odstępach około trzygodzinnych. Jedząc mniej, ale za to częściej nie będziemy odczuwać tak dużego apetytu wieczorem, a ponadto zwalczymy pokusę podjadania. Zadbajmy także o właściwe zbilansowanie pokarmów, a w szczególności dostarczenie organizmowi błonnika, którego bogatym źródłem są na przykład artykuły pełnoziarniste. Unikajmy natomiast alt3 spożywania dużej ilości żywności o wysokim indeksie glikemicznym – to niejako powoduje nagłe modyfikacje poziomu cukru we krwi i również przyczynia się do napadów głodu.

Prostym i praktycznym sposobem na zapobieganie objadaniu się po powrocie z obowiązkach jest przygotowywanie sobie pokarmów dzień wcześniej. Gdy w domu będzie alt4 na nas czekał gotowy posiłek, który wymaga jedynie podgrzania, prościej będzie się opanować i nie pochłonąć pierwszej rzeczy, którą znajdziemy w schładzarce. Z tego powodu dobrze jest też pozbyć się niezdrowych przekąsek i zapełnić kuchnię zdrowymi wyrobami, po które będziemy mogli dotknąć bez wyrzutów sumienia.

 

 

Zobacz też 

Escape the Game


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness