Zielone koktajle - najlepsze przepisy!

Zielone koktajle - najlepsze przepisy!

Redakcja

2017-07-18

brak komentarzy

#zielone koktajle, czyli tak popularne na całym świecie green smoothies, przynoszą dużo dobrego dla organizmu. Potrafią neutralizować go z toksyn, usunąć złogi z układu pokarmowego i wydalniczego, dodać energii i wigoru. mimo wszystko musimy mieć na uwadze, aby nie popełniać błędów podczas ich przyrządzania i spożywania. Jakich? Wymienimy 5 podstawowych, które zazwyczaj popełniacie, a które nie mogą Wam korzystać z pełni dobroci jakie niesie ich regularne spożywanie. Dajcie nam znać co o nich sądzicie i czy widzicie więcej zagrożeń.             1. Podstawowym błędem bywa miksowanie stale tego samego rodzaju zielonolistnych warzyw, np. stale szpinak i szpinak, ewentualnie na zmianę z jarmużem   Nie dość, że kumulujemy wtenczas w organizmie niebezpieczne na dłuższą metę szczawiany to miksowanie stale tego samego rodzaju zieleniny po prostu się nudzi i zniechęca do picia zielonych smoothies każdego dnia.   Lista jadalnych roślin o zielonych liściach bywa dość długa. Nie ograniczajmy się, zwłaszcza w sezonie. Do wyboru mamy m.in.: wspomniany wcześniej szpinak i jarmuż, różnorodne sałaty - jak dębowa, Koktajle z zieleniny masłowa, rzymska, chińska, rukola czy roszponka, natka pietruszki, natka marchewki, seler naciowy, botwinka albo prosto z ogrodu czy pola mniszek lekarski albo pokrzywa.   2. Drugim błędem jaki zdarza nam się popełniać to miksowanie nadto dużej ilości substancji   To nie bywa błąd karygodny, jednak powoduje mieszankę iście wybuchową i nie każdy żołądek sobie z taką mieszanką poradzi, a odczuwając dyskomfort łączymy następnie problemy z piciem zielonych smoothies.

Tak naprawdę dla dobrego smaku powinno wystarczająca zielenina i jeden owoc,

najwięcej ciekawych smaków wychodzi z łączenia zieleniny i dwóch owoców, czyli tak zwane koktajle trójskładnikowe.   Ewentualnie lepiej dosmaczać przyprawą (np. cynamonem, kurkumą, imbirem, sezamem itp.) albo dodać pewną super żywność (np. nasiona chia, młody jęczmień, spirulina, sproszkowane jagody acai, ziarna kakaowca itp.) niż zmiksować 5 rodzajów zieleniny z 10 rodzajami owoców. Spróbujcie sami! nieskomplikowane łączenia okazują się zawsze najlepsze.   3. Trzeci błąd z którym spotykamy się często to sposób wypijania koktajlu   Otóż nie powinniśmy wypijać go jednym duszkiem. wtenczas treść przedostaje się prosto do żołądka pomijając ważny etap alt2 tj. rozgryzienie i zmieszanie ze śliną, a w taki właśnie sposób zjedlibyśmy substancje koktajlu gdybyśmy ich nie zmiksowali. Rozgryzienie i zmieszanie ze śliną bywa ważne ze względu na enzymy znajdujące się w ślinie, które już na tym etapie rozpoczynają trawienie pokarmu. Nasze drogocenne witaminy i minerały, które chcemy dostarczyć z koktajlem, nie mają szansy odpowiednio się strawić i wchłonąć gdyż pozbawiamy ich wstępnego etapu trawienia. Pamiętaj więc, aby dokładnie Trzeba jedynie wiedzieć o zachowaniu odpowiednich proporcji. W wersji dla nowicjuszy w składzie koktajlu może się znaleźć 80% owoców oraz 20% zieleniny. następnie możemy dopasować się do powszechnej zasady sporządzania koktajlu, która głosi, że powinniśmy wykorzystać mniej więcej tyle samoczynnie owoców co zieleniny. do tego w postaci naszych ulubionych owoców zneutralizuje specyficzny posmak chlorofilu – winowajcę niechęci wobec zielonych roślin.   Zielony koktaj właściwości Eliksir życia, ze względu na to że w filiżance wypełnionej zmiksowaną zieleniną przemycić trzeba dużo witamin oraz minerałów. Nic dziwnego, zieleń to przecież barwa życia. Rośliny w tym kolorze zawierają niemal wszystkie niezbędne do prawidłowego alt3 funkcjonowania ludzkiego ustroju substancje, tj. witaminy, sole mineralne i białka. Mają najwięcej kwasu foliowego, żelaza oraz magnezu. A te okazują się potrzebne dla naszego układu nerwowego.

Tkwiące w nich bogactwo odżywcze sprawia, że wykazują one właściwości antyoksydacyjne,

Produit minceur efficace

przeciwnowotworowe, przeciwzapalne oraz oczyszczające. Dzięki nim zwiększy się nasza odporność, skóra stanie się promienna a my poczujemy przypływ energii. Stopień wpływu koktajlu na nasz organizm, zdrowie oraz samopoczucie uzależniony bywa od doboru substancji. Chyba nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że im więcej ich zmiksujemy, tym skuteczniej. Stąd też, jeśli do napoju dodamy zioła, rzeżuchę czy kiełki, wyłącznie zaostrzymy jego odczucie smakowe, lecz również wzbogacimy nasz organizm o potas niezbędny do prawidłowej obowiązkach serca czy też krzem oraz siarkę umacniające włosy oraz paznokcie. Dbając o różnorodność przy komponowaniu koktajlu zapewnimy całą gamę substancji odżywczych docierających do naszego ludzkiego ustroju razem z tym napojem.     Korzystaj z darmowej bazy ćwiczeń oraz treningów, prowadź kalendarz treningowy, monitoruj swoje postępy na statystykach oraz dołącz do społeczności - ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO NA FITOMENTO.      Czy dorzucać nowalijki do alt4 zielonych smoothies?

Ci więcej zorientowani w temacie zieleniny mogą się oburzyć.

Dlaczego? ze względu na to że w składzie tych napojów odszukamy nowalijki. okazują się one uprawiane w szklarniach oraz nawożone azotanami. Związki te przyspieszają wzrost oraz gromadzą się m.in. w liściach roślin. Ich notoryczne spożywanie może skutkować zatruciami pokarmowymi. Wszystko to bywa niestety prawdą. W związku z tym miksując substancje na koktajl trzeba uwzględnić wiedzę dotyczącą przywołanych powyżej proporcji (niewielka dawka sałaty nie musi nam zaszkodzić). ; poprawi to odczucie smakowe naszego oryginalnego shake’a, lecz również spowoduje, że rzeczywiście powinno on zdrowy. Chwytając w dłoń mikser niezbędny do sporządzenia napoju powinniśmy posiadać na uwadze więc inne rzeczy.   Zielony koktajl - czego nie dorzucać? Nie pomylmy np. zieleniny z zielonymi warzywami, takimi jak brokuł, cukinia, brukselka czy fasolka. Zawierają one ze względu na to że skrobię. ten fakt sprawia, że nie łączą się one prawidłowo z owocami. Mało tego – mogą spowodować fermentację oraz przyczynić się do niezbyt miłego zjawiska, jakim bywa nasilenie wzdęć.      


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness