Święta - jak je przetrwać będąc na diecie

Święta - jak je przetrwać będąc na diecie

Redakcja

2017-05-05

brak komentarzy

dietaodchudzanieświętaćwiczeniakilogramyaktywność  fizyczna

Żurek, sernik, kiełbasa czy jajka w majonezie - spróbowanie każdej ze świątecznych potraw to kilkaset kalorii. samoczynnie wielkanocne śniadanie to porcja energii, jaką przez cały dzień spala dorosły, aktywny mężczyzna. A na śniadaniu rzadko się kończy.

2 dni obżarstwa wystarczają, żeby po wejściu na masę przeżyć szok. - Święta trwają tylko 3 dni. W tym czasie możemy przytyć nawet... No właśnie, ile? To za krótko, żeby organizm te nadprogramowe kalorie zamienił na tłuszcz - tłumaczy w rozmowie z TOK FM martyna Żmuda, dietetyk - Ale ciasta, czyli cukry, różnego rodzaju tłuszcze i alkohol skutkują tym, że nasz organizm zatrzymuje w sobie wodę i waga może pokazać nawet do 5 kilogramów więcej niż przed świętami - mówi.

Na świąteczny luz przy stole mogą pozwolić sobie tylko Ci, którzy przez alt2 cały rok regularnie ćwiczą i uważają na to, co jedzą, bo ich metabolizm poradzi sobie z dodatkową porcją kalorii. 

Gorzej z tymi, którzy właśnie są na diecie i na te kilka dni o niej zapominają. - Nie jesteśmy wtedy w stanie w stanie zjeść tego, co na stole. duża liczbę cukrów i tłuszczów przynosi zwolnienie metabolizmu, możemy posiadać problemy trawienne - ostrzega Żmuda.

Ale czasu alt3 cofnąć się nie da. Po fakcie do sprawy trzeba podejść rozsądnie. po pierwsze rezygnujemy ze drastycznych preparatów - żadnych głodówek, bo one mogą przynieść efekt odwrotny od zmierzonego. - Jemy małymi porcjami przez cały dzień i staramy się powrócić do tego, co było przed świętami - twierdzi martyna Żmuda - Do tego pijemy dużo płynu, która wzmocni nasz organizm - wyjaśnia.

Do kompletu najdogodniejsza okazuje alt4 się wizyta w klubie fitness. - Po świętach obserwujemy nawet trzykrotnie większe popularność lekcjami - zauważa Monika Mitkowska z jednego z krakowskich klubów. 

- Panie chcą głównie spalić tłuszcz z brzucha, talii, ud i pośladków, ale mężczyzn kupujących karnety do siłowni też mamy dużo więcej - dodaje. 

A to co było ze świątecznego stołu najdogodniej oddać znajomym i rodzinie, albo schować głęboko do zamrażarki.

 

 

Zobacz też

Gry Escape Room


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness