Wilczy głód po treningu? Mamy na niego sposoby!

Wilczy głód po treningu? Mamy na niego sposoby!

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

wilczy głódgłódsposobytrening

Zapewne znasz uczucie ssącego głodu ćwiczenia, kiedy dałabyś wszystko za porządnego hamburgera albo gęstego, słodkiego shake'a. Jak pokazało brytyjskie badanie, 39 procent ludzi spala w trakcie jednej wizyty w centrum fitnessu zaledwie 300 kalorii. Tymczasem ćwiczenia znacznie wzmagają apetyt i zwiększają samozadowolenie oraz skłonność do nagradzania się tuczącymi przekąskami po wyjściu z treningu. Aby nasz wysiłek nie poszedł na marne, będzie wystarczająca korzystać ze sprawdzonych sposobów przeciwdziałających napadom Co robić, jeśli po treningu dopada cię wilczy głód? wilczego apetytu.

przenigdy nie ćwicz z pustym żołądkiem

Regularne posiłki są kluczem do zgrabnej sylwetki, a twój dzień powinien być tak zaplanowany, byś przed treningiem coś zjadła. najdogodniej, by zawierał on węglowodany oraz białko, możesz więc sięgnąć po kanapkę z pełnoziarnistej mąki, jogurt z łyżką miodu czy kawałek chudego mięsa oraz jarzyny. W taki sposób zapobiegniesz kontuzjom (po ćwiczeniach mięśnie muszą się zregenerować) i wyrównasz ilość cukru we krwi. Będziesz alt2 w stanie wrócić mieszkaniu bez przekąski oraz zaplanować standardowy posiłek.

Regularnie nawadniaj organizm

W nawadnianiu ludzkiego ustroju nie chodzi o to, żeby "zapijać" głód, ale osoby trenujące powinny szczególnie uważać na zawartość wypijanej dziennie płynu oraz pilnować poziomu elektrolitów, wypacanych podczas ćwiczeń. 2,7 litra dla niewiast oraz 3,7 litra płynu dziennie dla panów to odpowiednia dawka, która wypijana pomiędzy posiłkami, dobrze 30 minut po jedzeniu, hamuje głód, nawilża ciało oraz alt3 zwiększa poziom energii. Oczywiście należy unikać wszelkich kolorowych napojów oraz wód smakowych.

Spożywaj produkty bogate w błonnik

Miłośniczki aktywności fizycznej powinny się skupić w swojej kuracji na niskokalorycznych produktach, które - dzięki błonnikowi - dłużej dostarczają energii naszemu organizmowi oraz hamują uczucie głodu. Do 60 minut 16-stej spożywaj przede wszystkim węglowodany trwające w płatkach owsianych, otrębach, produktach pełnoziarnistych, jarzynach oraz owocach. Natomiast po tej godzinie zabierz bogate źródła białka, takie alt4 jak chudy nabiał, mięso, rybę.

Jedz mniej, ale częściej

Formeexplode

Aby zapobiec napadom głodu, przede wszystkim należy jeść regularnie oraz nie dopuszczać do sytuacji, w której głód staje się nie do wytrzymania. Wtedy ponieważ trudniej jest wypróbować się do wszystkich wcześniejszych wskazówek. Posiłki powinny być w miarę możliwości podobnej wielkości. Spożywaj je co 3-4 60 minut, traktując tzw. "przekąski", np. w formie jogurtu oraz miseczki suszonych owoców, jak pełny posiłek.

 

 

Zobacz też 

Escape the Game


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness