Woda - dowiedz się ile jej trzeba pić dziennie

Woda - dowiedz się ile jej trzeba pić dziennie

Redakcja

2017-05-11

brak komentarzy

wodadzienne zapotrzebowaniezapotrzebowanieprawdymity

To, ile litrów wody potrzebujemy, jest zależna od naszej płci, codziennej aktywności fizycznej, ilości spożywanych składników, więc chorób, z jakimi się zmagamy. mimo wszystko licznych dietetyków zgodnie twierdzi, że każdy powinien pić 2,5 litra wody dziennie. Sprawdź prawdy i mity o piciu wody i dowiedz się, ile tak naprawdę trzeba pić wody dziennie.

Każdy z nas potrzebuje 2,5 l wody dziennie

nieprawda. Lekarze zalecają, aby codziennie przyjmować ok. 2,5 litra wody w dowolnej postaci. Do wody, z wyjątkiem wody, zaliczamy także zupy oraz Sprawdź, ile wody musisz dziennie wypić! soki zawarte w warzywach i owocach.

Gdy okazuje się gorąco, dajemy się uwieść słodkim napojom gazowanym. Niestety, zaspokajamy w taki sposób tylko nasze zmysły, a nie pragnienie. Aby naprawdę napoić organizm, musimy zadbać o to, by wchłonął wodę. dobrze pić kompot, kefir,…

Woda wypłukuje toksyny z organizmu

prawda.sama woda nie neutralizuje toksyn, ale wspomaga pracę nerek, które przyczyniają się do oczyszczania naszego organizmu z odpadów metabolicznych. niedociągnięcie odpowiedniej ilości wody w organizmie sprawia, że nerki nie powinny wykonywać swojej pracy zawodowej alt2 prawidłowo, a toksyny zalegają w organizmie.

Picie wody pozwoli zachować optymalny ilość nawilżenia cery

nieprawda. ilość wody, jaką wypijamy każdego dnia, ma niewielki wpływ na ilość nawilżenia naszej cery, gdyż nie okazuje się ona w stanie dotrzeć do wierzchniej warstwy cery. Właściwy ilość nawilżenia cery jest zależna od czynników zewnętrznych, takich jak:

  • sposób codziennego oczyszczania cery,
  • skład kremów, jakie nakładamy na skórę twarzy,
  • liczba gruczołów łojowych cery i ich funkcjonowanie,
  • wilgotność powietrza.

W związku z tym picie dużej ilości wody nie zapobiegnie wysuszeniem cery.

Woda wspiera w alt3 procesie odchudzania

prawda. Woda odgrywa ważną funkcję w procesie odchudzania. Wypełnia żołądek, na długi pora dając uczucie sytości, w związku z tym tracisz apetyt na podjadanie niezdrowych przekąsek.

Picie wody w nocy przyśpieszy twój metabolizm

nieprawda. Woda nie przyśpiesza procesów metabolicznych. Co więcej, wielka zawartość wody wypita na noc może tylko zakłócić sen albo spowodować kłopoty z zaśnięciem.

Woda butelkowana zawiera więcej minerałów

nieprawda. Napis na etykiecie butelki "woda mineralna" wcale nie znaczy, że dana woda okazuje się źródłem minerałów. takiego rodzaju etykiety wielokrotnie wprowadzają ludzi alt4 w błąd. Pamiętaj, że prawdziwa naturalna woda mineralna musi zwierać 1000 mg (1 g) minerałów w 1 litrze. płynu o niższej mineralizacji są wodami źródlanymi.

niedociągnięcie wystarczającej ilości wody wpływa na samopoczucie

prawda. Jeśli nie wypijesz min. 1,5 litra wody w ciągu dnia, możesz się poczuć znużona i osłabiona. W niektórych przypadkach mogą pojawić się zawroty głowy i drżenie rąk. oznacza to, że ilość elektrolitów w twoim organizmie drastycznie się obniżył. W tej sytuacji najdogodniej dotknąć po wodę wysoko zmineralizowaną.
 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness