Wyszczuplające ćwiczenia na uda! Wybraliśmy 3 najlepsze!

Wyszczuplające ćwiczenia na uda! Wybraliśmy 3 najlepsze!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Nie zapominaj o rozgrzewce!

Zanim przystąpisz do wykonywania zestawu ćwiczeń na szczupłe uda, zrób króciutką kilka ćwiczeń rozgrzewających. przez 5 minut maszeruj w miejscu, lub poskacz na skakance. Uwaga! Przeplatanie ćwiczeń krótkimi wstawkami kardio (jak skakanie poprzez skakankę poprzez 2-3 minuty) zwiększa zawartość spalanych podczas ćwiczeniach kalorii! Skończyłaś? To co, zaczynamy właściwy 3 najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda trening? 3,2,1... START!

1. przysiady plie

są świetnie znanym, doskonałym treningiem na szczupłe uda. stań ze złączonymi piętami, kierując czubki palców na zewnątrz. Dłonie oprzyj na biodrach. odstaw lewą nogę w bok i ugnij kolana w jednej linii nad kostkami. brzuch powinien być wciągnięty, kość ogonowa skierowana do dołu. Wytrzymaj 2-3 sekundy, alt2 następnie unieś biodra, prostując nogi w kolanach. następnie znów napnij talia i ugnij kolana, jak poprzednio. zrób 15 powtórzeń.

2. Wypady szermiercze

Stojąc ze złączonymi stopami, połóż dłonie na biodrach. następnie zrób wykrok prawą nogą do przodu, uginając kolana (lewe kolano musi mimo wszystko dotknąć podłogi). Odpychając prawą nogę od ziemi, wróć alt3 do pozycji startowej. zrób ; lewą nogą i zrób po 10 powtórzeń na obie strony.

3. Most

Połóż się na plecach, prawą piętę oprzyj na podwyższeniu (np. ławeczce, niewielkim krześle). Kolana powinny być zgięte. Napinając pośladki, unieś biodra i wysuń lewą nogę pionowo wzwyż. Wróć po pozycji startowej. zrób po 12 powtórzeń alt4 na obie strony.

4. Schodek

stań przed stopniem o wysokości 30-40 cm. Połóż na nim prawą stopę. Napinając udo, unieś się tak, aby lewa stopa znajdowała się na wysokości poziomu (nie powinnaś mimo wszystko jej opierać). następnie opuść lewą stopę z powrotem na podłoże. zrób po 15 powtórzeń na każdą stronę.

 

Zobacz też 

Instruktor jazdy konnej Kraków


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness