Zobacz jak pozbyć się oponki na brzuchu. Sprawdzone sposoby

Zobacz jak pozbyć się oponki na brzuchu. Sprawdzone sposoby

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Nie skłamię, jeśli powiem, że 1/2 waszych maili do mnie to pytania jak pozbyć się oponki na brzuchu – czyli nadmiernej ilości warstwy tłuszczu zgromadzonej zwłaszcza na poziomie pępka i w dolnej elementy brzucha, wielokrotnie dodatkowo okrywającej boki (tzw. „boczki”).

 

Niektóre z was piszą, że są szczupłe, waga jest w normie, a oponka jak była, tak jest – mimo utraty wagi czy dbania o dietę. 

Jak się pozbyć oponki na brzuchu? Jak spalić boczki? I czy jest to wcale Jak pozbyć się uporczywej oponki? możliwe? ada biegnie na pomoc

ROZMIESZCZENIE tłuszczowej

Każdy z nas ma tendencję do odkładania się warstwy tłuszczu w innym miejscu. Dlatego wielokrotnie osoby z oponką i boczkami mają super szczupłe nogi – im tkanka tłuszczowa składa się zwłaszcza w partiach brzucha. Inne osoby z kolei mają kształt gruszki – szczupły talia, małe piersi, za to spore biodra i uda. dodatkowo inni będą mieli tłuszcz zwłaszcza na ramionach czy plecach. 

Nie mamy wpływu na to, gdzie składa nam się tkanka triki na uporczywą oponkę tłuszczowa w szczególności – to fakt. Pocieszające jest jednak to, że działając w odpowiedni sposób, możemy skutecznie ją zwalczyć.

Oczywiście, mitem jest to, że można zmniejszyć wagę ; z jednego miejsca – nie da się. Tak jak nie mamy wyboru, gdzie składa się tkanka tłuszczowa, tak i nie mamy wpływu na to, skąd organizm najpierw zacznie redukowanie tłuszczu. Ale jest mały myk, o którym nie wszyscy mówią – poprzez odpowiednie dopasowanie ćwiczeń i spożywania możemy sprawić, że rady jak pozbyć się oponki na brzuchu ta partia, która jest w szczególności otłuszczona, powinno wyglądała coraz skuteczniej.

OPONKA I BOCZKI – JAK JE ZWALCZYĆ? TRENINGI

zazwyczaj bardzo nieprawidłowo zakładamy, że skoro kłopotem jest talia, to będzie wystarczające walić codziennie setki brzuszków i prędzej czy później powinno okej. No nie. Tak to nie działa. Robiąc ćwiczenia na talia wzmacniamy i rozbudujemy mięśnie brzucha, sprawiamy, że są silniejsze – ale to nie znaczy, że dzięki nim tkanka tłuszczowa ulotni się. Mięśnie stworzą się pod tłuszczem – sprawdź te sposoby na pozbycie się oponki na brzuchu i nawet, jeśli macie tam super kaloryfer, to przez tkankę tłuszczową nie powinno tego widać.

Dlatego właśnie wasze treningi najczęściej nie pomagają. ponieważ nie są dopasowane do celu. celem nie jest rozbudowa mięśni na brzuchu, zamierzeniem jest spalenie warstwy tłuszczu w tym miejscu.

Co więc robimy:

  • jeśli jesteśmy szczupłe, a nasza waga jest odpowiednia: układamy plan treningowy tak, żeby znalazł się tam 1-2 treningi interwałowe i 1-2 dłuższe treningi cardio. Dodatkowo dodajemy trening na mięśnie brzucha.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness