Wymówki od stosowania diety. Nie oszukuj samej siebie!

Wymówki od stosowania diety. Nie oszukuj samej siebie!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

Kobiety nie mają sobie równych w wymyślaniu kolejnych diet oraz wymówek, dla których nie okazują się w stanie ich utrzymać do końca. "Miałam zły dzień", "dziś okazują się moje urodziny", "nie mogłam się opanować" - to najpopularniejsze kobiece usprawiedliwienia dla obżarstwa.

 

 

prawie dwie trzecie kobiet przyznaje, że znajdzie każdą wymówkę, aby porzucić mniej zdrową jadłospis cud lub zamiar 10 najgorszych wymówek od jedzenia zdrowego odżywiania się. Dlatego też w kwestii wymyślania wymówek oraz usprawiedliwiania słabości panie nie szczędzą kreatywności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

chwile słabości kobiety ochoczo usprawiedliwiają stwierdzeniem, że życie jest za krótkie na jadłospis, że wymówki od zdrowego odżywiania non stop myślą o jedzeniu oraz okazują się bez przerwy głodne. Ta ogromna liczba usprawiedliwień oraz niewielką zapał wpływają na, że 84 procent kobiet pasuje z diety prędzej niż zakładało.

41 procent kobiet przyznaje, że faktorem, dla którego bardzo często rezygnują z diety jest tzw. "zły dzień" oraz to ta wymówka towarzyszy bardzo często dziewczynom przyłapanym na podjadaniu czegoś smakowitego. Panie zdradzają również, że drobna  wymówki od diety przekąska to metoda na "odreagowanie po ciężkim dniu" lub "nagroda".

Takie podejście skutkuje tym, że kobiety w ciągu roku decydują się przynajmniej cztery razy rozpocząć jadłospis. Przy czym przeciętna kobieta jest wytrwać na diecie trzy tygodnie, po czym wraca do poprzednich nawyków żywieniowych oraz świetnie znanych wymówek.

Jak wykazują naukowcy, to czekolada stanowi najsilniejszą pokusę oraz to właśnie z jej powodu kobiety porzucają plany jak unikać wymówek o szczupłej sylwetce.

- dużo kobiet zaczyna jadłospis z dobrym nastawieniem. Niestety, na własnej drodze do smukłej sylwetki napotykają na wiele pokus, przed którymi trudno się ustrzec. Zwykle to właśnie słaba wola jest czynnikiem sprawczym rezygnacji z diety, panie w tajemnicy zaczynają podjadać, te odstępstwa od diety usprawiedliwiają, po czym zupełnie rezygnują z odchudzania - zauważa rzecznik marki British Lion, która zleciła analizy.

 

Zobacz też 

Opaski Winylowe


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness